Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červen '24>
poútstčtsone
 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

so + ne: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

30.10.2016 20:27

Přelezy týdne 44

foto

Že by se Přelezy vrátily na původní středeční místo? Víra žene vše dopředu a pomáhá dosahovat neuvěřitelna :).
Volný pátek naplnil toto číslo k prasknutí a pojďme si proběhnout co kdo ukořistil do svého deníku. Bohužel se mi pár lidí nepodařilo lapit a třeba dodají report na příště. Aspoň je vidět, že ikdyž se člověk snaží, tak cíl nebývá dosažen...


Verča Šimková Out Of Work Wie Sichs Gehört 8a, Arbitrage 8a, Back To Work 8a+, Adlitzgräben
Bohužel nelapena


Verča Šimková

Karolína Gendová Les Lecture Danne Alphabete 8a, St. Leger Du Ventoux
Bohužel nelapena. 


Karolína Gendová s mamčou

Gábina Vráblíková Mrakan 8a, Paklenice 
"Hned po MČR jsme odjeli za "teplem" do chorvatské Paklenice. Skála je tam brutálně ostrá, takže z  každé cesty byly nějaké ty dírky v prstech. U mě se výjezd točil hlavně kolem Nutelly a palačinek, ale podařilo se mi přelézt pár krásných cest - Mrakan 8a, Funky shit 7c+, Perun 7c/c+. Nejvíc si ale cením vícedélky Jenjavi 7a+ na Aniču kuk. Cestu jsme skoro nenastoupili, protože hrozně foukalo a přes noc dokonce zavřeli dálnice kvůli větru, ale po třetí délce se vítr trošku zklidnil. Krásná cesta, až nečekaně dobře zajištěná, doporučuju!! :)"


Gábina Vráblíková

Jakub Konečný Selbst Ist Das Kind 8c, Gott Gegen Lisa Simpson 8b+, Back To Work 8a+ Flash, Out Of Work Wie Sichs Gehört 8a, Bloc Rockin Beats 8a+,Die Hängenden Gärten Der Semir 8a Flash, Adlitzgräben
"Do Adlicu jsme přijeli ve čtvrtek večer a ještě rychle nalézáme do Selbstu. Další den znovu prokrokujem a dalším posílame. Je to vlastně takový dlouhý bouldr v téměř kolmé desce, trošku bojuju se zmrlýma prstama na malých lištičkách a závěrečný skok už si pohlídám. Jinak jako krokově úplně pecková cesta. Verča se Zbyškem pokusují Back to work a tak do něj nalézám taky. Ze zimy jsem už úplně dead a nějak se nakonec prokoušu až ke slaňáku. Další den lezu lehčí. V neděli  plánujeme nějaký rozumný odjezd, rychle nalezu do Lízy a se Štěpánovým programem mám bouldr vyřešený skoro hned, může to být třeba 7C  bouldr. Zase strašně hezká linie. V Adlicu se mi hodně líbilo a příště bych chtěl zkoušet konečně něco těžšího, už delší dobu mě bolelo pravé rameno ale zdá se to být lepší a lepší. Možná trochu risk na skály před velkýma závodama, ale tohle jsem si přece nemohl nechat ujít:)"


Jakub Konečný 

Štěpán Volf Selbst Ist Das Kind 8c, Adlitzgräben
"Selbst ist das kind, krásný název a ještě hezčí cesta! Je to určitě lehčí 8c, zvlášť s dobrým programem ale určitě potrápí. Chytama i krokově mi celkem sedla takže přelez na sebe nenechal dlouho čekat. Těžké je to od nabírání jednoprdy nad hlavou až do madla 4 nad tím. Dají se vymyslet i různé finty a sklepat v průběhu ale doporučuji valit bez přestávky a ani pak nenateče. Jen mi bohužel cesta vzala tolik kůže, že mě na další den z lezení vyřadila. Poslední den jsem se nahecoval a i se sedřenou kůží vylezl aspoň nějaké to 8a na zapflu."


Štěpán Volf

Kuba Hlaváček Drive By Shooting 8b+/8c, Frankenjura
"Drive by Shooting jsem zkoušel už snad 15 let. Člověka tahle cesta chytne už kvůli tomu, že se tam dají udělat všechny kroky - takové dvě 10- za sebou. No každopadně teď před dvěma týdnama jsem se do toho zase podíval a najednou to šlo všechno nějak výrazně líp. Vystřelil jsem dva ostré a naštěstí to nepřelez (šlo to tak dobře, že jsem si ani nerozvrhnul co s nohama, když se chytne 1. dvouprda a z následujícího kroku jsem v kuse vždy vypadl), protože už jsem začínal uvažovat, jak upravím svůj názor na klasu. Naladěnej na lehkou těžkou cestu jsem tam tedy dotáhnul rodinku i taťuldu znovu. Tentokrát to už tak snadno vůbec nešlo a 2x jsem spadnul v kroku do dvouprdy. Na potřetí to už se štěstím vyšlo. Chuchuuu!"


Kuba Hlaváček 

Kubo Kováčik Halloween 8a+ OS, X Grip 8b, Súľov a Millenium 8b+, Mišja Peč
"Tak cosika k "milleniu" peckova cesticka s povinnimi krokmi v stropiku, ale paradne tahy. Na hrane previsu su neprijemne kroky s neprijemnym cvakanin a vynechavat sa vraj neoplati:) a dolez je uz relativne dobry, ale vypadnut sa da.
"Halloween" cesta z dielne Andreja Kamasa. Take sulovske lezenie. Listy dierky castokrat len kamienky a nohy na trenie. Tri bouldriky cestou kde stredny je najtazsi:) a cvaknutie zlanaku je zabavne. Kde clovek drzi spodak ktory chyta len tak jemne a boji sa ze s nim odide.
A "xgrip" opat z dielne Andreja.
Prvych 6 presiek je docela boj po malych chytoch a dost prisne kroky. Nieje tam vyslovene boulder, ale tato cast je cela vyrovnana. Potom nasleduje madlo a uz len dolez.
Az na posledny krok ktory je brutalny pretlak do topoveho madla kde sa cvaka zlanak - vyssi ludia maju vyhodu:)"Kubo Kováčik

Jan Vopat Por Una Sociedad...Extension 1 8b OS, Los Rocos Di Cantalos 8a OS, Dura Mater 8a+ OS, Seur D'Hommes 8a OS, Kalymnos
"Dnes se mi povedlo vylézt další 8b OS a to cestu Por Una Sociedad...Extension 1 v Sikati Cave na Kalymnosu. Je to moje doposud nejhodnotnější cesta, která mi dala pěkně zabrat a které si hodně vážím. Jedná se o 60m převislou cestu + stropový převis v druhé délce. V cestě jsem použil všechny expresky, které jsem měl (26ks), přesto bylo nutné ještě některé nýty vynechávat. Klíčové místo bylo ve výlezu ze stropového převisu asi v 50m v sérii přešahů po krápnících a kde se mi již také pěkně táhlo lano. Kromě této cesty jsem ještě na Kalymnosu vylezl dvě 8a+OS (Los Rocos Di Cantalos v Arhi a Dura Mater v I.T.) a jedno 8a OS. Ještě mám před sebou dva lezecké dny, tak snad ještě něco přidám. Více fotek a další info ZDE."
Jan Vopat

Jan Zíma River Raid 8b+, Krkavka
"Tak dneska to konečně padlo, podmínka byla dobrá, možná až zbytečně kosa. Celkem třetí návštěva od nedávného Rallye. Boulder mi přijde pořád stejně těžkej a nejistej, ale co se za tu dobu změnilo, bylo to, že jsem zdomácněl v odpočinkových místech:-). Pro mě o dost těžší než Rallye, takže se nebudu pouštět na tenkej led shazování klasifikace a nechávám za 8b+. Pravda, že jiný b+ jsem nezkoušel, tak třeba časem změním názor. Každopádně radost obrovská, progres tu je a není až tak důležité o kolik."


Jan Zíma, foto Monika Brkalová

David Griger Koule Ve Svěráku XIa, Škrovád
"Foto z cesty nemám, ale aspoň z práce v úboru, který jsem zahodil těsně před tím, než jsem útíkal na Škrovád pro přelez - člověk by vůbec neřek, že natírám či tmelím :-). Cesta je klasická "škrovádovina". Jebky v kolmáči a dlouhý šáhy. Pro delší asi lehčí, ale to neumím posoudit, protože já nemám s čím srovnávat. Na to musí přijet jiní, aby se vyjádřili ke klase a porovnali to s ostatníma podobnýma cestama jinde. Nejvíc na cestě se mi líbí název, který vymyslel Kubrt. Nedovedu si představit horší mučící nástroj (pohyby jsou to ale taky pěkný)."


David Griger

Zdenek Lank Noubliez Jamais 8b,  Luminy 
"Pro mě to byl první výlet na pořádný vápno po roční pauze z důvodu opravy kolena a docela se to povedlo. Počasí nás moc nezlobilo a podmínka na lezení byla parádní, lezlo se dobře a čím jsem starší tím mě to víc baví. Pokud zvednu ruce nad hlavu, tak na  jaře pojedu znova, Francie je super."


Zdeněk Lank

Martin Stráník Mystic Stylez 8B+, From Shallow Waters To Riverbe 8B/8B+, Sofa Surfer 8A/8A+ Flash, Magic Wood
"Magic Wood je super oblast, asi největší koncentrace těžkých pěkných boulderů. V plánu je dolézt rest Ill Trill 8B+ a přidat další. Ill Trill je krásný vyrovnaný lezení, asi 10 kroků, každej jde, ale propojit to dá zabrat. Daří se mně hned první den a tak se zaměřuju na další 8B+ Mystic Stylez. To je stylem úplně něco jinýho, intenzivní tři kroky. Po dvou dnech vylezu, je specifická vlhkost, která pomůže v cruxu ale vve zbytku kloužou nohy i ruce, ale nějak to do sebe zapadne. Další perlou je Riders on the Storm 8A+, nádherný lezení bez výrazně těžšího kroku. Zakousnu se i do New Base Line 8B+, ale ta mi tolik nesedí a těžce to krokuju, na spojení už není ke konci výjezdu síla a tak uteču do Fvytrvalostního From Shallow Waters to Riverbed 8B/B+, začátek lezu trošku jinak než ostatní, a dlouho mně trvá než to kroknu. Pak co to vymslím, tak už si užívám božských kroků Riverbeda."


Martin Stráník

Štěpán Stráník Riders On The Storm 8A+/8B, Steppenwolf 8B, Sofa Surfer 8A/8A+, No Liberty 8A, Rythmo Brachial 8A, Octopussy 8A, Body Count 8A+, MagicWood
"Magic máme vyhlídnutý jako jasný a stěžejní výlet podzimu, jedu se svoji ženou a výlet si parádně užíváme. Máme krásný ubytování v penzionu, který mi velmi pomáhá při regeneraci. Postupem času se rozlízám a ke konci výjezdu urvu i pěkné přelezy. Nejvíce mě potěší Riders on the Storm, krásná linka, dole dost morpho nátah a pak silový zalehnutí bočáku s těžkou patou. Chci zkusit ještě něco těžšího, pouštím se do IIl Thrill, ale to je fakt moc těžký, snad někdy v budoucnu. Proto se zakousnu do Steppenwolfa, kterýho lezu dva dny. Nejtěžší mi příjde první krok, který je ze spoďáku hodně silový, pak pokračují campusový kroky a těžký skok do obliny, ještě tam jednou spadnu. Druhý den se mi Vlka daří dát posledním pokusem, radost a úleva je veliká."Štěpán Stráník

Peter Cáder Ozembuch 8A, Končitá
"Ozembuch bol vraj starý projekt na Končitej a minulý rok mu vdýchol život a udelil prvý prelez Stano Klimo. Mne sa teraz podarilo prvé opakovanie.
Ozembuch nie je žiadna dychberúca línia, skôr naopak, taká diera škaredá. Krokovo ale jeden úžasný silový kompresný boulder. Ide v podstate len o o štyri kroky, plus nejaky ľahší výlez.  Problém sa odohráva vo vodorovnom strope, ktorý je vklinený medzi štyrmi zvislými stenami. Stúpa sa len jedna zvislá stena na nástupe, zvyšné tri steny sú zakázané, čo spôsobuje jednak to, že musíte liezť iba stropom a jednak to, že sa im musíte vyhýbať. To je celkom problém, núti vás to ísť do neprirodzených polôh tela a tým sa boulder stáva dosť ťažším. Dôraz na čistotu prelezu v súvislosti s obtiažnosťou je tu kľúčový, hneď na začiatku sa dá oprieť bokom a aj ostatné kroky sa dajú ľahko odrbkať opretím do kolmíc. Každopádne na chabé slovenské pomery bouldrové parádna vecička, a dosť nezvyčajná."


Honza Mlejnek Metro 8A, Sněžník
"Výlet zas konečně někam ven, ten kolotoč nemocí už mě začínná sr** .... vyjíždíme z hnusný mlhy a mokra z Jablonce, ale podle kamery na sněžníku krásně. a taky že jo !!!!! naprosto nádhernej krásnej den ! teplo sucho nádhera ! :) 
Jelikož jsem bez síly, tak se nepouštím do ničeho velkého a zastavujeme se hned na začátku u Metra, Oba bouldry jsem lezl zvlášt, ale nikdy né dohromady, a není to boulder o nějaký síle, ale spíše to nějak odpádlovat za roh ... :D asi po hodině když jsem spadl 3x na konci konečně nepadám a vylejzám, super !  Pak pokračujeme na velkej střecháč, kde jsem se chtěl seznámit s Chaplinem, inu fakt pěkny !!!!! ale těžký !  Džanglího beta impossible, a Bafikovou to jde zkrokovat a ostrý pokusy nic, tak zbytek dne pár lehčích a hlavně nasávat slunce :)  příště !"Honza Mlejnek

David Kozel Sofa Surfer 8A/8A+, MagicWood
Nelapen


David Kozel

Libor Břicháček No Entry 8A, Větrná Hůrka
Nelapen


Libor Břicháček

Jakub Lyčka Petrohradská Klasika SD 8A, Žulový Vrch
Nelapen


Jakub Lyčka

Honza Novák Grosse Einlasskarte 8A, Bahratal
Nelapen


Honza Novák

Tak vidíte jak hodně přelezců do Přelezů hodilo vidle :(. Taky je dost možný, že už je to neba. Jenže to mají smůlu. Dostanou za uši hned jak je uvidím...
Díky Mato, že jsi nahodil odpověď na minulý kvíz a třeba se i tvoje přání budou plnit častěji :). Archiv všeho už je ovšem nadupaný a kdo neviděl, nečetl, tak může ZDE
Boulder.cz je otevřený i vašim příspěvkům. Nahodíte-li report z vašeho výletu, který bude fajne ke čtení a s fotkama, tak ho moc rád zveřejním.
Tak se mějte, držte a bomběte ať je o čem psát!
Oliváč

P.S.
A víte o tomhle týpkovi :)? 
Čtěte ZDE
Hustej co 

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama