Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

11.11.2015 21:13

Přelezy týdne 45

foto

Minulý týden to byla nálož :). Ještě teď jsem z toho vedle. No bylo parádně a hlavně volno. Tenhle týden ovšem bylo taky lezecky suprově a tu a tam se něco přelezlo. Kdo, co, kde a s kým? Klasická středeční rekapitulace je tu. Přelezy týdne dámy a pánové...Tentokrát je ale víc těch co se nepodařilo lapit :(. Palec nahoru těm co report nahodili. Tak snad třeba příště bude lépe. 

Míša Drlíková A Crabita 8a, Gracias Fina 8a, El Sepes 8a, Paideia 8a+, Rodellar 
"Spíš takový přehled měsíce... nazvala bych to útěkem před povinnostmi do Španělska :) Na začátku rozlezení v Tres Ponts - super oblast kousíček od Andorry, co cesta, to perla, nádherné vápno a většinou i podmínka! A pak už Rodellar - návrat po 15 letech... docela brutálně se to tady změnilo, člověk určitě nemůže doufat, že bude ve skalách (ve svém projektu, na parkovišti...) sám - ale cest je tady mraky, lidi většinou v pohodě a squat na parkáči kupodivu tolerovaný. Klasický syndrom nové oblasti - jeden neví, co si vybrat, prolízáme spoustu cest, na většinu klasik se stojí fronty, je vhodné mít několik alternativních projektů a raději nedávat moc pokusů.  A Crabita 8a - nádherná převislá hrana, na Rodellar spíše kratší , pár dynamických kroků a lištový závěr. Gracias Fina 8a - lehounké, ale krásné, nejtěžší bylo se dostat k pokusu. El Sepes 8a - skoro celé umělé, kdysi soft, teď je tam o pár chytů míň, navíc jsem asi nepochopila závěr a drtila po oblinách na háček místo po sikovaných madlech, tak mi to moc soft nepřišlo. Populární dajné 8a Argo je už teď jen za 7c+, ale i tady v bouldru nějaké chyty ubyly a je to docela drs - ale zase jsem v tom byla sama :) . Paideia 8a+  - megadlouhá převislá lajna v Surgencii, naštěstí to nejtěžší v první půlce a pak už jen dolézt nahoru, skoro 100 kroků...Pobyt v Rodellaru ukončil celodenní déšť po kterém jsme už nenašli ani jednu suchou cestu :( tak jsme to cestou do Francie vzali přes Santa Linyu... blbý nápad... na podzim skoro pořád na slunci a fakt bylo vedro... tradiční problém podzimu... kde lézt, když je ve stínu všechno mokré a na slunci palermo...?"


Welcome to Rodellar


Míša Drlíková a výpek v Santa Linyi

Martin Stráník Gepresster Hase 8B+

Jan Chvála Rave Time 1/2 8A, Sněžník

Martin Jungling Štěstí 8A, Terra Incognita 8A, Sněžník

Vladimír Střílek Kilián 8A, Holštejn
"V pátek ráno jsme se s Korbou domluvili na rychlý výjezd do Krasu na Kiliána 8A o kterém jsme se bavili na tréninku. Je to kolem 12ti vyrovnaných lehčích kroků s těžším nástupem. Celkově mi to zabralo asi půl hodinky první krok a pak hned z první :)"
 


Minule jsem zmiňoval super přelezy Honzíka a nyní máte od něj report...

Jan Vopat 
Turecko - první 8a+ OS
"Během podzimních prázdnin jsem vyrazil s tátou do Turecka. Přiletěli jsme do Antalye a od ní jsme se přemístili do Geyikbayiri. Hned tentýž den jsme ještě vyrazili do skal. Nádherné krápníkové lezení! Navštěvovali jsme převážně sektor Trebena west, protože v ostatních sektorech nešlo lézt kvůli slunci. Každý večer jsme si šli sednout do hospody v kempu Josito, kde byla skvělá atmosféra a dobře tam vařili. Po týdnu za námi přiletěla mamka a společně jsme vyrazili o 40km dál, kde se tyčila hora Olympos a pod ní bylo staré římské město a u něho lezecká oblast, která se jmenovala taky Olympos. Zde jsme lezli hlavně v sektoru Horguc Magara, kde se leze v jeskyni s krátkými výlezy do mírného převisu. Po Olymposu jsme vyrazili do Citdibi, což je oblast asi 20km od Antalye v kopcích, asi 1000m vysoko nad mořem. Zajímavá oblast s lezením po dlouhých tufech. Některé cesty mega dlouhé! Tam jsme lezli jeden den a poté jsme se přemístili zpět do Geyikbairi, kde jsme lezli ještě zbývající dva dny. V těchto dnech jsme si trošku přivstali, abychom stihli něco vylézt i v jižních sektorech na sluníčku, například v Sarkitu a okolí. Zde se mi podařilo vylézt nejhodnotnější výstupy: Turkish Airways 8a+ OS, Sarkit Souls 8a OS a Flat rate 8a Os. Kromě zmíněných cest jsem se snažil lézt především na OS (což dalo ještě 6x 7c+ a 10x 7c), do opravných pokusů jsem šel jenom u některých zajímavých cest. Celkově je Turecko super místo s pohodovými lidmi a krásnou krajinou (zejména ve vnitrozemí, je třeba utéct z blízkosti Antálye! Více fotek na FB"


Jan Vopat

Slabé, slabééé...a navíc ještě dva lidi slíbili (Vertigo závod), že něco sepíšou a vyprdli se na to :(. Tak takhle by to teda nešlo. Možná je na čase zavřít krám? 
Kdo ví...

Tak se držte.
Oliváč

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama