Nejnovější komentáře

Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04
Autor: Karin Slunečková27.01. 21:06
Autor: Petr Černocký22.01. 13:13

BB - najdi si svou akci...

<Duben '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

 

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

sobota 6. 4. .: 9:00 - 19:00
neděle 7. 4. .: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

25.01.2016 22:21

Štěpán Volf

foto

Česká mládežnická repre je nadupaná jmény o kterých brzo uslyšíte daleko více. Samozřejmě ze závodů, ale my se především těšíme na jejich perfórmenc  na skalách a tam se očekávají velké žně :). Štěpán Volf je adept na vysoké stupně už dlouho a jen ho pořádně na ty skály vypustit... 


ALE velký pozor pravidelní čtenáři boulder.cz :)!
Tak dlouho jsem vyvolával duchy až se koule rozzářila, skleničky roztřásly a karty jasně ukázaly na nevyhnutelné...
A D A M F I A L A se ukázalo na pergamenu, který vzápětí shořel...

Konečně jsem získal parťáka, který pomůže posunout pravidelné reportování na těchto stránkách a věřím, že se přidá další duše. V plánu je letos spustit novou pravidelnou rubriku a především dlouho předlouho slibované Profily lezců, které už jsou v takové fázi vývoje, že je velká škoda je sušit v adminu...
Ve dvou se to lépe táhne a BB redakce nabírá na obrysů. Určitě se budeme v první řadě snažit udržet dvě již pravidelné rubriky Rozhovory a Přelezy týdne. K nim se doufám :) velice brzo přidá další pravidelná stálice a to Světové dění (pracovní název), kde by se střídaly zajímavosti s top přelezů a zahraničních rozhovorů. 
Má-li někdo další zájem se do redakce zapojit, tak je vřele vítán a odměna ho nemine. Zároveň hledáme i dobrého angličtináře. 
Následující rozhovor je v režii Adama a doufám, že ho poplácáte po ramenou :)! Takže jdeme na to :)

Tak ať zachováme dekórum – začneme jako vždy :). Kolik ti je, výška, váha, bicák? 
19, 176, většinou mezi 62-64, bicák 33.

Odkud jsi a kde momentálně žiješ? Jakou školu máš za sebou?
Jsem z Valašského Meziříčí (ne z Velkého jak si všichni myslí :D ) a momentálně studuju poslední ročník Obchodní Akademie.

Studuješ? Vím, že jsi někde na rozmezí střední a výšky? Tak co z toho, popř. kam se chystáš?
Zanedlouho mě čekají příjmačky, tak doufám že se dostanu na Masarykovu univerzitu v Brně. Nejlépe na obor management sportu.

Jak ses dostal k lezení? Jsi z lezecké rodiny?
Bylo mi tehdy 15 a mamka přišla s tím, že musím dělat nějaký sport. Kamarádka jí poradila, že bych mohl zkusit lezení. Tak jsem to zkusil a hned mě to chytlo! :)

Jsi z lezecké rodiny?
Nejsem.

Vím, že tvůj base camp je stěnka ve Valašském Meziříčí, je to tak?
Dá se to tak říct.

Letos jsem tam dojel na závody, které jsi stavěl… Dost netradiční profily, všechno kolmárny nebo rajbasy. Jak se tam trénuje? Kde jinde ještě chodíš bušit?
Dvakrát do měsíce navštívím Flash boulder bar, Rožnov nebo Vertikon jinak nikam. V minulém týdnu jsem však zavítal i do Lipníku na bouldrovku a docela jsem si to tam oblíbil, tak možná budu jezdit i tam. :)

Zajímalo by mě, kde jsi nabral takovou sílu… na té kolmé stěnce určitě ne! :D Nebo jo? Možná mi něco uniká :D
Je to asi trošku zvláštní, ale ano právě tam jsem ji nabral. Na sílu v podstatě jenom shybuju a ono to tak nějak stačí. Od letoška začnu i pořádně kampusovat, tak doufám, že ještě trošku zesílím.

Viděl jsem video, jak jsi udělal čtyři shyby na jednou prstu… Trénoval jsi na to speciálně?
Hodně mě k tomuto inspiroval Magnus Midtbø. Shyboval jsem a visel na prostředníčcích dokud se mi ten shyb na jedné nepovedl. Ty čtyři už pak tak nějak přišly samy od sebe i bez většího tréninku.
 


Popiš nám svůj trénink… vede tě někdo nebo si to skládáš sám? Nebo kašleš na systém a lezeš jen tak pro radost? 
Momentálně se hodně snažím trénovat vytrvalost, bo je to asi moje největší slabina, kterou bych mohl zlepšit.  V tom mi hodně pomáhají plány od Helči Lipenské. Když už dám nějakou tu druhou fázi na sílu, tak tu si zásadně organizuju podle sebe.

Ještě bych se vrátil k tomu Valmezu. Tvoje domácká oblast musí být místní písky, to je jasné…
Přestože jsou, lezení na nich mi až na některé vyjímky (třeba žebřík) moc nesedí. Mnohem radši lezu na vápně, břidlici.. no vlastně skoro všude.

Na Lukově jsi přelezl Ivanku 10-. Původní hákovačka čistě přelezená Ivošem Kašpárkem v roce 2010 (jestli se pletu, tak mě oprav:). To asi nebude ta nejjedlejší 10- v Čechách, co. Musí to být pořádný kotel… O čem ta cesta je?
Na písek docela netradiční cesta po relativně dobrých chytech. Jen výlez je po takovém oblém bříšku, ve kterém jsem se hodně divil, že jsem nespadl. Nicméně oproti Lidožroutovy nebo Aršlochovy mi to teda příjde o hodně lehčí.

Další oblast, kterou máš za bukem je Bystřička, oblast, kde se psala ostravská boulderingová historie (hezky jsem to řekl, že? :D). Vylezl jsi tam Hrobaře Low, ne zrovna typický bouldr, protože je to vytrvalostní nálož od Ondry Ďoubala. Ještě doplním, že to je za 8A. Jak se ti líbí Bystřička?  Máš tam nějaké projekty?
Brilantně řečeno :D Kdyby to nebyl písek, byl bych asi spokojenější, ale jinak je to tam hezký. Prý tam je ještě pár kamenů kde to není pořádně prozkoumané ale zatím jsem neměl čas to tam jít pořádně omrknout.

Koukal jsem, že jste objevili oblast kousek od Bystřičky? Je to tak? Jak to tam vypadá, jaký je to matroš a potenciál? Poděl se, rád bych si zajel zabouldrovat na nové kameny kousek od Ostravy! J
Není to tak úplně oblast jako spíš jenom dva malinkaté pískovcovité kameny kousek před Bystřičkou. Velký potenciál to mít asi nebude. Viděl bych to na zhruba 8 bouldrů, z toho 4 do 6A a 4 něco mezi 7B – 7C+. Za sněhu se tam lézt nedá, a tak pro potvrzení klasy budeme muset chvíli počkat.

Další, tvoji oblíbenou oblastí (aspoň podle deníčku), je Kras. Jak se ti tam líbí? Ještě budu pokračovat v přehrabování tvého deníku.  Zaujalo mě totiž, že jsi v Ospu vylezl Missinga 8b+ na pátý pokus s tím, že ti to sedlo. Takže bude pokračovat čistka „mordoru“? Co tam máš v plánu?
Tyhle cesty jsou čistě můj styl a určitě se příště pustím do Marjetice, Drinka a možná bych se vrhnul i do cesty Natural Link :) Co se týče krasu, tak tam je taky docela hezky ale hlavně je to blízko a nemusíme hodiny cestovat.

Začal nový rok… ideální období na střádání plánů. Jaké jsou ty tvoje na rok 2016? Skály? Závody? Popř. oboje?
Letos bych rád závody typu českého poháru omezil a dal si od nich nějakou pauzu. Naopak plány na skalách jsou velké. Letos bych chtěl vylézt nějaké to 8c a víc 8A bouldrů. Konkrétně mám na seznamu z Krasu i cesty Bruce Lee, Kašpárka a Kiliána :).

V roce 2015 ses dostal hodněkrát na bednu v juniorech a to jak na laně, tak na bouldrech. V téhle kategorii jsi vyhrál MČR v bouldrech a byl druhý na MČR s lanem. Která disciplína tě víc baví a proč?
Baví mě samozřejmě oboje, i když o něco málo mám radši lezení s lanem. Příjde mi, že když lezu na laně, tak si víc zalezu.Kdo jsou tvoji největší soupeři? 
V mojí kategorii to byl určitě v bouldrech Martin Žák a na laně Martin Jech.

Vím, že docela dost lezeš s Kubou Konečným a taky s Denisem Pailem. To je docela motivující banda, ne? I když s Kubou to asi někdy může být i demotivační :P
Kdo jsou tvoji další parťáci? S kým jsi ve skalách nejradši?

Poslední dobou nejčastěji lezu s Kubou jak Konečným, tak Skočdopole a s Michalem Žůrkem. S nima jsem ve skalách určitě nejradši, bo je s nima děsná prdel! :D

Co ti dodává motivaci?
Všichni dobří lezci jak z okolí, tak ze zbytku světa. Když vidím, jak sílí a zlepšují se, mám chuť se zlepšit taky :)

Dokážeš si představit, že se někdy v životě vykašleš na lezení?
Dřív nastane apokalypsa jednorožců, než bych s tím někdy přestal.

Máš vůbec nějakou představu, co bys chtěl dělat?
Poslední dobou mě docela i baví účetnictví, tak buď to, a nebo něco s lezením by bylo taky fajn.

Řekni mi, jaký je podle tebe ideální výjezd. Jasně, něco těžkého se vyleze a dál? Co pro tebe tvoří pohodu na výjezdě?
Hlavně ať je sranda a nic se zbytečně moc nehrotí.

A když jsme u Adama, nedá mi to nezeptat se, kdo je tvůj lezecký vzor. A proč?
Určitě Alex Megos a jeho neuvěřitelná síla. Z holek Alex Puccio. I se zraněnou nohou si to pěkně dává.

Sleduješ lezení ve světě? Kdo ze zahraničních lezců tě inspiruje?
Sleduju všechno co se dá, a i když je to možná trocho ohrané, tak Janja s Ashimou jedou slušné bomby!Do jakých oblastí by ses chtěl v životě podívat?
Určitě Jura, Višeň, Rodellar, Ceuse, Oliana, Magic Wood….

Lákají tě bigwally? Hory?
Moc ne, ale třeba to příjde časem..

Máš nějaký lezecký sen?
Vylézt 9a

Máš nějaké další koníčky? A co jiné sporty?
Občas chodím běhat a rád hraju basket.

Co bys řekl, že jsou tvoje silné a slabé stránky?
Silné překvapivě dírky :P ale slabý jsem určitě v malých lištách a mrdkách. Když se snažím nějaký chyt zamknout, začnou mě dost brutálně bolet klouby, tak beru chyty většinou na otevřený úchop.

Snažíš se nějak ty slabiny eliminovat?
Snažím se brát menší chyty aspoň na polozavřený úchop, což moc nebolí a doufám, že to časem nějak povolí a bude to OK.

Hele nedá mě to nezeptat se… samozřejmě kvůli našim čtenářkám, které to enormně zajímá… co baby? Máš nějakou? Popř. jaká je tvoje představa o partnerce?
Heh… tak teď jsi mě zaskočil :D To bych rád věděl, koho to může zajímat. Ale zpět k otázce.
Momentálně žádnou holku nemám. Představu… asi jenom pozitivní přístup k životu a vysportovanou postavu… a lezkyně mají určitě taky nějaké to plus. :)
Co bys vzkázal ostatním lezcům? Nějaké životní moudro. Pojď do nás!
Dobrý lezec si najde těžké místo i v lehké cestě :P

Koho bys doporučil na příští rozhovor? 
Martina Žáka

A ještě pár otázek od Oliváče:

Shyb na jednom prstu je dost specifická síla. A do Jury se bude hodit. Plánuješ tam vyjet? 
Letos bych se tam určitě chtěl podívat a pozkoušet něco těžšího. Řekl bych, že mi to tam dost sedne.

Byl jsi někdy v Juře?
Bohužel jsem zatím neměl tu příležitost.

Action Directe je za jedno a dvojprdy...Takže?
Je to jedna z vysněných cest, kterou bych určitě postupem času chtěl zkusit :). V plánu je i cesta Wolfgang Gülllich v krase.Je trénink s Kubou Konečným maso? Jak moc dřete a hecujete se? 
Tak určitě je to náročnější než klasické tréninky. Občas se hecujeme v nějakých silových prvcích, ve visech a podobně. Co mě však hodně překvapuje je to, že Kuba v podstatě vůbec netrénuje vytrvalost ale i tak ji má teda dost brutální!

 9a je tedy na seznamu!
Pokud bude síla i vytrvalost… proč ne?

Objíždíš závody, na kterých se ti daří. Co světová konkurence? Kdo jsou současná top jména ve světě a jak moc s nimi držíte s klukama krok?
Konkurence je bezpochyby obrovská a krok s nimi drží tak leda Kuba. Co se týče mě, byl jsem na těchto závodech děsně nervózní. Ruka se mi klepala tak, že bych snad vylil kafe i z prázdného hrnku.

Budeš se letos závodům věnovat? Jak českým, tak i zahraničním?
Závody už mě moc nelákají, takže na zahraniční určitě jezdit nebudu. Na pár českých se možná stavím.

Píše ti někdo tréninkový plán? Zapojuješ TRX nebo jiná kompenzační cvičení? 
Suprové tréninkové plány mi psala Helča Lipenská. Vždycky jsem po nich byl tak vyšťavený, že jsem pomalu neudržel hrnek :D Sílu si však vždycky jedu podle sebe. TRX je prý suprové, tak to asi začnu taky dělat. Jako kompenzaci chodím jednou týdně na chviličku do školní posilovny.

Strečuješ? 
Začal jsem před pár měsíci.

A co zranění? Vyhýbají se ti anebo s něčím bojuješ? 
Před rokem a půl jsem měl velké problémy jak se zády, tak s rameny. Nebyl jsem schopný pořádně trénovat a držely se mě vlastně až do letošního října. Teď už by mělo být všechno v poho.

Co všechno jsi ještě v Ospu zkoušel? Nebo co bys rád? V Přelezech jsi zmínil čistku pravé části. Zkoušel jsi něco v centrální části anebo v levé potvoře?
V levé části bych rád Lazuret a Mr.bighand. V centrální mě zaujala linka Čao bejbe, Highlander a musím říct, že Tobogán vypadá dost zajímavě…Tobogán je teda dost vtipnej :) a Bighand zábavnej. Co Višňové? Láká tě? 
Láká, a to hodně. Slyšel jsem, že tam jsou někde i přilepené chyty z bouldrovky :D

V Čechách máme parádní lezení na pískovcích. Labák, Teplice atd atd. Lezl jsi tam? Budeš víc letos? 
Nelezl, ani to pro letošek nemám v plánu.

Jak jsi na tom s morálem? 
Jak jsem 2 metry nad jištěním dostávám docela strach.

Zakládání smyček? Hrnout to spárou či prapodvinou širočinou a komínem :)? Šlo by ti to? Lezl jsi něco takového někdy?
Nelezl a asi by mi to ani nešlo..

Bouldering nebo lano? Kterým směrem chceš letos víc jít?
Určitě lano

Trénuješ na boulderovce nebo s lanem? Kde? Jak?
Na laně jenom výjimečně ve Zlíně nebo v Brně. Radši zajdu na bouldrovku a pořádně se vyřádím.

Díky za rozhovor!
Adam a Oliváč


Tak dobrý ne? Rozhovor od Adama supr a těším se na další! Jsem v sedmém nebi, že mám parťáka k ruce a věřím, že se nabalí další. Halooo :).
A co nového v Bébesu? Moře věcí a moře věcí se chystá. Tento týden vypustíme do světa další aktivity Haly 27 a máme hromadu nových boulderů. Nejsou to jen ty z dětských závodů, ale spousta dalších. A zaházený profily chytama jsou boží. Já si tam chrochtám jak pašík. Testování lezců běží a je super, že vás to motivuje a hlásíte se do něj! 
Novinek máme připravenou plnou nůši a postupně to do vás budeme pouštět. 
Těšte se! 
Jo a :)
Mějte se a držte se...přece,ne?!

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama