Nejnovější komentáře

Autor: Petr Černocký08.12. 21:55
Autor: Kateřina Pírková27.10. 13:15
Autor: Klára Kušková23.10. 13:53
Autor: Jiří Přibil28.06. 11:04
Autor: Karin Slunečková30.05. 15:31

BB - najdi si svou akci...

<Prosinec '23>
poútstčtsone
 1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

sobota 9. 12. .: 9:00 - 19:00
neděle 10. 12. .: 14:00 - 19:00

sobota 16. 12. .: 9:00 - 14:00
neděle 17. 12. .: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

17.12.2014 10:23

Přelezy týdne 30

foto

Jo jo jooo...třicátý vydání Přelezů týdne a do konce roku už nám zbývají pouze dvě středy.Příští je Ježuchová a ta další přelomová na "zarok" :). 
Dnešní přelezy opět počasí nezabilo a v příštích týdnech se doufám můžeme těšit na reporty od lezců, kteří vyrazli do Špáňa atd.
Tak pojďte si pro vaší každotýdení dávku red hot lezo infos... 
Honza Novák Terra Atlantis 8A, Sasko
"Terru jsem vylezl celkem rychle cca na 6? Ale je to díky vychytanému programu od Libora. Terra je bouldr přes hrozný obliny, který když člověk vidí, tak nevěří se že se daj udržet. Jinak bacha na zelený."
 Martin Jungling Matador 8A+, Bahratal
"Linie, která zaujme na první pohled. Nádherná hladká deska s pár chyty strašně daleko od sebe. Chodil jsem okolo toho dlouho aniž bych měl chuť to zkoušet. Od pohledu to vypadá dost utopicky. Ale jelikož už jsem v Bahratalu neměl co, tak jsem začal s pokusováním. Nakonec to pustilo během jednoho dne. Klasa je s velkým otazníkem. Myslím, že pro menší a s kratším rozpětím je to nelezitelné...Čas ukáže :)"


Martin Jungling  foto: Máma aneb VV :)

Míša Drlíková Le foire aux croutes 8a, Glaire rose en plaque 8a a Glairosplif 8b, Gorges du Blavet
"Poslední týden nám docela vyšel- čtyři dny v kuse nepršelo, a tak se v Blavet dalo konečně lézt mimo jeskyni. Podmínka už docela zimní - vlhkých 5 až 10 stupňů v severní stěně bez sluníčka. Nejdříve přišla na řadu klasika oblasti - nádherné dlouhé 8a Le foire aux croutes s nepříjemným bouldrem na začátku a parádním technickým lezením v krásném oranžovém ryolitu, pak lehoučké 8a Glaire rose en plaque a jako dáreček poslední den, na poslední pokus 8b Glairosplif - bouldr, odpočinek na madle a 20 kroků po maličkých lištách v mírném převise bez odpočinku. Cesta přesně pro mě, se štěstím na podmínku (konečně trochu suchého větru), ale 8b ve stejném stylu třeba v Cimai bude zřejmě jinačí kotel! No aspoň se lépe pojede domů :) PS: a Barbánka samo znám taky!"


Gorges du Blavet


Míša Drlíková "Konec sezony"

Adam Ondra Chromosome Y 9a flash! a Transcription 9a, Charmey 
"O víkendu jsem se podíval do Charmey, kousek od švýcarského Fribourgu, na dohled slavnějšímu Gastlosenu. V pátek jsem musel být v Lausanne pro sponzora Entre prises, jelikož tam otvíral novou stěnu. V sobotu jsem se domluvil s místním bourákem Pirminem Bertlem, přesídleným Němcem, který v okolí vytvořil v podstatě všechny těžký cesty. Ikdyž je v Charmey pořádna koncentrace těžkých cest, 4 9a a další řádka cest o kousek lehčích, tak v podstatě je to oblast doteď ryze lokálního věhlasu, ale významu podle mě daleko přesahující hranici kantonu.
Jsou to parádní šedý břicha, skála skvělé kvality s vysokým třením. Vše otočené na jih, takže ač v Alpách a v 1000metrech, tak se leze takřka pouze v zimě. V sobotu jsem se po akci v Lausanne,, kdy jsem vylezl pro lačné diváky pěknou řádku cest, jsem se necítil úplně čerstvě, ale stejně do stěn pralo slunko, tak jsem se rozlezl a chvilku počkal, jestli síla a čerstvost nepřijde. Když se pomaličku začínal blížit stín stromů a s ním podmínka, Pirmin mi předlezl Chromosome Y, 9a který vylezl před pár lety. Momentálně to dobře zná, protože zkouší nárovnání, což je projekt Meiosis a očekávaná klasa 9a+. S parádním programem jsem naburácel do Chromosomu Y, až na malé chybičky vše klaplo, tak jak mělo, a s několikerým hekáním jsem se nějak dosoukal ke slaňáku. Paráda, 9a flash se neleze každej den... Cesta mi parádně sedla, kombinuje to tak všechny styly lezení a chytů, které mám rád, tak snad se to na těch 9a udrží, i když je to asi spíš lehčí.
Hned potom jsem nastoupil do projektíku vlevo, což měl Pirmin namyšleno jako 9b nebo snad ještě těžší, trochu jsem mu to ale přemyslel, vzal jsem všechny chyty opačně rukama a vznikla Transcription 9a na druhej pokus. Na dolez pár 8a-b, mňamka na závěr na sezóny. Teď už odpočinek až do ledna."Adam Ondra

Adam si jen tak leze a svět se diví :). My už jsme zvyknutý na ledasco, ale přesto tyhle přelezy samovolně rozkroutí hlavu ze strany na stranu.
No a další přelez co vám pustím je sice už staršího data, ale náramně se sem teď hodí. ADAM. To je to správný jméno pro mladé lezce. Další budoucí bomber, který začíná a leze si pro radost a pro ten pocit samotný. Pětiletý Adámek Fišer vytvořený lezeckým duem Majkl + Kuldovka :)
Číhejte na ten styl...diktát, co? :)

Adámek Fišer


Petra Růžičková Mistryně ČR ve šplhu na 4,5 m.
"Současně s ČP na Výstavišti probíhaly ve stejném pavilonu závody ve šplhu. O tomto sportu jsem téměř nevěděla, ale líbi se mi, tak jsem si v neděli vyzkoušela závod pro veřejnost. Organizátoři mi domluvili divokou kartu a mohla jsem se zúčastnit i MČR v Praze. Závod byl v galerii Harfa. Byla jsem překvapená jak jsem nervozní a první dva pokusy jsem několikrát prohmátla. Třetí pokus byl vzhledem k únavě už sice náročný, ale nechybovala jsem. Tak se mi podařio vyšplhat v čase 5.19s. Učastnic bylo jen 5. Závod byl, ale napínavý. S loňskou vítězkou jsem měla vyrovnané časy. Chtěla bych se stát členkou Sokol Brno I a příští rok se účastnit více závodů. Chtěla bych vyzkoušet i šplh na 14m. Poznala jsem spoustu skvělých lidí a tak k lezení přidávám i šplhání :). Snad budu všechno stíhat :)."Petra Růžičková

Přijde vám to málo? No tak taky hejbněte tučnicí a nakrmte deníček. Já sám mám co říkat :). Sliby, chyby a na skálu jsem nešáhl iks měsíců. Ale co :) hlavní je, že lezení je pořád nejvíc a skály nikam neutečou. Maximálně zatečou, ale kdo si počká ten se dočká.
O nové BB hale 25 vám povyprávím více příště a jen vám teda jakože řeknu, že do příštího týdne budou finíto dvě super věcičky na které už se moooc těším.
Jste-li v Praze, tak nás přijďte do BB podpořit a jste-li mimo Centrum dění :), tak pravidelně navštěvujte boulder.cz. Je radost sledovat jak se počty návštěv denně mění a kupodivu neklesají :) Díky za každý klik, lajk, koment, prostě cokoliv co nás neustále pošťuchuje dopředu.
Oliváč

Přelezy týdne se hromadí ZDE jakože kdyby náááhodou někdo něvěděl.

Komentáře

  • Autor: Michal Fejgl18.12.2014 13:34
    Reportážní video z MR ve šplhu včetně historicky nejlepšího výkonu v kategorii žen v podání Petry Růžičkové je k vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=y0wZ949J_4w
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama