Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

14.04.2016 22:43

Přelezy týdne 15

foto

Přelezy týdne jsou stálicí na webové obloze. Včera bylo ovšem velké zatmění a k vidění jsou až dnes. Stává se to i v lepších rodinách, že se něco nestihne...
Dnešní Přelezy nejsou až tak moc nabité, ale informace obsahují a to je fajn. Tak jdeme na ně...
Ale báli jste se už co :)?

Přelezy jako takové máme za uplynulý týden v podstatě "pouze" dva. A je to pěkně hezky rozdělené a jeden urvali Češi a druhý Slováci...Začneme bratjama.

Richard Gelle Kozmonaut 8b, Vernár
"Sezóna sa rozbieha a my sa rozliezame. Aby to nebolo stále to isté, tak nás napadla kombinácia dvoch ciest. Ľahšía polovica (7a+) cesty Apollo sa nahradí cestou Daliboy 8a(+) a pod zlaňákom sa prelezie do Apolla. Lezie sa ďalej bez použitia hrany stienkou po chytoch z rýše stupov,  teda ako Apollo original. Takže Daliboy 8a(+) plus Apollo originál 8a+ sa rovná Kozmonaut 8b. Možno také ľahšie béčko, ale v stave v akom som teraz mi zasa prišlo poctivé."


Richard Gelle, Daliboy v daždi


Martin Pelikán Capoeira 8A/8A+, Radeč
"Konečně. Hurá. Jupí. Další 8A/A+ padlo, jak na běžícím pásu. Když bych je měl všechny sečíst, mám jich celkem už jedno. Byl tam se mnou ještě Chuck Norris, ten pouze zkrokoval, avšak nevylezl a tím mi potvrdil klasifikaci. Jsem spokojený. A co k tomu ještě říct. Capoeira je hezký sport. Snoubí se v něm tanec s bojovým uměním … a tak nějak bych popsal i techniku přelezu. Dole jsem se hodně rozvlnil a nahoře to prostě dobojoval :)"


Martin Pelikán

No a to je opravdu ze skalních luhů a hájů vše...
O víkendu ale běželo první kolo českého poháru v obtížnosti a tam se sešla vcelku dobrá partička a bylo na co koukat. A jak to dopadlo?

Gábina Vráblíková 1.místo
"Tak ta hrozná únava, se kterou jsem chodila z práce do BB (a první, na co jsem se zmohla, bylo si chvíli na matraci pospat) se vyplatila! Já první, Lenka Slezáková druhá, Tomáš Binter ml. společně s chřipkou na 4. místě. Trénink Tomáše staršího (jak je vidět) funguje a stále mě baví... Jen je to dost často dřina :). Finálovky se lezly na nových chytech Move Holds od Jendy Šolce a Honzy Zbranka, které jsme neznali. Od pohledu vypadala cesta i chyty zle a přísně. Ale kluci si vyhráli a s podporou publika za zády se lezlo krásně. Nedávno jsem vyměnila lezečky z pánských Ozonu na dámské a drží fest. Čím dál tím vychytanější jídelníček od Andrlesportu krásně funguje, tak ještě že ty věci mám :)."


Gábina Vráblíková, foto Monika Brkalová

Adam Ondra 1.místo 
"Tákže, závody se myslím povedly, cesta byla hezká a atmosféra i učást na český pohár velmi nadstandardní. Takže rozhodně palec nahoru a myslím, že diplomy jsou každýmu fakt úplně jedno. Jediný, co se počítá, je pohár, ale ten se dává málo. Z Kuby jsem měl velkou radost, je to démon, jen tak dál, ale u něho bych o ztrátu motivace strach neměl. Ale jeho výkon mě zároveň asi nepřekvapil, když jsem jej viděl v zimě v Brně na Hudy stěně, tak pokus o onsight v 8b+ a pád v posledním kroku byl možná výkon ještě větší. 
Vršek byl možná trochu přepálenej, trochu jsem zachyboval a nechal nohu dole s tím, že jsem očekával, že další chyt bude brát, udělal jsem ten dost brutální krok (který prý stavěč ani nekroknul), ale on vůbec nebral a v tu chvíli jsem totálně v háji, protože noha zvednout už nešla. Ale dát nohu nahoru o krok dřív jsem se bál, protože mi ten krok pak připadal dost nejistej a bylo mi jasný, že by tam ještě Kuba mohl naprosto v pohodě dolézt... Což se téměř ukázalo být pravdou ;-).
Dost lidí možná zajímali nějaký obtížnosti, takže naprosto subjektivně říkám, že na třetí místo to bylo 8a, Kuba 8b, já o krok víc 8b+/c a až do topu 8c/c+?"Adam Ondra, foto: Omlouvám se, že nevím od koho :) Rád doplním...

Parádní video z dílny eM.Hořák a eM. Stehlík najdete v článku na Lezci. Jinak stránky Lezce mám pořád hodně rád a i když se tam teda občas jedou perly, tak jsou silné lezecké médium a vůbec jedno z prvních v Čechách. Avšak ta anonymita na Lezci denně v přímém přenosu ukazuje co jsou všechno lidi schopní vypustit a dycky si řikám, že to snad ani není možný, že někdo takhle bez kazajky volně pobíhá po světě a datluje do klávesnice :). Neuvěřitelný. Ti lidi jako vážně lezou? A kde jako, protože mám za to, že jsem žádný podobný úkaz ještě nikdy nepotkal :). No nic. I přes tenhle balast je Lezec fajn. 
Tak se mějte a držte se!
Oliváč

Komentáře

 • Autor: wena.cz15.04.2016 09:18
  Čau, psal jsem o svym přelezu na meil, ale asi to někde zapadlo a koment přes fejs se taky nezobrazuje tak se vnutim ještě touhle cestou. Povedlo se mi v pátek prostoupit boulder Sick Fellow za 8A+/B....kdo by si chtěl přečíst podrobnosti a kouknout na video nejenom z tohodle přelezu ať navštíví moje stránky wena.cz
  Reagovat
 • Autor: bejbs15.04.2016 09:49
  Vesmír se na chviličku zase zastavil, ale už ve čtvrtek chytil druhý dech, takže ok :-) Díky za reporty!
  Reagovat
 • Autor: michal198018.04.2016 13:55
  Bylo to tentokrát o fous, tak se radši ohol!
  Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama