Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

02.09.2015 08:54

Přelezy týdne 35

foto

Prázdniny 2015 jsou minulost a snad už i ta pekelná vedra. Dneska se to prý má zlomit a teploty začnou dosahovat lezeckých ideálů a snů. Teď to jen využít a přetavit v Přelezy :). Anebo si prostě jen tak užívat na skalách a žasnout nad tím, že tady jsou a jak je naprosto neskutečný, že ta a ta cesta "narostla" přesně tak, aby to šlo lézt a byly to tak super kroky. Jako Vilda a spol jsou dobrý stavěči, ale pořád ta voda, vítr jsou naštěstí stále větší umělci a připravili pro nás neskutečný hřiště :). Přelezy týdne jsou tedy ready a pojďme proběhnout komu se co povedlo a pořádně se nabudit na další vydání...Petr Bláha Le Cote Obscur 8c+, Gorges Du Loup
"Dark side je velká diagonála v Jurassic parku, můžeš se na ní zeptat Adámka, má poslední přelez (říjen 2008). Znal jsem kroky a spojit mi to trvalo tři návštěvy. Bylo to docela psychicky náročné, protoże padáš jeden dva tři kroky pod slaňákem a můžeš tam padat pořád dokola. Teď musím vymyslet co dál, protože letní projekt mi vždycky vystačil do konce října a letos padnul už v srpnu."


Petr Bláha

Jakub Konečný Pietra Murata 8b+, Il Muratore 8a+, Massone
"Do Pietry muraty mě nahnal Denis Pail a Vojta Ličko, první den jsem si to skrokoval a druhý den jsem spadl těsně pod slaňákem. Pak jsem spadl hned při zakládání kolena dole a třetí den čtvrtým pokusem další den vylezl. Tahle cesta je hezká jen proto, že je strašně dlouhá. Prostě taková madlovačka s težkým začátkem, prostředkem a skokem do lišty na hraně vylezové desky. Pak ještě bouldr za malé lišty a hodně těžké cvakání slaňáku za mikrolišty. Muratu se mnou zkoušel i Denis, vypadá taky hodně nadějně takže je možné že se dočká přelezu i on. Potom jsem nalezl Il Muratore a na druhej vylezl. Krasné kroky ve velkém převisu. Začátek koutkem následován bouldrem a vytrvalostní dolez zase s těžkým výlezem. Přelez se daří i Denisovi. Zkoušel jsem i Reine vibes 8c/c+. Hodně bouldrová  tak uvidím jestli na ni zbyde čas."


Jakub Konečný


Martin Jungling Kejvman 8A, Křížový Vrch
"Krásnej traverzík po takových vyklopených mističkách a spárkách. Chce to hodně tlačit nohy proti tělu a silný ramena. Podařilo se mi to po zkrokovaní vylézt na třetí pokus. Což v těch podmínkách považuju za úspěch :). V lepší podmínce by se dalo nad klasou diskutovat, ale takhle nechávám určitě ačíčko."

Videjko z přelezu, ale Verčo! :) kamerou se sice točí, ale neotáčí :)))


Iva Vejmolová Flaggermusmannen 8a, Flatanger
Ivču ani Adama se mi nepovedlo nahnat. Tak snad příště bude větší infos co nového v Norsku v těch jejich brutál oblastech...


Iva Vejmolová

Jan Vopat a jeho super nálož 8a onsajtů!
Honzík se vrátil z tripu Jura – Rakousko – Švýcarsko - Itálie. Taková trochu poznávačka, každý den nová oblast. Více snad příště...
Nahodím jen suchý výčet přelezených cest. Podržte si bradu. Honzovi je stále dvanáct :)! Velký věci nás čekají. Ta dnešní mládež je hrozně drzá a bude to jen a jen horší...:)

30.08.2015          Pervert Man Albenga 7c OS          
30.08.2015          Vlatava Albenga 7c OS          
30.08.2015          Stramme Tits Engelberg 7c OS          
30.08.2015          No Time For Wanking Engelberg 8a OS          
28.08.2015          Kerria Erboristeria 7c OS          
28.08.2015          CREN Albenga 8a OS          
27.08.2015          Mosaiko Finale 8a PP          
24.08.2015          Primo Stazione In Ticino Ponte Brolla 7c OS          
24.08.2015          Outback Ticino 7b+ OS          
23.08.2015          Sonnenkönig Ponte Brolla 7c OS          
23.08.2015          II Traditore Ponte Brolla 7c+ PP          
23.08.2015          Schattenjagd Ponte Brolla 8a OS          
19.08.2015          Paradigma Voralpsee 7c OS          
19.08.2015          Alaska Kid Voralpsee 8a PP          
19.08.2015          Grenzgänger Voralpsee 8a OS          
13.08.2015          Gladiator Frankenjura 9+ OS          
12.08.2015          Stromlinie Frankenjura 9 OS


Jan Vopat

Ondra Tůma Neuropatolog XIa/b, Příhrazy
"Cestu mi ukazal Matej Svojtka s tim, ze ji se svoji vejskou dam na fles. Problem tyhle cesty totiz spociva v dosazeni obly listy a dlouhym tahu z ni dal, takze cahouni to maj lehci. Fles se sice nekonal, ale z prelezu mam samozrejme radost i tak!"


Ondra Tůma - ž
ertovnej odlez od prvního kruhu. Fotil Standa Mitáč

Letem internetovým světěm:
Standa Mitáč (a kumpáni) odvádí skvělou práci na Emontaně, kde je hromada lezeckého čtiva! Kluci dělají výbornou práci a ty stránky jsou prostě paráda.
Výborný článek s hromadou skvělých fotek je o soustředění. Prohlédněte si. Jen toho našeho Matěje :) už by mohli správně pojmenovat jinak mu Svojitka zůstane :)))

Další čtivo máte na Easyclimbingu, kde si počtete o tom jaké léto měl Ondra s Editkou. Více v článku: blog

Na Lezci se dozvíte jak trénovat mládež :) a kdo co dělá blbě a jak by to měl dělat lépe. Velká taškařice tohleto :).

Závodní část Přelezů týdne:
V závodní sekci se vždy snažím vypíchnout z ČR pouze to nej, nej ale dnes udělám vyjímku. Druhý místo urvali Štěpán Stráník s Nelčou Kudrovou což by se dalo nazvati takovým jakýmsi standardem a samozřejmě jim patří velká gratulace, ale co chci především zmínit je naprosto famózní umístění na třetím místě jak u holek, tak u kluků.
Po zranění se vrátila Karolína Nevělíková, která čapla bronz a Roman Kučera zalezl taky skvěle a to je taky velkoparáda!

Petra Růžičková 1.místo ČP v Teplicích nad Metují
"V Teplicích na mě dýchá prostředí skal a písek si ruce užívají víc než umělé chyty, ale i přesto jsem se dokázala koncentrovat jen na závody. Do komína jsem si šla zabojovat až v neděli. Vzhledem k tomu, že pořadatelé a stavěči si dali na závodech hodně záležet, bavilo mě to. Super bylo, že se závodů zúčastnila i Nina Caprez, která mi přijde moc sympatická a ve vícedelkách dokázala neskutečné přelezy. Na závodech to byla skvělá motivace. Atmosféra, kterou vytvořilo publikum společně s komentátorem Brťákem, byla pro mě dost neobvyklá a ze začátku jsem byla nervózní. Ale potom mi přišlo milé, kolik lidí mi fandilo. Podpora od přátel je moc důležitá."


Petra Růžičková, foto: Lukáš Bíba

Martin Stráník 1.místo ČP v Teplicích nad Metují
"Zavod v Teplicich se konečně ukázal v parádním světle. Všechno klapalo, krásný pódium, bouldry vysoký kvality a spíkr s kotlem diváků, kteří tomu dodali tu pravou šťávu, užil jsem si to. Klasa boulderů trefená dobře a to jak v kvaldě tak i finále, ve finále mně hodně dostával pod tlak Štěpán, první tři bouldry dal OS a to jsme si přitom říkali, že se to moc neleze...takže jsem taky musel onsajtovat a lézt bez chyby, což se mi naštěstí povedlo, poslední boulder byl svěťákovej náskok a bylo vidět, že takový bouldery se u nás nelezou a náskok udělalo jen pár lidí. Díky za závod, na fesťáku je potřeba, aby závod byla oslava boulderingu a myslím si, že kluci odvedli dobrou práci!


Martin Stráník, foto: Lukáš Bíba

No a copak se nám taky minulý týden nestalo :)?! Šarmič je ženáč a vy co jste o něm tajně snili a hodlali se o něj utkat už asi máte smůlu. To platí jak pro holky, tak i pro kluky :D
Dá se tedy očekávat, že brzo vyleze na svět další monstr kid, který nám opět protáhne bradu k zemi :). To bude něco :)!No a zazvonil zvonec a Přelezů týdne je konec.
Musím ještě napsat, že letošní fesťák byl opravu svátek a moc mě bavil. Zozul ukázal, že závody nakonec umí :) a že v Teplicích je prostě nejlepší atmosféra ever.
Páteční Stodola? No jako to je úlet na druhou a neskutečná párty :) Lautna se Sekret Sakra rozjeli strašný bomby a následující HC akce s kytaristou Kubrtem byl jak sen :)
Lezení v Teplicích? Neskutečný :)!
Moc jsem si to užil a obrovský dík všem, které jsem potkal, protože to byl prostě balzááám a pjůůůr radost. 

Mějte se, držte se
Oliváč

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama