Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

02.03.2016 22:21

Přelezy týdne 9

foto

Devěěět! Jooo jedeme si jedeme a Přelezy vezeme. Nevíme sice vše, ale co se dozvíme to zveřejníme a odvysíláme. Chybí-li vám někdo v tomto čísle, tak mi pište anebo hodte do komentu. Tak copak se nám minulý týden urodilo?

 Martin Stráník a Adam Ondra Riot Act 8B, Frankenjura
Zatím jsem nahnal Martina a pro Přelezy píše:
"Uzasnej zazitek s Adamem, vyrazime do nemecka a na lezeni mame cas jen v patek vecer, Adam i kdyz je v plnym treninku tak nevaha, bere celovky a velí nightsession. Volba padla na Riot act, celkem slozity program, tak nam chvili trva nez to vymyslime, pak ja davam o pul dvanacte, Adam pada k zaveru, ukazuje bojovnika a o pul jedne rano taky zapisuje prelez!  Velkomotivacni chvíle!"

na FB napsal: "Friday evening was special, with Adam Ondra we arrived to frankenjura at 20.30 and with headlamps we started working on Riot Act 8B/+, i did it at 23.30 Adam one hour later, what a great moment,thanks Adam!"

A na blogu další texty!

Štěpán Stráník Durchsichtige Dinge 8A+, Old Dirty Bastard 8A+, Powerplay 8A, NÖ
"Lom v severním Rakousku jsem si hodně oblíbil a začíná být mojí domovskou oblastí :), proto v sobotu neváhám a vyrážím sem. Po rozlezu v Nagualu 7B pádím hned na můj rest z minula Powerplay 8A, zkusím kroky a hned na druhý pokus s jistotou přelízám, cítím se skvěle. Kousek nad tímto kamenem je krásná deska s hodně těžkými projekty, odhaduji nad 8B a výš! Dalším mým restem je Old Dirty Bastard 8A+. Je to podstatě jeden brutální krok do 7B+. Noha vysoko a velmi těžký krok do spoďáku, jakmile krok udělám nechci to pokazit, dá se spadnout při závěrečném dynamu na hranu, která se obtížně trefuje, ale vše klapne jak má a stojím nahoře. V průběhu zkoušení přichází Chris s jeho kamarády a ukazuje mi verzi ze sedu, klasa někde okolo 8B. Líbí se mi ještě jasná linka po hraně Universal Mother 7B+, prvním pokusem uklouznu na nástupu, zeptám se na betu a druhým pokusem posílám. Jdu na poslední cíl dnešního dnes Durchsichtige Dinge, krásná lajna po lištách s těžkým přelezem do závěrečného výlezu. Vůbec mi nejde první krok, zkouším dát jinam nohy a ejhle najednou to jde. Po pár pokusech je to tam! V porovnání s ostatními bouldery by to mohlo být 8A+. Nebojácně se pouštím do nižsí verze, hned druhým pokusem se dostávám až do hrany pod výlezem, ale tady mi to smeká a jsem dole. V dalších pokusech už je to horší, tentokrát chybělo kousek štěsí, snad příště, ty kroky jsou fantastický..."


Durchsichtige Dinge 8A+

Martin Jungling C.I.A. 8A+, Modřín
"Tak k C.I.A...dlouholetej projekt napravo od Pentagonu. Léta se okolo toho chodilo, občas se do toho šáhlo a nicmoc se nevymyslelo. Říkali jsme si, že se to bude pohybovat hodně vysoko...Ve středu jsem zavítal se Zdendou Suchým zase na Modřín. Počasí nicmoc, Buttermilk mokrej a přejíždět se nám už nechtělo. Takže tohle byla jasná volba. Po cca třech hoďkách se mi povedlo vymyslet program a boulder zkrokovat...už jen tohle mi udělalo neskutečnou radost.
V sobotu super podmínka,sucho a motivace na nejvyšším levelu. Přelez byl blízko,ale bohužel se nekonal. Jsou tam tři psycho kroky a když už člověk udělá jeden,spadne hned v tom dalším :).Nicméně v neděli bylo pořád dobře a věřil jsem,že to ještě můžu vylézt. No a po zhruba po  půl hodince pokusování se mi podařilo všechny kroky spojit a vyškrábat se nahoru. Krásnej okamžik. :)"Martin Jungling

Dva darebáky jsem nedohnal a tak jen strohý infos...

David Kozel Radosti z bolesti low start 8A+, Sněžník
Olin Klapal Pentagon 8A, Modřín

Vladimír Calda a Honza Novák Chopman 8A, Panteon
Caldič: "Chopman je nová linka na Panťáku kterou jsme objevili loni na jaře a parkrát ji zkoušeli, ale nebyla dostatečná síla a tak motivace opadla. Ve čtvrtek po obědě píše magnusek že by dorazil na sever pokosit projekty. V pul páté se scházime u projektu. Po chvíli pokusovaní a ladění  magnusek posíla, mně ještě chvíli zabere, ale nakonec za svitu lamp posílam. Když si vzpomenu na jaro, kdy se projekt  zdál jako nemožnej. Jen nevěřícně kroutím hlavou, že ten trenink se snad fakt vyplatí.  Vzniká tedy Chopman 8A z polostoje, kde nejtěžší je udržet náskok obliny."


Vladimír Calda

Štěpán Nosek Pati Pa Mi 8b, Zona 0 8b, Siurana
"Zónu jsem poprvé zkusil před mnoha lety (2009), když ji tenkrát přeběh Olda. Cesta mě hned oslovila, neb je to parádní linka, v parádním sektoru El Pati. Ale dost mě potrápila. Ještě, že jsem natrefil na jednoho šikulu (Matěje Svojtku), který konečně vymyslel horní bouldr tak, že jsem začal doufat. No, a když přišla konečně podmínka, tak jsme oba slavili.  Pati pa bylo hned vedle. Už jsem po něm mlsně pokoukával už dávno, a divil se, že to nikdo neleze. Naštěstí do toho nakouk Zloba a ještě víc namotivoval. Bohužel, musel letět dřív dom, tak mi to „přenechal“. Doladil jsem program pro slabochy, ale moc jsem tomu taky nedával. Samostatně bouldrová pasáž šla, ale v kuse to byla jiná píseň. Předpověď vypadala na dřívější odjezd, tak jsem to šel „vybrat“. Vybírám, vybírám, a najednou jsem u řetězu. Nepochopil jsem nic"


Štěpán Nosek, foto Lucie Šancová

Míša Drlíková
"Tenhle je sice z minulého týdne, ale nebyl net. Po týdnu v Olianě už začínám trochu tušit, co je vytrvalost a překvapivě rychle ( to neznamená že snadno) dávám hyperdlouhé (50m) 8a+ Humildes pa'rriba . A pak už se jen přesouvám od jednoho nereálného projektu k druhému. Asi bude třeba změnit lokál... Jinak - podmínky v Olianě super, spíš kosa, za trochu sluníčka je člověk spíš vděčný, než by nadával. Hvězdný team ( od Sharmy, přes Woodse a Grahama po Klemena Becana - tomu to leze nejlíp, zrovna před chvílí mrsknul projekt Joe Mamma za cca 9a+) přítomen jako před pár lety, jen doprovodu je méně a na cesty se nestojí fronty. MDFotka jen dokumentační.. nemám ještě vlastní tým fotografů:)"


A to by bylo :)
Nezapomeňte, že bude Boulder Contest! Událost v BB 12.3.2016. Registrace běží zde na stránkách a moc rád vás tam všechny uvidím. Sice se termín bohužel tluče s dalšíma akcema, ale věřím, že si správně vyberete :). Nálož boulderů a prostě fajne akce.
Dorazte a držte se!
Oliváč

Komentáře

  • Autor: michal198003.03.2016 11:01
    Nevíte někdo, jak je to s lezením v noci ve Frankenjuře? Žil jsem v dojmu, že to zákon na ochranu přírody zakazuje, což působení AO+MS úplně neodpovídá a nezdá se mi, že by zrovna tihle dva něco svévolně porušovali. Díky za info.
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama