Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červen '24>
poútstčtsone
 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

so + ne: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

28.12.2016 17:54

Přelezy týdne 52

foto

52! 
To je něco :)
Přes dva a půl roku se drží na světě Přelezy týdne. Je pravda, že byly výpadky a že občas měly namále, ale rozdejchaly to!
Všechny kousky jsou pěkně pohromadě v levém menu pod záložkou "Reporty o lezení" a konkrétně ZDE.
Blíží se rok 2017 a s ním start nového číselníku. Bylo by super držet nastavené tempo, ale hodně to záleží především na vás. Pište, foťte a filmujte.
Těžko si budu texty cucat z palce a honit vás po loukách mě taky neba :). 
2017 bude VELKÝ rok! Tušíte to všichni, že jo :)? Žijte a vnímejte přítomnost. Lezení je nejvíc! Dnešní Přelezy nastartuju jediným lanovým přelezem. Je dost možné, že se urodilo i něco dalšího, ale zatím to nedolehlo k mým uším...
Šimon je bourák a jsem rád, že jsem se s ním potkal ve Špáňu :). Bylo jasné, že se od něj dočkáme mega přelezů a je to tady!

Šimon Zentko Que trabache rita 8c+, El Chorro a další dardy ve Špáňu
"Jsem zpatky v Siurane a take co sa oplati napisat je asi Que trabache rita 8c+ makino. Tomu c+ nic nechybalo brutalna linka previs cca 15 m dlzka 40 m boulder v strede a na konci na 8a.nu to pisu skor ako soft 8c+ ale aj tak som rad. Celkovo som do toho dal 9 pokusov.
Dal som aj nejake 8b na 3 pokus len neviem ako sa volala ta oblast bolo to blizko Chilam balam jaskyne a este sa mi zadarilo 2x 8a os a 1x 8a flash za 1 den v Siurane."


 
Šimon Zentko a jeho rozpětí orlosupa :)

Jan Novák Komba 8A, Mlýnský Vrch
"Předpověd na pondělí byla mizerná, ale to mě neodradilo a razim na Petráč. Nejdřive jedem na Mlýnak, tam byl jedinej suchej bouldr Komba. Rozlezu se a du zkusit flash. Bohužel při nastřelu do hrany jsem zvolil špatnou nohu a už ležim na matici. Zkusim si kroky a dalšim ostrym jsem nahoře. Bohužel při přelezu jsem si roztrhl bříško a tim můj lezeckej den skončil."
 


Václav Kutil Shot 8A, Labák
"Dneska se mi podařilo vytvořit novej boulder v Bivaku s názvem Shot s klasou 8A. Jde o prodloužení stávajícího bouldru Šluk. Vzhledem k tomu, že mám ruplý pravý koleno, byla to jedna z mála možností, kterou jsem mohl zkoušet. Celkově mi tahle věc zabrala dva výjezdy a nakonec jsem ji přelezl díky vánočnímu zázraku. Nevěříte? Všechny důkazy a popis události na wena.cz......"


Václav Kutil

O MEGA přelez se postaral Martin přímo na Vánoce. Nešlo jinak a musel jsem ho vyzpovídat :). Mini rozhovor právě zde...

Martin Stráník Catalán Witness The Fitness 8C, Cova Del Ocell
Martin napsal report i u sebe na blogu.

Tak ještě jednou big gratulace k tvému 8C přelezu. Bylo by super se o přelezu dozvědět ještě víc než se dostalo na světlo webů. V komentáři k přelezu jsi napsal, že to byl dlouholetý projekt v tvé hlavě. Jak dlouho jsi o boulderu snil? Kdy poprvé jsi o boulderu uslyšel? 
Ne dlouholetý, ale vlastně od té doby, kdy jsem viděl první obrázky z boulderu, tak jsem si říkal – to je něco pro mě, to by mi mohlo sedět, na to musím jednou vyrazit a v hlavě jsem na něj často myslel, jako na další projekty.  Poprvé jsem o linii slyšel cca 2 roky zpátky, kdy to zkoušel Sharma ještě jako projekt, který na přelomu roku 2015/2016. Sharma nahodil klasu 8B+/C, pak se tam pár chytů ulomilo a klasa se zvýšila na 8C.

Proč zrovna tenhle boulder tě tolik uchvátil?
Mám rád lezení ve velkých převisu – je to skoro čistej strop a super je klíčový krok – náskok, takový ten krok, který když uděláš, tak se cítíš nadpozemsky silnej. 

O čem z tvého pohledu celý boulder je? Co bylo nejtěžší?
Boulder se skládá ze dvou částí, první těžší je za cca 8B+, tam je lezení hodně o malých chytech s dobrými stupy a závěrečným náskokem do dobrého chytu. Náskok je právě tím stěžejním krokem celého boulderu, samostatně ještě jakž takž jde, ale po úvodních krocích do něho nalezeš už mírně unavenej, takže chce mít silovou převahu, abys do kroku dolezl ještě relativně fresh. Druhá část je za cca 8A+. Silový nátahy po dobrých, velkých lištách, tam už musíš i přes lehký bandasky zapnout automat a dolézt to.

A jak je to celé dlouhé? Kolik kroků?
Celé to má cca 10 metrů, kroků sem napočítal 22, taková jurská cesta.Boulder obtížností patří k světovému topu. Ty jsi to vylezl za necelé dva dny :)! Napsal jsi: "Am I super fit right now or is it super easy?". Tak jak to je? Je přece blbost, aby to bylo lehký :)
Mám teď dobrou formu, hlava uvolněná a navíc mně to všechno děsně sedlo. Při přelezovým pokusu mně to vlastně ani nepřišlo moc těžký i když sem předtím horko těžko krokoval klíčovou pasáž.

Kolik lidí tenhle boulder má vylezeno? 
Co vím, tak boulder má teď celkem 5 přelezů – Sharma, španělé Rocalsino, Sanchéz, brazilec Camargo a já.

Pak jsi ještě dodal: "Totally my style, but really not hardest problem of this the year". Takže co bylo pro tebe letos těžší? Které bouldery?
Těžší jsou ty bouldery, které jsem letos zkoušel a nevylezl, například New Base Line v Magicu nebo Mikrolog v Krasu. Více jsem si musel máknout i v Mystic Stylez nebo Bugeleisenu, ale to jsou bouldery typově úplně odlišný. Myslím si, že právě charakter Katalánce mně hodně vyhovuje – delší boulder ve velkém převise.

Je to tvé druhé 8C. Dají se ty dvě mezi sebou vůbec porovnat? Přišlo ti to první tedy těžší? 
Třetí, máš to špatně naštudovaný :). AHA :)!
Porovnat se celkem dají, vlastně všechny 8C, které jsem vylezl jsou víceméně stejného charakteru, nemají extra těžký krok, ale jedná se o sérii těžkých kroků ve velkém převise. Pro mě byl určitě nejtěžší The Story of Two Worlds v Crescianu a to jednoduše proto, že jsem v tom strávil nejvíce času. Já obecně tak trochu přepočítávám obtížnost na čas strávený v boulderu, protože samotná obtížnost se hodně relativní, záleží na charakteru boulderu, podmínce, stavu mysli, formě…

Máš přelezených neuvěřitelný množství boulderů různě po světě. 8B+ i ČR. Blýská se na tvůj přelez 8C v Čechách?
Momentálně asi ne, nemám teď v hlavě 8C tady v Česku, které bych chtěl vyzkoušet.

Kolik 8Céček vlastně u nás je? 
Je jich několik - v Krasu, Labáku a dvě na Petráči.

Máš nějaký projekty, který by tuto klasu mohly atakovat?
Jo tak projekty jsou, na Boru, Modříně, Labáku…tady je ale problém, že většinou jsou to projekty o jednom kroku, kterej je pro mě zatím tak těžkej, že ho neudělám a je těžký najít motivaci na další obléhání projektu, je potřeba ještě posílit.

Objevit takhle krutě těžký boulder je jedna věc a druhá věc přijít na betu, aby to šlo vůbec přelézt. Pak přelezci nahodí videa a ti další už to mají o fous lehčí. Je to tak? Měl jsi nakoukaná videa? Lezl jsi to stejným způsobem? Umožňuje vlastně takhle těžká věc i kreativitu ve změně programu?
Jasně, měl jsem to nastudovaný a celý boulder znal nazpaměť. Co se programu týká, tak jsem vlastně propojil programy Rocalsina a Sanchéze v jeden, vzal jsem si z nich to, co mi více vyhovovalo. Na jak dlouho jsi do Špáňa vlastně jel? Jel jsi si přímo pro tento skalp anebo si zkoušel i něco jiného?
Jel jsem čistě na tento boulder. Využili jsme s přítelkyní den volna a vyrazili na 5 dní do Barcelony, jeli jsem s tím, že to jsou 3 lezecký dny a buď to to vyjde a nebo ne.

Vyšlo ti to skvěle! Věděl jsi už při prvních pokusech, že to klapne?
Dopředu se to říct nikdy nedá, ale pocity jsem po prvním dnu měl výborný. Celé jsem to za dvě hodiny zkrokoval, navíc bylo docela teplo, protože sice jsme byli v jeskyni ráno, ale právě ráno tam svítilo slunce, takže jsem si říkal, že pokud přijedeme za většího chladna, mám velkou šanci boulder vylézt. A vyšlo to hned na druhý den.

Blíží se konec roku a start roku 2017. Jaké jsou tvoje plány na příští rok? 
V plánu je zaměřit se na trénink, vyrazit na první svěťák do Meiringenu a asijskou tour tří svěťáků, pak se uvidí jestli objedu i zbytek svěťáků a nebo se zaměřím na ME. A na podzim skály, v hlavě už mám další 8C.

Nevím zda je to tajemstvím, ale proslýchá se že se staneš profi lezcem podporovaným ministerstvem. To by bylo skvělé! Vítáš to? Máš z toho radost? 
Ven to může, už je to ofiko a dostalo se mi podpory od Centra sportu Ministerstva vnitra, podpora je ve formě polovičního úvazku. Mám velikou radost, sice podpora nestačí na profi kariéru, ale budu se moci kvalitněji připravit na nadcházející sezónu!

Tak to je super! A jen osvětlím, že za vykopání této podpory stojí ČHS.  

V letošním roce jsi parádně zalezl na závodech SP a jak to bude v roce 2017? Chystáš se? Finále ti nesmí utíkat!
Jak jsem psal, tak do kolotoče naskočím a snad z něho nevypadnu. Chci se dobře připravit a pak uvidíme na co to bude stačit. Finále je pro mě pořád velkým svátkem a rozhodně žádná jistota. Všichni jsou děsně našlapaný a směrem k olympiádě budou čím dál víc.

Lezení se stalo olympijským sportem a v roce 2020 se poprvé představí v Tokiu. Budeš usilovat o nominaci? 
Je skvělý, že se lezení dostalo na olympiádu. Olympiáda je nejvíc sportovní svátek a já ji každý dva roky sleduju jak to jen jde a bylo by pěkný se takový akce jednou zúčastnit. Takže jo. Pokud bude zdraví, tak se pokusím na olympiádu nominovat.

Formát má být trojkombinace, ale uvidí se jak se to ještě usadí. Co si o formátu myslíš? 
Mně to nepřijde nejhorší formát. Jenom je to formát, který je pro sportovní lezce teď nový. Pokud bychom se od svých začátků připravovali na všechny tři disciplíny, tak by nám přišel takový formát přirozený. Jasně, s lezením jako takovým to ztrácí pouto a bude to více atletika, ale pro nelezeckého diváka je to nejzajímavější formát.

Zkoušel jsi někdy rychlost? 
Jo, dříve jsme jezdili do Itálie na závody, kde se právě ve formátu trojkombinace závodilo. Takže tam jsem si rychlost vyzkoušel a vlastně jsme vždy asi měsíc před závodem i cíleně rychlost trénovali. Jenže naposledy to bylo tak před 14ti lety…

Navážeš se příští rok na lano :)? Bylo by skvělé tě vidět v nějakém 9a a víc. Musel bys to slupnout jak malinu :). 
Na skalách ne. Bohužel zatím není ani čas se pověnovat všem boulder projektům a ty jsou pro mě prioritní. Rád bych na MČR s lanem.

Vždy mě pobaví jak se někdo pozastavuje a diví nad tím, že boulderista má vytrvalost :). Nastiň jak dlouhé jsou tvoje tréninkové sešn a kolik cca uděláš v průměru kroků a za jaký čas. 
Já mám v sobě vytrvalost asi zakódovanou ještě z dob mládí, kdy jsem trénoval hlavně obtížnost. Teď trénuju 6dní v týdnu, intenzivně posiluju 1-1,5 hodiny nebo 2 hodiny na stěně. Jsem moc rád, že jsi přijal pozvání do BB, kde promítneš a popovídáš o svém lezení. Na jak dlouhé promítání a povídání se můžou lidi těšit?
Stručně povím svůj příběh, od dob prcka po život v Hradci Králové a pak se zaměřím na letošní úspěšnou sezónu, jak jsme procházel jednotlivými koly svěťovýho poháru až po štědrovečerní 8C.

Připravili jsme i lezecký blok, kde tě budou moct lidi vidět jak lezeš a i s tebou popolézt. Nebude tě to nudit :)? 
Nudit ne, nerad se předvádím, ale zalézt si s lidma je příjemná věc ať už lehké nebo těžké věci.

Brťák tě chce trochu rozpohybovat i v hale 27, kde probíhají kompenzační cvičení a dojde k představení BB lektorů. Třeba ti pomůže odhalit i nějakou tvojí slabinu na které bys pak mohl zapracovat :). Máš vůbec nějakou slabinu?  A jak jsi na tom s ohebností?
Právě ohebnost je mojí největší slabinou a cítím to často na svěťácích, teď v zimě na tom chci zapracovat.

Tak skvělé a třeba ti právě Brťák trochu pomůže :).
Díky moc za pokec a těším se 4.ledna 2017 v Bébesu. 


Bude super když dorazíte na chystanou akci. A když ne, tak se prostě do BB jen tak zastavte kdykoliv jindy. Makáme na něm a chystáme celou řadu nových boulderů a vychytávek. 
Naši aktivní paparazouši dnes například odchytli jeden výstavní kousek :). Poznáte tohoto junáka?Mějte se a držte se
Oliváč

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama