Nejnovější komentáře

Autor: Jirous18.07. 21:55
Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

04.11.2015 21:57

Přelezy týdne 44

foto

Podzim je prostě sklízící období. Bývá nejlepší podmínka a vůbec všechno je tak nějak připravený na naplnění si kapes. Tak pojďme na ty dnešní hamouny. Je jich hromada a všichni si hrozně lebedí jak mají plné kapsy :). Dobře vy :)!!!


V Čechách máme fůru parádních bab a některé navíc ještě lezou kudlu. A nééé jen tak ledajakou. Hustý roští totok :)

Iva Vejmolová Casablanca 8a+, Frankenjura, Le Mur Des Six Clopes 8b/8b+, Sault Qui Peut 8a Flash, La Prince Du Latique 8a+, St Leger Du Ventoux 
"Le Mur des six Clopes 8b/b+: Tohle je nejhezčí cesta, jakou jsem kdy lezla, díky moc Aďouškovi, že mě do toho poslal. Je to naprosto boží 30m linka ubíhající převisem diagonálně doleva. V prvních pár metrech člověka rozhodí několik silových kroků, pak přijdou zdánlivě lehčí pasáže, ale rozhodně se furt leze, kdo umí sklepávat, tak nemá problém. Po 50ti krocích přijde crux, ve kterém se vylomil chyt a cesta ztěžkla (dříve to snad bývalo jako 8b+, ale bylo to dost soft, tak to shodili na 8b, ale s vylomeným chytem je to momentálně v průvodci za 8b/b+). Kyklopy jsem si prolezla 2x ve čtvrtek, v pátek jsem si dala rest, v sobotu jsem si ještě připomněla spodní pasáž a z prvního ostrého jsem je poslala do deníku. Přihlížející výkon popisovali, že jsem hrnula jako mašina, je pravda, že jsem neudělala žádnou chybičku, vše běželo, jak mělo. Nakonec to zase nebylo na max, rezerva tam byla, takže to fakt bude chtít příště nějaké 8b+ :). Za 45min jsem ještě naběhla do Sault qui peut 8a, které jsem díky programu od Asua a Toma Plevka poslala v pohodě na flash, přišlo mi to jako spíš lehčí 8a za pár krůčků. A jak výjezd začal Casablancou 10- z druhé bomby za smrtelné zimy (pro mě...Aďouch se samozřejmě tetelil blahem), tak byl zakončen laktátovým princem: Le Prince Du Lactique 8a+, opět na 2.pokus, tentokrát ale na brutálním slunečním výpeku....nejlepším zakončením výjezdu byl Aďouch, ale to už vám popíše sám :)."


Iva Vejmolová

Lenka Slezáková Karies 8b, Osp
"Další výlet do Ospu a další výzva. Cestu Karies mi doporučil Tomáš Binter, že prý by mi mohla sednout. A mně se tato linie opravdu zalíbila už po prvním krokovacím pokuse. Dole malé chyty a technika na pilíři, potom přichází klíčový boulder v převise. Na program jsem přišla poměrně rychle. Další den při ostrých pokusech jsem zvládla i klíčové dynámko, ale následující, i když už lehčí kroky mě nechtěly pustit dál. Byl to tedy jeden pokus za druhým, ale pořád stejný výsledek a ne a ne to spojit. Přišel poslední den a prolezené konečky značily, že Karies asi odložím na příští výjezd. Ale konec se vyvrbil jinak - pustilo to a moje první 8b padlo!"


Lenka Slezáková

Eliška Adamovská No Name 8a Flash, NoName 7c Flash a Walking Death 8a PP, Narango
"No name, které jsem vylezla na flash, je moc hezká cesta. Docela dlouhá, mírně převislá a po otevřených chytech. Z přelezu jsem měla velkou radost, protože jsem vůbec nečekala, že se to podaří. Walking Death je nádherné 8a v mega převisu, po krapasech, jedna z nejhezčích cest, co jsem dosud lezla. Dala jsem ji na čtvrtý pokus. Mezi cestami jsem rozlezla Elephanta 8b+, podařilo se mi udělat všechny kroky, přelezla jsem i klíčový boulder, ale nebyla síla to spojit. Děkuji své trenérce Saše a její rodině, že mě do Naranga vzali, moc se mi tam s nimi líbilo."


Eliška Adamovská

Veronika Šimková Samsara 8a, Mišja Peč
"Do Ospu jsme nejeli za žádným konkrétním cílem, Samsaru jsem si zkusila zkrokovat v pátek a přišla mi docela lezitelná, cesta není moc dlouhá, tak akorát pro mě a navíc je strašně krásná. Další den jsem ji lezla celkem 3x, v prvním pokusu mi ujela noha hned v prvním horším kroku, ale alespoň jsem si ji ještě jednou zkusila. Po cca dvou hodinách jsem ji lezla znova, ale strašně mi nateklo a spadla jsem v posledním kroku. Byla jsem už docela unavená, ale po delším odpočinku jsem do ní ještě nastoupila (abych k ní nemusela běhat ještě ráno před odjezdem:-)) a dokonce ji i vylezla, tentokrát kupodivu s mnohem menšíma obtížema než v předchozím pokusu, krásná tečka za krásným výjezdem."


Verča Šimková, foto: David Urbášek

Petra Růžičková Il Riposo Del Guerriero 8a Arco


Petra Růžičková

Katka Chvojková Omaha Beach 8a, Frankenjura
"Omaha je moje první 8a, takže radost z přelezu mám obrovskou :) Zalíbila se mi už v létě, kdy jsme se v tomhle sektoru byli jenom podívat. Zrovna jí tam lezl nějakej kluk a já si říkala, co tam jako drží a na čem to proboha stojí a že jí jednou taky musím zkusit. Od léta jsem trénovala a těšila jsem se, že jí na konci října vyzkouším a uvidím, jak moc velké scifi to bude. Už při prvním prolézání se mi jí podařilo celou zkrokovat, takže pak už šlo „jen“ o to, spojit to všechno dohromady a neudělat nějakou pitomou chybu. První polovina je kolmá za chyty menší než malé :), což mi sedí. Naopak závěrečný převis za nepěkné chyty je můj antistyl. Třetí den zkoušení se to ale nakonec všechno sešlo dohromady a já si pěkně zařvala při dynamku do topového chytu :) Pocity nepopsatelný a budu se snažit, aby takhle kráska byla prvním, ale ne posledním osm áčkem v deníčku :)"


Katka Chvojková

Mám obrovskou radost, že Adam do Přelezů píše a hlavně JAK píše! Paráda. Díky :). A díky patří vůbec všem, kdo si dají tu práci a nahodí sem texty. Skvělé a jen tak dál :)

Adam Ondra Du Lurd A L'essai 8c OS, Mollans, C.R.S. 9b a Culet 9a Mollans, Modified 9a+ Frankenjura
"No měli jsme 6 dní volna a plán byl takový, že pojedem St Leger a Mollans. Bohužel na první den v Ležéru hlásili totální sračky, tak že se stavíme v Juře, kde jsem měl na Holzgaueru nevyřízený účty s Modified. Před měsícem po návratu z Puursu jsem si dal její lehčí variantu Classified 9a/a+ na druhej pokusek, bohužel Modified už těsně nepadlo. Teď všechno ložený, kůže síla podmínka, ale dívat se na video s Megosem byla zásadní chyba a zjišťuju, že jeho metody byly pro mě totálně na hovno vzhledem k mým tlustým prstům a po čtyřech pokusech už usoudím, že to nemá smysl a vyberu expresky. Nakonec mi to nedá, letím to znovu nacvakat a k mému překvapení svou starou metodou celkem na pohodu posílám... 
Noční přejezd k žabožroutům, další den zkusím prožet v sektoru, jak je Brežněv, estimovaná klasifikace 8c nebo c+, musela se cesta hodně snažit, aby mě strhla, vyloženě bych řekl že vypadla z přelezové lopaty.
Další den už nalézám do svého cíle. Je to v nové obasti Mollans, která po 4leté ilegalitě konečně dospěla k legitimaci. Je to prostě úplně psycho oblast. 20 až 25metrová vlna jako stvořená k lezení, nejlehčí cesta až nahoru, je 8b, pak dvě 8c a dále už jen 9a a projekty. Ale jaké projekty. Žádná omáčka, pěkně drtíš to odpsodu po krápnícíh a dírkách a lištách, dokud ti nevypne. Nic se neodpouští. Momentální počet projektů 9a+ a výš 5, ale další jen stačí dovrtat... Moje cesta je od Seba Bouina, který cestu i mocně zkoušel, ale nakonec si navrtl nahoře odbočku doprava, neboť finální lišty nemohl udržet. První den to šlo skvěle, kroky se zdály být lehké, ale cesta byla ještě dost mokrá. Další resťák a zbývaly dva dny do konce. Šel jsem na pokus, do nouhendu za kolenu dobrý, ale v nouhendu překvapivě vůbec neodpočnu a hned padám. Nejsem moc optimistický, ale snažím se to potlačit a čekám na poslední den. Ten je jako z pohádky, začíná foukat vítr a cesta konečně vysychá, ruce drží samy. První ostrej jde parádně, v nouhendu jsou zadkový a břišní svaly betonový a daří se mi odpočinout, valím to dál, ale zastavuje mě nejistý krok do dírky na konci střechy. Brutál škoda, ale nechápu, že se i po tomto pokusu cítím čerstvej. Dám hodinku a naburácím tam znovu. K mému překvapení cítím stejnou sílu jako předtím, do dírky se trefím a odpočívám v dírách těsně pod poslední cruxem za totální hnidy. Cítím se dobře, ale nějak se do mě dává nervozita. První kroky jdu strašně na jistotu, ale bandasky se ještě nedostavují. Udělám nejtěžší kroky, ale najednou začíná dost natíkat. Chytnu první "madlo", ale místo úlevy se dostavuje spíše panika, Levá ruka nefunguje a potřebuju ještě odtraverzovat ty dva kroky doleva. Nějak nevnímám, ale k mému překvapení nepadám, i když v podstatě vůbec nevím, po jakých chytech mám jít, protože představa pádu v tomto místě byla před pár minutami k smíchu. Nakonec se nějak vyhrabu ke slaňáku a radost veliká.
Pro mě nejrychlejší 9b, co jsem kdy vylez a ani omylem není nejlacinější, ba spíš patří k těžším."


Adam Ondra, cesta je jasná, jura to asi nebude ;-) 

Fenomén a jasná stár letošního roku pokračuje ve skalní sklizni. Žně zdaleka nekončí a kam ho vezmou, tam to drtí :). Hroznej kombajn totok. Je úžasný kolik je v naší zemi skvělých lezců a to ještě né všichni vytsrčili růžky. Máme se na co těšit! Kubovi obr gratulace a jen tak dál! 

Jakub Konečný Strelovod 8c, Samsara 8a Flash, Corto 8a Flash, Marjetica 8b/b+, Kaj Ti Je Deklica? 8b+, Karies 8b Osp, Mrtvaški Ples 8b Mišja Peč
"Deklica: Prvním pokusem jsem zkrokoval a jednotlivé bouldry docela težké, ale nedokázal jsem překonat strach v bouldru u slaňáku :). Dalším pokusem mi zmrzly prsty dole v bouldru. Třetím pokusem jsem se cítil silnější a bouldr dole hned zlehknul. Následuje nouhend, a za ním nejhezčí stisková část přes krápníky. Madlovitá police, boudr v plotničce a zase madlo. Vrchní bouldr jsem neměl vůbec vyřešený ale kupodivu pustil. Docela jsem se divil že mi ani nenateklo :). 
Strelovod: Celkem mi Strelovod zabral 6 pokusů. Hned ze začátku je bouldřík do police, z ní jsem šel nahoru přes malé lišty, i přestože hned z police do dírek doleva je to logičtější, ale prý ojeb :). Pár kroků do bouldru za spoďák a v díře rest. Levá, pravá, noha do díry a nátah do oblého stiskobočáku, vyměním nohu, naberu malou žiletku, levá bočák, pravá lišta, vyvěsím nohy a nahoru :)."


Jakub Konečný
 
Denis Pail Kaj Ti Je Deklica? 8b+ Mišja Peč
"Tuto cestu jsem měl v plánu už hodně dlouho a nakonec přišel čas ji zkusit. Co o ní říct? Prostě je to jedna velká nádhera. Má něco málo přes 30 metrů a schovává 4 bouldery, kde první z nich je nejtěžší za malou lištu a nasednutí na nohu. Nejdříve jsem ji nemohl ani zkrokovat ale postupně mi to šlo víc a víc. V momentě kdy jsem přišel na správný program jak přelézt první nejtěžší boulder, cesta už pak šla velmi rychle. Nejtěžší mi přišlo se dostat do půlky, kde je velká police na klepání. Pak už to jen nepustit. Dále to bylo spíše boulder – odpočinek a tak dokola. Jednou se mi podařilo spadnout přímo u slaňáku. Celou noc jsem nemohl pořádně spát kvůli tomu a to mě tak vyhecovalo, že další den to padlo prvním pokusem. Celkem mi zabrala do 10 pokusů. V cestě mi celkem dost nateklo a jak mi později řekl Kuba: „mi v tom vůbec nenateklo“ no prostě na zabití kluk :D :D :D."


Denis Pail

Petr Resch nejml. (10 let!) Fantastic Voyage 8a/8a+ Osp
"Byli jsme na podzimní prázdniny v Ospu. Desetiletý Péťa vylezl svou první vážnější cestu s lanem – Fantastic Voyage 8a/a+, jen RK, protože se dost bojí. Já jsem si užíval věci na OS, tři 8a a jedno 8a+, nechtěl jsme trápit děti s nějakým nacvičováním. Za to v sektoru „Mimikry“ se něco chystá, snad konečně to 8c :)."


Petr Resch nejml., pod cestou po přelezu

 
Jan Vopat Flat Rate 8a OS, Sarkit Souls 8a OS, Turkish Airways 8a+ OS, Flame Of Fame 8a Geyikbayiri a Monkey Factor 8a, Olympos
Report mám slíbenej a bude asi příště :)


Jan Vopat

Jiří Oliva Omaha beach 5.14a, Last of the Bohicans 5.13d Red River Gorge
"Jak jsme se měli jsem už psal v reportech, které najdete ZDE (ještě vás nemine čtvrtý díl :)). Poslední týden zájezdu už to taky chtělo na místo pobíhání všude možně taky něco nasypat do kapes a přes hnusnej tejden co právě byl se počasí mělo na dva dny udobřit. Sázka na poslední dva dny byla jasná. Omaha měla namále už čtvrtým pokusem, ale pak se snažila dělat Zagorku. Nechal jsem ji tedy trucovat. Předposlední den jsem do ní naběhl a i když bylo v jednom kroku namále, tak nakonec americkej hepyjend :). Andrejko suprově ten den taky bombil a byla cítit přelezová vlna. Proběhl jsem tedy ještě prodloužení Bohicy a měl radost, že to klaplo bez většího odporu. Ten den byl prostě famozní a Jurášové oba zbombili jedno 5.13b a místňákům krapet vypálili rybník :)."


Jiří Oliva

Kluci slovenský opět taky řádili na laně a je z toho hned několik cenných skalpů...

Tomáš Plevko Sault Oui Peut 8a Flash, St Leger Du Ventoux 


Tomáš Plevko

Richard Gelle Plynová párty 8b, Poprad a okolie
"Plynová párty vznikla v roku 1997 a až do tohto roku bola neskúšaným projektom. Večne mokrý chyt však tohto roku vyschol. Na jar to využil poliak Grzegorz Sowa, projekt doistil a spravil prvý prelez. S Kuchym teda autorom projektu sme sa už skôr dohodli, že zmeníme nástup cesty. Znížil som počet vysekaných chytov a stupov, odkopal z nástupu asi pol metra prachu, čím sa zmazali výhovorky na dĺžku, alebo typické stavanie sa na kamenného mužíka, aby sa vyrovnali rozdiely vo výške lezcov. Po jesenných dažďoch to zatieklo a vyzeralo to, že tohto roku to už nevyschne. No pod Tatry prišlo druhé babie leto, cesta preschla aspoň do podmienok, kedy sa mi to podarilo preliezť."


Richard Gelle

Andrej Kamas Nitro+ 8b/8b+, Halloween 8a+ FA, Súľov
"Preliezol som len novy projekt Hallowen a Nitro +. Nitro je 8b/b+ a je to uz asi posledna logicka linia na Vezi nad ohniskom :). 17 krokov bez odychu,cista silova vytrvalost. Proste nadhera moc odporucam :) aj mi je luto ze som tuto chutovku vyliezol :)"


Andrej Kamas

Peter Jochec Genezis 8b/8b+, Súľov
"Problém cesty je problém celej veže, ako povedal Víťa je to "jedna vlhká diera". Druhý problém bolo zohnať spolulezca, našťastie si Andrej vymyslel novu údernú kombináciu Nitro+ a bol ochotný tam so mnou isť :). Cesta ma dva bouldríky v novom teréne a tretí je z Opusu. Čím ideš vyššie tým je to ľahšie, ale spadnúť sa tam dá. Keďže je to cesta ktorá ma odstavila a pol roka som liečil prsty, bolo zaujímavé sa do nej vrátiť."


Pedro 

Kubo Kováčik Mangalica 8b, Súľov
"Včera som si to skúsil prvý krát a tak nejak to šlo na 4.pokus. Pecková cestička. Začiatok jemne technicke lezenie v platni, vraj asi za 9- , potom  oddych v madlach a potom docela dosť bouldrovanie cez 5 presiek. Hned na začiatku ťah cez jednoprdu, potom pár silových krokov cez brucho a následne výlez do položenej plaťne za malé chyty a zlé nohy k tomu. treba to vymyslieť a potom to ide :)."


Kubo Kováčik, foto Pepe

Andrej Chrastina Last of the Bohicans 5.13d, White Man’s Shuffle 5.13d, Red River Gorge
"Předposlední den v Redu. Počasí vychází přesně podle předpovědi – po předchozím chlívu se vyjasnilo a ochladilo - je tady ideální podmínka. Slovy Amíků nastal „Send-day“. A v tom duchu se i nesl. Po rozpinkání nám Oliváč předvedl jak se leze 10+! Já jsem sice viděl pouze siluetové divadlo na rozhraní Madness Cave a nebe, ale radost mám snad větší než on! Čistá nadvláda, konečně předvedl co v něm je! Já si jdu pro svůj dnešní cíl – mírně převislou lištovací prasečinu „White Man’s Overbite“ 5.13c. Asi před týdnem jsem se jí po Jirousovi pokusil dát na flash a měl jsem pocit, že na druhý to musí jít. Bohužel jsem se moc spletl. Teď (na celkem 4. pokus) po velkém boji slavím úspěch. Po cirka 15 krocích lehkého nástupu následuje asi 30 kroků bez odpočinku převážně po lištách. Je to možná úchylné, ale mám radost, že jsem konečně dostal bolestivé bandasky! Na řadě je Olivéros. Opět předvede diktát a přelézá „Last of the Bohicans“ 5.13d! Je to 8mi metrové prodloužení 30-ti metrové cesty „Bohica“ (5.13b soft), která je po velkých chytech a její řetěz je v místě, kde se chyty změní na malé lišty. Tam začne 6ti krokový boulder do police, kde lze sklepnout a následuje klíčový dlouhý přešah již do dobrých chytů, které jsou „jen“ daleko od sebe a nesmí se pustit. Namotivovaný Oliváčem dolézám do police nad první boulder, a svým programem přes malou lištu dlouhý krok konečně taky dávám! Stálo mě to celkem 7 pokusů a už jsem šťastný, že už nebudu muset lézt tu nekonečnou Bohicu! Závěr dne využívám na prolezení a vyčištění „White Man’s Shuffle“ 5.13d. Tato cesta má společný nástup a lištovací vstupenku cesty  „White Man’s Overbite“, ale pak uhýbá doprava. Lišty se střídají s oblinami a jsou dost daleko od sebe. Po asi 30 krocích lze vyklepat a po lištách následuje pojistka na závěr - 2 dynamické nátahy (nebo skoky) pravou rukou. První je z lišty do oblino-díry, druhý z obliny do díry/ madla. Nachystal jsem si to perfektně, protože v poslední den výjezdu to z první bomby posílám! Asi nejtěžší, hlavně psychicky, byl poslední krok/ skok do díry – trefím, netrefím? Trefil jsem."


Andrej Chrastina

No a naši a SK boulderisti :). Jsou hustý a jen ať si na těch šutrácích zůstanou :). Už takhle je ve skalách plno...

Martin Stráník Stix SD 8B+, Lístek Na Věčnost 8B Mlýnský Vrch, Na Krev 8A/8A+, Na Krev 2 - Zabili Kennyho 8A+ Větrná Hůrka, Přizdisráč 8A Bor
"Středa byla na Petráči přímo famózní. Nejprve Stix, už jsem v něm dvakrát byl, spodek mně vždy šel, ale vrchní dle čísla lehčí část sem ani nezkrokoval, dneska vršek nalítám čistě campusovým stylem a hned prvním pokusem dolezu až nahoru!  Trénink na campusu se tady vyplatil:) Během další půl hodiny proběhnu Lístkem na Věčnost, problém je stejnej jako u varianty ze stoje, nasednout vysokou nohu a zabrat za malou lištu, ze sedu jseš akorát v té liště mnohem déle a ryche se v ní slábne. Přejíždíme ještě na Krev, klasický 8A/+ na Petráči o jedný malý liště a špatných nohách, takže zase campus."

Další čtivo máte u Martina na blogu


Martin Stráník


Jedna povedená rodinka vyrazila na vejlet a to se teda zase "něco" dělo :)! Posuďte sami v následujícím reportu. Velko paráda a mega gratulace :)!

Monika Kuhn Gáberová, Ondra Mázl (10 let!), Jíťa Mázlová a Luboš Mázl
"Měli jsme jet původně do Fontu - já, Adam a mamka s Ojou, ale cestou na závody do Chocně se nám porouchal tranďák - místo do Francie jsme jeli zpátky domů odtahovkou. Nezbývalo nám než využít volno tady v Čechách na bouldrech. Vyrazili jsme tedy na Petráč. Oja tady poslal Saturnina 7C na 3.pok, Vlčí řev 7B+ a Levej 7B. Mamka dala na Petřáči 120 Přes Prsa, 200 V Pase 7C na 2.pok a mě se podařilo dát 120 Přes Prsa, 200 V Pase 7C na OS a Pláč 7C/C+ ze kterého jsem měla velkou radost. Po restu jsme vyrazili na Sněžník kde Oja přidal Levý dírky 7C. Po dalším restu v Aquapalace jsme vyjeli zase na Petráč, kde měl Oja rozlezenýho Špekmena 8A, kterýho tam poslal. Mamka nalezla do restu z minule - Vzdor 7C, který taky padnul. Takže nakonec vydařený výlet i po Čechách. A aby toho nebylo málo, tak bych ráda naprášila i Lubu ať v tom jedem celá rodina.... Luba teď řádil u nás na Tanvaldu, na šutru Inferno, kde vylezl From Hell, které má dvě varianty jednu za 8A a druhou za 8A/A+ samozřejmě poslal obě varianty. V neděli vyrazil s klukama na Černý Bivak,kde se mu podařilo přelézt Celej Dekr 7C na flash, dvě 7C+ Black and Decker soft a Dlouhej kouř a na závěr ještě Black and Decker hard 8A."

A článek si můžete přečíst na Blogu Momo


Momo v Pláči


Ója ve Špekmenovi


Luba ve skoku :)


A Jíťa s těma svejma krutorama :)

Do rodiny Majzlíků se cpe další pacient...:)

Adam Fiala Cecky Samou Loknu Měla 8A Viklany
"V sobotu jsme měli jet do Fontu, ale místo toho jsme to otočili jen do Chocně a fičeli jsme zpět do Vrchlabí odtahovkou, protože nám kikslo auto. Místo toho Petráč - Žihle. Takové drolivé kamínky, bouldry se asi budou časem měnit :). Ale na to, jak to vypadá, tak jsme se vyblbli hezky, mě se povedlo 7C a Cecky - 8A, co dal Magnus na Padání. Větší radost mám ale ze Sněžníku, kde se mě konečně povedl Fixuj jako Graham, parádní bouldr ze stoje, který jsem zkoušel už kdysi. Byl jsem sám a s jednou maticí, o to větší to byl zážitek :). Jde o to překonat takový mrtvý bod za oblinu a dobrou patu, u nás hodně netradiční bouldr!"


Ondřej Nevělík Temná hmota 8B, Umění prokrastinace 8A+, Sněžník
"Hmotu jsem zkoušel už loni na Velikonoce, během hodiny jsem spadl ve výlezu, pak se do ní opřelo slunko a musel jsem další pokusy nechat na druhý den. Bohužel večer nám vykradli auto, takže žádný 2. den nebyl...Po téhle zkušenosti se mi vracet dlouho nechtělo. Zase se mi téměř podařilo Hmotu vylézt rychle, ale ještě rychleji došla síla do špiček a tak mě potrápila trochu dýl než jsem doufal."


Ondřej Nevělík, vyhrabal jsem fotku z lonska z pod Hmoty, jak si rovnam matice :)

Martin Jungling Přátelský Dotek 8A, Minimal 8A, Větrná Hora 8A, Sněžník


Martin Jungling, parádní fotky dodává Vojta "Máma" Vrzba = stýská se mi po koláčích :(

Vilda Chejn Placebo 8A, 3° Cane 8A, Rah Plats Plats 8A, Chironico
"Konečně jsem se zas dostal aspoň na týden na skály. Bylo nádherně a lezlo se ... to je nejvíc. Jako bonus jsem dal  3 8ajda: Placebo, 3 Cahne a klasický traverz od Freda Nicoleho Rah ra Plats - všechno asi takový ty hratelnější, ale krásný bouldry."


Vilda Chejn

Juráš Šefl Le vent nous porterà 8A, Tricky 8A a Le Pullier 8A, Chironico


Juráš Šefl
 


Michal Barchánek Voltage 8A Felbertauern
"Pár dní volna, naprosto úžasné prosluněné počasí v celém Tyrolsku a moje první pokusy v nějakých těch "áčkách". Voltage (Felbertal) byl trochu mimo plán, ale po vymyšlení programu mi dost sedl první krok a už jsem se vezl v pokusech, až to najednou pustilo. Větší radost mám ale nakonec z lezení celkově, že jsem se v dalších pro mne těžkých bouldrech až překvapivě hýbal a někde chybělo jen málo. Zkrátka nově otevřené obzory."


Michal Barchánek

Jan Novák Železná Lady 8A, Brána


Honza Novák

Štefan Bednár Amores Perros 8A+, Borzeta
"
Tak bol som to doliezt. Paradny bouldrik take lahsie 8A+ ale velmi pekne je to :). Tri krat som spadol v poslednom kroku. 8 krokovy bouldrik zo stropu do mierneho previsu s najtazsim krokom na konci :)
Vyrovnana obtiaznost vo vsetkych krokoch :)."


Štefan Bednár


Oliver Vysloužil Metro 8A, Sněžník

"Metro je skvelý boulder bohatý na variabilné kroky, ktorý k záveru pekne vygraduje. Skúška vytrvalosti pre čistokrvných bouldristov. Podmienkou k úspechu bol dokonale vyladený program, no v posledných krokoch sa mi už aj tak zahmlievalo pred očami :)."


Oli Vysloužil, foto Adam Váš

Jan Jeliga Souvenier 8A Chironico
"Souvenira jsem vylezl uz loni, ale s dirkou a to my prislo na 8A nejake lehke. Letos jsem si dal poctivejsi variantu pres oblinu doleva a to uz snad tech 8A bude. Skoda, ze je v pruvodci popis takovy vagni."


Jan Jeliga


Libor Břicháček Hokus Pokus Chokus 8A Sněžník  
"Hokus pokus chokus 8A...co k téhle božííí lince dodat? Tak dlouho se chodí s matrací do lesa, sám si do ní padá, až se přelez utrhne. Chtělo to podmínku, pořádný "bordel" za zády a bažinový support :)."


Libor Břicháček, foto: Tomáš Daehne

Lukáš Skála Dýka 8A, Modřín


Tomaso Greksák Tenkrát poprvé 8A, Rozbehy
"Dlho som sľuboval chalanom "ze Senice", že ich prídem pozrieť na Rozbehy. Na ostré vápno ma to nikdy moc neťahalo, ale v nedelu bola nejaká správna konštalácia a ja som sa tam ocitol. Sprievodcov mi robili Katka Bílková a Slavo Chodúr a kým sme sa rozliezali objavil sa tam aj Tomáš Pilka. Chalani ma vyhnali do miestnych 7C na kameni "Líščia nora" a dve som dal rovno na flash, spravil som aj jedno nové s názvom Eliminátor, lebo ide o dosť eliminačný problém, ale pohybovo pekný. Potom sme sa presunuli na kameň s názvom "Riť". Tam mi predstavili niekoľko projektov. Jeden z nich sa mi tesne pred zotmením aj podaril vyliezť a so Svišťom sme sa zhodli že to bude okolo 8A. Dal som mu názov "Tenkrát poprvé", lebo je to prvé 8A na Rozbehoch, bola to moja prvá návšteva Rozbehov a vôbec prvá návšteva vápencovej bouldrovej oblasti. Celkovo to hodnotím celkom pozitívne, podmienky a trenie boli super a pár pekných projektov zostalo otvorených tak sa na Rozbehy určite ešte vrátim."


Tomaso Greksák


Konečně konéééc :)!!! Vy darebáci! To musíte tolik bušit? Jako vás dneska bylo a nahnat vás všechny do jednoho chlívku (rozuměj na boulder.cz) byl tedy voříšek. Ale skoro všechny jsem vás lapil i když někdo z udice upláchl. No ale pokud budete takhle bombit každej týden, tak hodím flintu do žita a nohy na ramena :). 
Mějte se a držte se! Věřte, že to na dobrej přelez fakt stačí :)
Oliváč

Klobouk dolů před každým přelezem. Jen ať se práááší za kočárem. :) 
 

Komentáře

  • Autor: Jiří Oliva05.11.2015 08:01
    AAA Sorry! Zapomněl jsem do Přelezů přidat Elišku. Mejl se zahltil a infos zapadlo :). Takže jsem to dodal. Ona parádně buší i Edita s Ondrou na výletě, ale nejsou zatím na netu. Budou příště :). Pište, pište, pište..
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama