Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

10.07.2014 18:53

Zoomujeme na Ocún a Rock Pillars

foto

Produkty značek Ocún a Rock Pillars patří k pilířům naší nabídky. V Boulder Shopu naleznete takřka kompletní nabídku a k tomu za nej ceny. Pojďme si obě značky představit z bližší perespektivy a mrknout na to co umí i jinak než nafotkách produktů či live v BBshopu, mrkneme na ně na videích.
První z dvojice byl Rock Pillars, který časem přidal sesterský Ocún. Obě značky chystají na příští rok spoustu velmi zajímavých změn, o kterých vás budem už brzy informovat, máte se na co těšit. Teď se ale mrkněte jak celý tenhle kolotoč, co se točí v Bělé pod Bezdězem a Poličce, rozjel.

ROCK PILLARS

Vše začalo uprostřed ruské Sibiře, ve skalách Rock Pillars, které leží ukryty v tajze a svými mohutnými pilíři z růžové žuly přitahovaly lezce a dobrodruhy odedávna. Postupem času zde vznikla specifická tradice unikátního lezení připomínající dnešní bouldering, avšak na věžích dosahujících výšky až 200 metrů.

Skupina tamních lezců si začala vyrábět první amatérské boty, zapojila do vývoje gumy vědce z výzkumného ústavu a následně i zkušené obuvníky. První boty vznikly v roce 1988. Trénoval v nich mladičký Evgeni Ovtchinnikov a o tři roky později s nimi vyrazil porovnat své síly na světový pohár do italského Clusone, kde hned získal 3. místo. V té době se Pavel Hendrych s Evgeniem seznámil na závodech v Evropě a po společném lezení v jeho domovské oblasti Rock Pillars, se zapojil do vývoje a výroby bot pojmenovaných podle legendárních skal. V té době Pavel vyráběl úvazky a pracoval jako designér v automobilce. Bylo pro něj velkou výzvou pokusit se realizovat své představy také v botech a výsledky ihned ověřovat na těch nejnáročnějších soutěžích. K úspěchům Evgenia se postupně připojili další talentovaní lezci v lezečkách ROCK PILLARS: Elena Ovtchinnikov, Salavat Rachmetov, Olga Bibik a další.

V roce 1994 otevřel Pavel Hendrych výrobní podnik ROCK PILLARS v České republice, v zemi s velkou obuvní tradicí. Ve stejném roce byla představena kolekce lezeckých bot na prvním ročníku veletrhu OUTDOOR v německém Friedrichshafenu.

Rozjela se sériová výroba, a tak v Rock Pillarsu během více jak deseti let vyrobili několik set tisíc lezeček a rozeslali je do celého světa. Neustále vyvíjí a ihned testují originální konstrukční řešení, nová kopyta a zdokonalují gumu. Vynikající lezci jsou stále nablízku a skály také.

OCÚN

Počátky lezeckého vybavení vyráběného pod značkou OCÚN jsou datovány ke konci roku 1998. V té době si tým vývojářů kolem lezeckých bot ROCK PILLARS uvědomil, že k lezeckým botám patří i lezecké vybavení. Vzniklo tak logo "Červeného květu" OCÚN (colchicum autumnale = ocún podzimní), které dalo tvář novému vznikajícímu lezeckému vybavení. Tito lidé vedení nadšeným inovátorem a lezcem Pavlem Hendrychem se poté pustili do práce a začaly tak vznikat první lezecké úvazky, bouldermatky, expreskové smyčky a další vybavení, které si rychle získalo díky své kvalitě, funkčnosti a designové čistotě popularitu mezi širokou lezeckou veřejností. Známost "Červeného květu" Ocún se rychle přehoupla i přes české hranice a stejně jako stoupal věhlas značky, vznikaly i další a další produkty, které spojovalo jediné. Značka OCÚN a vše, co je její původní myšlenkou. Tedy že "Jen nejlepší nápady přinesou to nejlepší lezení".

Dnes má firma okolo 100 zaměstnanců, kteří vyvíjejí a vyrábějí lezecké vybavení OCÚN a lezečky ROCK PILLARS stále v České republice, tedy v zemi s velkou tradicí v obuvní i textilní výrobě.

A takto aktuálně vypadají top produkty obou značek:

Úvazek WEBEE


Úvazek EGO
 

Lezky OZONE QC
 

Bouldermatka DOMINATOR
 

Lezecky HARDWARE
 


 

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama