Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červen '24>
poútstčtsone
 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

so + ne: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

18.04.2017 21:58

Přelezy týdne 15 a 16

foto

Povelikonoční dabl. Minule jsem nestíhal a nyní dvojitá porce. Dalo se předpokládat, že po vítání jara a znovuzrození Džíze se hodně urodí, ale totok?! TAKOVÝCH přelezůůů :). Půjde-li to takhle dále, tak to abych si vzal aspoň měsíc dovolenou na jedno číslo. Hustej boulder tohleto! Zapomněl jsem na někoho? Snad proboha ne :)! 
Pojďte sdílet neuvěřitelnou porci lezení, která se v tomhle čísle objevila. 
Co, kdo, kdy? 
Marťasovi mačkejte všechny palce (vlastní...), protože právě dnes odfičel do Ejži, aby tam kosil jedno finále za druhým!

Martin Stráník Gusseisener Dackel 8B+, Hirschwände
"Dackel to byl boulder, který jsem rozdělal v zimě, nechal ho uležet. Teď byla vhodná podmínka na to jej dolézt a taky to chtělo se trochu povzbudit a odpočinout si před závodama. Nakonec nebylo nejlíp, trochu zavlhlo, myslel jsem, že to půjde hned, ale nešlo. Naštěstí každým pokusem dostávám větší a větší sebevědomí, těžký kroky lehknou a já se probíjím k topu. Dobrý znamení před svěťáky v Asii, ale celkově se necejtím nejlíp, tělo trochu pobolívá...ale dám tam tomu všechno."
 


Skálič opět hodně krutej diktát. Čeština mu moc nejde, ale lezecký pravopis má skvělý :)!

Lukáš Skála Temná Hmota 8B, Sněžník, Numero Uno 8A/8A+, Sněžník
"Tak na Hmotu už jsem měl zálusk od Podzimu a zabrala mi asi pět dní. Minulé pondělí jsem v ní nechal čtyři a půl hodiny a totálně mě vysílila. Když jsem si krásně vyladil program, tak mi došla síla. Dal jsem si rest a v pátek jsem na ní naběhl znova. Prvnim pokusem padám těstě pod hranou. Síly bylo ještě dost a na druhej pokus mě za podpory bráchy, Džanglího a Verči ta mrcha Temná pustila :) Skvělej pocit, když konečně padne něco takovýho! Druhý 8B!! Radost jak bejk! V neděli jsme zase na kopci, počasí moc nepřálo, tak jsem se schoval pod strůpek, kde vede Numero Uno 8A/8A+. Koukal jsem na to hodněkrát a moc mi nedocvakával program. Teď jsem to zkusil a program se mi pomalu rýsoval, šlo hlavně o to sevřít chyty a podržet špičky. Po asi půl hoďce dělám všechny kroky bez chyb a už jsem ve výlezu, kde mi smekla noha a já šel skoro k zemi :D naštěstí ne :) Po zbytek dne se střídalo slunko se sněhem a lezl jsem už jen lehčí bouldry.. parádní prodlouženej víkend!"
 


Štěpán Stráník Bodyguard 8A+, Foot Off 8A,  Nalle 8A, Vyšší Brod a Porcelán 7C+, Z Mrtvých Vstání 8A+/8B, Ukřižovaný Černý Vasil 8A, Loučovice
"O Velikonocích jsme s Peťou měli naplánovaný výlet do Jižních Čech a okolí. Strategicky máme ubytování ve Vyšším Brodě. Jedeme už v pátek z Brna, po cestě se stavujem na projekt v Dobrý Vodě a potkáváme legendu Vysočiny -Toondu Páleníčka. Tonda zkouší Žílu, vidím, že tady vzniknul pod klíčovým místem nový chyt, takže klasa otazník? Pak zastávka v lese a k večeru jsme ve Vyšáku.
V sobotu ráno běžím do kopce v Loučovicích, nejdřív zkusím projekt na piškot, dost dlouhej nátah, nebo noha ve stropě, těžký projekt! Dále okukuju projekt snů, ale volím raději projekt Ukřižovaný Černý Vasil. Na začátku je velmi těžká noha a dost těžká rozpažka, další dva silové kroky a výlez, po hodině, je to tam.
Jdu po hřebeni až k Sendviči. Tady se zakousnu do boulderu od Suka - Z Mrtvých Vstání ( nebo taky psáno Díra Po Suku ). Hustej Pure bouldering bez omáčky, dost dlouho ladím kroky a než vůbec udělám první dost se nadřu. Jednou se mi ho povede udělat, ale stopku mi dává snad ještě těžší letecký krok do hrany, připomíná mi to Včelí Kyt na Boru. No trochu si zanadávám, protože se opět trápím s prvním krokem naštěstí po nějakém čase dávám první krok a už udržím i ten další, klasa určo 8A+ :)
Třešničkou dne je Porcelán, hustej kolmáč. 
V neděli odpoledne je dost zataženo, ale podmínka jak lusk. Spěchám k projektu na Slimáku. Ze stoje celkem těžký font. Ze sedu je to jiná písnička, hodně silovej bočák a na hraně lišty nic moc, pak dost těžký vypuštění noh a dost nepříjemným Vildovým fontem navrchol. Po delší době se mi boulder daří přelézt, radost:)
Pokukuju ještě po boulderu vedle od Vildy Chejna - Nalle. Dost silovej krok za spoďák mi dává zabrat, po chvíli krokuji a mezitím přichází Michal Makuša. Dávám ostrej a je to doma, klobouk Vildo, pěknej boulder, po chytech v převise. Poslední zastávkou je sektor nad Pramenem, kde mám vyhlídnutý Madla Z Madla ze sedu. Start docela jde, ale pak s velmi těžkou nohohou je dost těžký přískok a brutální krok doprava do madla. Daří se mi boulder dát těsně před lehkým deštěm, pěkná tečka za tímto výjezdem."


Další videa ZDE  


Honza Novák Dej Si Lajnu 8A+, Muleta 8A, Labák
Nelapen :(


Richard Budinsky  Umění Prokrastinace 8A+, Sněžník
Nelapen :(

Jakub Lyčko A Cold Day In Hell 8A/8A+, Bystřička
Na FB: "A cold day in hell 8A/8A+ pustilo po dvou hodinach pokusovani a Hrobař 7C. a jokinka je nejlepší chytač."
Karel Lavička Numero Uno 8A/8A+, Sněžník
"Návrat z dovolené, hektika neuvěřitelná. Nicméně k „číslu jedna“… Už jsem o tom kameni dlouho přemýšlel a párkrát u něj byl, ale nikdy mi nebylo zbla jasné, jak ten směr vůbec může vést…
Tentokrát byl Respekt mokrej, tak jsem se šel mrknout na Numero Uno v neděli večer, přičemž při čištění a krokování tam zatměl…Hned v pondělí ráno jsem se tam vrátil, neb ke zkrokování ještě kus zbývalo.. naštěstí jsem to vymyslel a začal s pokusováním… nakonec se povedlo, i přesto, že jsem na dvou prstech měl už červenou stopku…Parádní kousek, jeden z těch, kde jsou jednotlivé pohyby naprosto fantastický, moc mě to bavilo a vřele doporučuju…  na první pohled linie neohromí, ale pohybově jedinečný boulder…"Karel Lavička

Rejsing stááár! Martina Chytila si zakodujte. O tomhle chlapíkovi ještě uslyšíme...

Martin Chytil Gamba 8A, Ocelový Koloušek 8A, Sněžník
"O Velikonocích jsem na Sněžníku poslal dva dost dobře známé bouldry za 8A a zároveň moje první bouldry v téhle obtížnosti. Oba dva jsem zkoušel už při minulém výjezdu s Denisem a Kubou, ale ke konci nám začalo pršet,takže to byly takové dva resty ..... Gamba boulder, ve kterém záleží hlavně na jedné patošpičce,která mi tam celkem držela, takže tentokrát po pár pokusech boulder vylezen a k tomu Ocelový koloušek den předtím... Měl jsem už vylezenou kratší verzi za údajných 7C z minula a v celku už to bylo jen otázka času a podmínek..."


Martin Chytil


Michal Barchánek Gamba 8A, Sněžník
"Za přelez mohou čistě jen podmínky, které o víkendu panovaly. V pátek to lepilo, až se Gamba skoro dočkala rekordu v počtu přelezů za den... Jinak pohybově to je bez pochyby hezký boulder. Klasu trochu dotváří balvan těsně za zády, kdy dost úsilí je věnováno nedotknutí se. Bez něj by to asi těžko mohlo být "áčko"."


Michal Barchánek, plážový Hugo :)

Vláďovi BIG palec, ať už ho ta potvora nevotravuje a může bombit jak to zvíře!

Vláďa Kratochvíl Holokaust 8A, Bechyně
"Na hranici 8A jsem pomýšlel už několik let. Před třemi roky, když už se zdálo být nadosah přišla místo přelezu mononukleóza, která mi dva roky trénování nahradila dvěma léty únav a nemocí... Koncem minulého roku, když už jsem se dával dohromady, byl přelez také nadosah, avšak fyzické vypětí a motivace přinesly další zdravotní potíže a 2 měsíce mimo hru. Zdá se, že musím najít hranici mezi neutuchající chuti lézt a momentálními energetickými dispozicemi, což vyžaduje sebedisciplínu a mnoho trpělivosti. Vřelý dík Magnusovi za otevření pětihvězdové linky. Na hraně se postupně udroluje patovací madélko, tak uvidíme, co z něho zbyde a myslím, že o klase se již nebude diskutovat."


Rosťa Štefánek Terra Humidita 8A, Sněžník
"Já jen zjistil, že když nelezu, tak mě bolí prsty, takže občas musím jít zalomit nějakou lištu."


Rosťa Štefánek

Vanda?! To je taky úkaz. Je příliš hustá, abych se víc rozepisoval :)

Vanda Michalková Strelovod 8c, Mišja Peč
"Ano za tento vyjazd som vyliezla aj Oktoberfest 8a a Chiquita 8a. Včera som dala Kajti je deklica 8b+ a Uživancia 8a OS :). Dnes este lezieme tak neviem ci ten report stihnem este dnes."????


Ela, Elááá...Uuuúúú :). Ta si jede svojí vlnu.

Eliška Adamovská Marjetica 8b/8b+, White Power 8a/a+, Mišja Peč
"Marjeticu jsem měla rozlezenou už z předminula. Vždy jsem si ji jen tak prolezla,když jsem zrovna nacvičovala jinou cestu. Tentokrát jsem jela přímo pro ni a  vylézt se mi ji podařilo hned na druhý pokus tohoto výjezdu. Cesta mi moc nesedla, takže jsem z ni měla velkou radost :). Protože bylo vedro, vlezla jsem do White power 8a/+. Corto bylo moje první 8a a toto je jeho prodloužení ještě přes Mañanu a Hobita????krasna cesta, pokazila jsem druhý pokus, ale třetím poslala :). Ještě se mi podařilo dát na flash Pingvina (Honza Vopat mi ho suprove vyradil)a Nočnu kroniku, kterou mi zase poradila Saša.
Bylo mi opet ctí tam byt s takovými borci, jako je třeba Denda a taky brácha, kterej prelezl Samsaru. Moc jsem si to užila a těším se zpátky do dalších projektů! :)"
Eliška Adamovská

Verča Šimková Marjetica 8b/8b+, Strta Srca 8a+, Mišja Peč
"Na Velikonoce jsem, jako mnoho jiných, utekla na jih do Ospu. Druhý den jsem vylezla cestu Strta srca (4. pokus)- je to poměrně silová záležitost o pár krocích (9m- takový boulder na laně), super pro moji nevytrvalost. Následně jsem na Eliščino doporučení zkusila Marjetici. Opět poměrně krátká a boulderová cesta, poté, co jsem ji zkrokovala, jsem v pokusech padala všude možně (z blbosti i nedostatku sil) a dolaďovala kroky, v neděli jsem ji pak vylezla večer posledním možným pokusem (asi na 7.) ve chvíli, kdy už jsem to opravdu nečekala (asi podmínka :)). Každopádně velká radost- pro mě první cesta těžší než 8a+ (doufám, že ne poslední :)). Děkuju Elišce za doporučení, Denisovi za program (+oběma gratulace, jste hustí), Edovi za jištění a všem možným za podporu a podstatně větší víru, že to vylezu, než jsem měla já."


Verča Šimková 

Lenka Slezáková Corto 8a, Mišja Peč
"V Ospu jsem původně chtěla lézt Mrtvaški ples (8b), ale spodní boulder nějak nechtěl pustit. Trochu jsem si pobrečela a nakonec jsem šla do „lehčího“, chtěla jsem si ty skály po delší době hlavně užít. Rock’n’Roll (7c/c+) na on-sight nevyšel, ale padl na druhý. A potom už se na sluníčku nedalo vydržet, tak jsem šla stát řadu na Corto ve stínu :). Zkoukla jsem software ostatních, využila rady Saši Gendové (děkuju!) a skoro bez nějakého vymýšlení to pustilo na třetí pokus. Zatím asi nejhezčí 8a, co jsem lezla. Výjezd byl ale mnohem úspěšnější pro bráchu a celá česká parta tam bušila pořádně!"Lenka Slezáková, foto: Petra Adamovská


Adam je Mástr, Adam je prostě King. Nejde jinak a všichni na kolena. Za chvíli fičí do Flatangeru a dá se tušit, že to teprve bude fičááák...
Další text a videa na Lezci

Adam Ondra Queen line 9b, *Ultimatum 9a+ Arco, Helel ben schachar 8c OS, Kalkofen, Masters Of The Universe 8c OS, Frankenjura, Smrad Dálek SD 8A, Sloup
"Bylo toho dost, tak kde začít.
Masters of Universe 11- OS, Universum, Frankenjura. Měl jsem nějakou akci pro La Sportivu v Bambergu na parádní stěně Blockhelden, tak jsem se na dopoledne stavil v Juře. Plán byl nové 9a na Bérenech, do větších akcí jsem se nechtěl pouštět, ale to bohužel mokré, tak přesun na Universum. Tam místní 8c překvapivě neklade žádný odpor, v průvodci dokonce 8c+, ale to je úlet. Taková prostě příjemná cestička o jednom hezkým skoku a příjemné omáčce. Myslel jsem, že to je první 8c OS v Juře, ale prej Alex už onsajtnul Solitary Mana v roce 2015.
Helen Ben Schachar 8c, Kalkofen, Vorarlberg, Rakousko. Po závodech v Brně jedu navštívit fyzioterapeuta Klause do Vorarlbergu. 
Ráno dobře potrénuju, pák session s Klausem a večer zbývá ještě pár hodin k návštěvě místní polotajné oblasti. Jsou zde vskutku velkoparádní 8céčka, jedno si dám jako chuťovku na rozlez, sice mi skoro zaskočilo, ale nepustil jsem to. Potom zkouším projekt, zhruba 9a+, ale ručičky už na přelez nestačí.
Arco: Na Velikonoce jsem konečně odpočatej a vyladěnej a je to znát. Oprašuju starej projekt v Laghelu, zkoušel jsem to před 3 lety a myslel, že to je jasný 9b+. Ale přijde mi to nějaký lezitelný a poslední den je taková podmínka, že skoro nejde necvaknout řetěz! Parádní zážitek, linka je to jak dělo a forma snad je... Díky Ivči za návštěvy téhle jinak ne úplně přátelské oblasti pod 9b a inspiraci;-)"
Adam Ondra Foto: Giampaolo Calza


Foto: Simon Brunner  


Simulace projektu​​​​

Obrovská gratulace Dendovi za spanilou jízdu Ospem. Šikovný to chlapec :)!

Denis Pail Corrida 8c, Natural Link 8b+, Missing Drink 8b+, Mišja Peč
"Corrida byla moje první cesta v obtížnosti 8c, kterou jsem zkusil. Ale vůbec mi nešla. Je boulderového charakteru a já jsem spíše ten vytrvalec :). Celkem dlouho jsem ji zkoušel, ale teprve teď, přišla ta správná vlna. Z Oliany jsem rozlezený až až, takže se mi leze skvěle. Přes den obrovské teplo a boj o podmínky. Úvodní boulder se mi nedaří udělat a opět si říkám, že to nevylezu a jsem slabý. Když jsem konečně ho udělal, spadl jsem pod vrškem, kde je ještě jedno nepříjemný místo za malou lištu. Dalším pokusem opět padám ve stejným místě a následujícím to přelézám. Skoro už na slunku, ale přeci jenom :) Držel jsem se zuby nehty, protože pod slaňákem to vypadalo, že už půjdu :). Díky moc Elle za nervy při jištění, ale ne všechny expresky mi jdou cvakat :).
Natural Link: Původně hodnoceno jako 8c. Ale po vylezení jsem to musel krapec upravit. Je to skoro ta samá cesta jako Missink Link akorát bez dvou sekaných chytů. Škoda toho, jinak by to byla krásná cesta. Nejdříve jsem to lezl přes hroznou betu, ale jakmile přišel Pišta mi říci jednu fintu, dalším pokusem posílám. Přišlo mi to o něco těžší jak Link a lehčí jak Drink :)Takže možná jen 8b/b+??? Nevím. Každopádně super silový kroky ve stropě a perfektní test síly :) 
Missink Drink: Ouuu jééé :) Mám další 8cečko vylezené, a co teď dál? V centrálu vedro jak nevím co, takže prchám do mordoru pro poslední cestu a to Drinka. Prvním pokusem tak nějak prolezu a cítím, že by to mohlo jít. Někdo dokonce uvádí 8b+/c. V cestě žádný boulder není, jen je to pořád těžké lezení. Mnohem těžší než Link. Ve dvou pokusech padám dole. Měním pár fint a dalším přelézám. Radost mám velikou, protože vylézt 8c a 8b+ za jeden den se mi ještě nikdy nepovedlo :) Cesta je suprová, protože tě prověří jak technicky, silově, tak i na vytrvalost. Dobrá práce nohou rozhodně pomůže."


Denis Pail, foto: Ríšo Schwarcz


Na Slováči se dějou věci...!

Peter Zingor Pulp Fiction 8c, Krpcovo
"Proste paradna cesta, ktorou sa uzavrel amfiteater co sa tyka moznosti, navrtal som ju na jesen 2015, vtedy to bolo uplne scifi ani som to neskrokol, na jar uz boli celkom slusne pokusy, ale potom prislo teplo a prestal som liezt, chapes zena :), teraz som do toho drtil v dobrych podmienkach tak to pustilo, co sa tyka "kompozicie" tak spodok asi 8a-8a+ potom dobry oddych za tym tri pre mna tazke boldre bez oddychu, spadnut sa da aj z posledneho chytu, pre mna najtazsia cesta, tak uvidime ci sa potvrdi"Peter Zingor

Peťo Kuric Missing Link 8b+, Marjetica 8b/8b+, Marioneta 8b/8b+, Mrtvaški Ples 8b, Bastilja 8a+,Sonce V Očech 8a+, Ptičja Perspektiva 8a+, Mišja peč
"Na sústredenie SHS James som sa tešil už len z toho dôvodu, že sme šli dobrá partia, ktorá presne vedela, že chce prekonávať svoje maximá. Mne sa podarilo vyliezť cestu Missing link za 8b+ na druhý pokus a tým si posúvam svoje osobné maximum na skalách. Z Mišjej peči si odnášam aj ďaľšie skvelé prelezy a to cesty  
- Marjetica - 8b/8b+ ( PP )
- Marioneta - 8b/8b+ ( PP2 )
- Mrtvaški ples - 8b ( PP3 )
- Ptičja perspektiva predĺženie - 8a+ ( PP3 )
- Gilotina ( druhá dĺžka ) - 8a+ ( PP3 )
- Sonce v Očech - 8a+ ( PP2 )
- Flash dance - 7c ( OS )
Ďakujem SHS James za perfektnú akciu, Ičovi Kollárovi za cenné rady a kamarátom spolulezcom za skvelý lezecký týždeň a tiež im gratulujem k prelezom."
Peťo Kuric

Kubo Kováčik Dogma 8b+, Chikori 8a OS, A kurty o pierre nodoyuna 8a OS, Memorias de una sepia 8a, Siuranara total 8a OS, El ploramigues 8a OS, Siurana
"Tak cosika k Dogme. Na jesen sa mi zadarilo vyliezt Kalea Borroka a toto my prislo ako nasledny krok kedze som mal spodok uz nabehany. Ale nedalo sa tam dostat. Tak to prislo na radu az teraz. Cesta brutalna, dlha, paradna linia. Na zaciatku nechutny bouldrik v spare ale potom to ide. A zasa na zaver je velmi neprijemne lezenie a opat v spare. Este som do toho naliezol po burke, takze vrsok dost vyteceny ale vyslo to:). A k tym 8a na Os to tazkoo sa vyjadruje..proste nejak sadli a sli. Ale dve z toho si fakt dost cenim. Totalne bez madza. Velmi technicke kolmicky. To jedno je siuranala total.. to bola ina pecka.. neskutocna kolmnicka po listach.. a take ze bouldrik a potom lezies.ziadne ze madlo na rest a potom zasa bouldrik a tak"Kubo Kováčik

Džanglí je prostě šťastný dítě! Vysokej je, silnej je, lištu má jak hovedo a leze mu to. Ho kopnu :)! (...v davu a zezadu...)

Martin Jüngling Al Capone XIb, Labák a Mechanický Balet 8A, Sněžník
"Dlouho jsem venku nelezl a moc netrénoval,takže ambice byly na nule. Pátek a sobota Sněžník. Zkouším hlavně projekt (Jungle style ze sedu), což by mělo být určitě bejdo. Už jsem v tom měl hodně dobré sešny, ale tentokrát to moc nedrží a mám problém i s verzí ze stoje. No nevadí. Alespoň už umím druhý nejtěžší krok i v nepodmínce.
Trochu tu bloumám a nevím co lézt. Pak mě napadá jeskyňka u rozhledny. Je tu jeden hustej projekt. Nejdřív to zkouším bez špičky na levé hraně,ale na to nemám. Se špičkou se mi to daří asi za půl hoďky rozkódovat a přelézt. 

 


V neděli a v pondělí lezeme v Labáku. Je podmínka, jakou jsem tu nezažil ani v zimě. Sucho,fouká jak blázen a teplota dole. Dva týdny zpátky jsem opět zkoušel Capona a nebylo to špatný. Dolní psycho boulder, který mi nikdy nešel, jde krom jednoho kroku okamžitě, vršek je ale vlhký.Tentokrát jde okamžitě i tenhle krok. Hustý. Druhý boulder jako by nebyl. Trochu tápu ve vrchní pasáži, ale ta už není těžká…jen musí člověk vědět kam šáhnout. Nutno podotknout, že druhý boulder je pro delší lidi s fixem o hodně lehčí. Ondrovou betou bych to nikdy nezkrokoval. V pondělí sice trochu prší, ale zrovna tady to moc nevadí. Chvíli mi trvá, než se aktivuju na spodní boulder, pak dvakrát padám ve vrchním. Na šestý pokus ten den a cca dvacátý celkově do sebe vše ale zapadlo. 
Pro mě rozhodně nejcennější přelez na laně ever a nádherné zakončení tříletého procesu :)"Martin Jüngling, foto: Lukáš Bíba 

Petr Bláha Overdose Generale 8b+, Gorges Du Blavet
"Nemluv na mě, jsem nasraný, spadl jsem za klíčem 8c :). Dvakrát!!!!"
:))) Už zase? Nadechni se, uklidni se. Pošli fotku, pošli report.
"Takový super divný třírozměrný boulder v převislém koutku. Jsou tam dvě oficiální metody, já to ani jednou nezkrokoval, tak jsem si tam okartáčoval nějaké obliny, co nikdo nepovažoval za chyty a přelezl to přes ně. Nejsem silný, ale jsem mazaný :).
Pak jenom dáš deset metrů vodorovnýmn stropem v sauně po madlech sem tam bez nohou. Ízi."


Petr Bláha


Honzík je onsajťák a roste a roste...

Jan Vopat Marjetica 8b/8b+, Corto 8a OS, Giljotina 8a, 8a OS, Samsara 8a, Mišja Peč
"Jako vždy o velikonočních prázdninách jsme se chystali vyrazit někam do skal. Tentokrát jsme se vydali do Ospu, kde jsem ještě nikdy nelezl. Moje první cesta tady byla Corto 8a OS mírně převislá, která je středně dlouhá a vede v šikmém travesu nahoru. Přibližně v půlce naší dovči přifrčela Eliška Adamovská, Denis Pail a další borci z Moravy a ve skalách byla o dost lepší atmosféra. Dále padly nějaká 7céčka a poslední den jsem se rozhodl ještě nacvičit Marjeticu 8b/+. Ta padla na 5. pokus, byla to hezká cesta o 2 bouldrech, jeden dole a ten těžší nahoře. Nakonec se všechny plány vydařily a dovolenou jsme si suprově užili."


Jan Vopat

Jozef Nosáľ Annapurna 8a OS, La Scuceala 8a, Smash 8a Flash, Baile Herculane
"Anapurna: Konečne som našiel dostatočne ľahké a prehľadné 8a v ktorom mi sadol každý jeden chyt tak ako mal a splnil som si svoj ciel onsajtnuť 8a aj ked s tých ľahších, každopádne parádnych 30 metrov  lezenia s bouldrom pod zlaňákom.
Smash: Videl som nejaké video týždeň pred odchodom tak že skusim a vyšlo to hňeď na rozlez každopádne forma graduje :)."
Jozef Nosáľ

Matěj je rozejtej jak lokomotiva. Osmcéčko se třese. Žádná lišta mu není dost malá. 

Matěj Svojtka Schnulleralarm 10, Frankenjura, Realizace 10, Sweet Chilli 10/10-, Roviště, Mongol Party XIa, Labák
"Schnulleralarm: Lezení na vlhkém pískovci už mě trochu začíná štvát, takže o Velikonocích padla volba na Juru. Schnulleralarm mě celkem sednul, silová vytrvalost po normálních chytech, žádný hnusný jurský dirky. Super odpolední session s Jírou, Mišem a Melissou Le Nevé, která cestu zkouší taky. Trošku se smůlou mě utekl na druhej pokus. Jura mě konečně začla bavit a určitě se sem chci co nejdřív vrátit!
Realizace: Realizace mě udělala velkou radost, protože jsem v ní strávil hodně času a celkem mě potrápila. Cesta má tři bouldry, mezi nima dva dobrý resty, v kterých má člověk dost času na přemýšlení a tím pádem na znervóznění. Cestu jsem hodně zkoušel před dvěma lety, kdy mě zastavila sklouzlá noha v předposledním kroku, pak jsem na Roviště trochu zanevřel a po roční pauze jsem se tam vrátil minulý týden, kdy se podařilo se štěstím skosit na první pokus.
Mongol Party: Konečně se podařilo vychytat jeden z mála dní s dobrou podmínkou, přijde mě, že počasí za poslední půlrok lezení na písku moc nepřeje. Mongol je parádní silová vytrvalost, po no-hand restu u třetího háku přijde boulder a cca sedmimetrová převislá deska, kde se prostě musí valit až nahoru."Matěj Svojtka

Martin Švec Evoluce 8b, Holštejn, Smrad Dálek SD 8A, Sloup
"K 8A: už tak před třemi roky jsem se na to koukal, ale s tehdejší formou jsem si ani nemyslel, že by to byl problém, kterej bych mohl někdy zkoušet. No tak letos jsem si stejně nemyslel, že bych měl na 8A. A tak jsem tam jel se Štěpánem Volfem, abych mu to ukazál. Zkusil jsem si to s ním a nakonec to asi na 30. pokus padlo. Problém toho boulderu je, že prvni čtyři chyty jsou věčně mokrý. Suchý jsou jen když už je vedro. Ale dá se to docela kvalitně vysušit :)
Evoluce: no tu jsem taky zkoušel už kdysi, ale pak v 2015-2016 byly nějaké operace kolen a na lano jsem neměl vůbec náladu ani chuť trénovat. Letos po třech letech konečně hodnotná zima co se týče trénování a šlo to na 4. pokus a celkem naklid. (V takové podmínce by to ale vyzlezla i babka s nůší) :)."
Martin Švec

Jeďte prosím někdo se Štěpánem do Jury! Kony zabééér :). Action si žádá další český přelez...

Štěpán Volf Kašpárkův Hrobeček 8b, Holštejn
"Kašpárek je bomba cesta. Zhruba před rokem a půl jsem nebyl schopný ani zkrokovat spodní boulder kvůli slabým prstům. Před půl rokem jsem to zkusil znova a tak nějak jsem boulder zkrokoval, ale moc jsem se na ostré pokusy necítil, tak jsem to nechal na příště. Tentokrát jsem si připadal silnější, a tak jsem to zkusil a spodem jsem se celkem prošel. Pak to jenom nepustit a za chvíli bylo vylezeno."


Štěpán Volf, Frankenjura, Professional photo by Jakub Konečný :)

Ondra je další rejsing kid, který tlačí na pilu a bude o něm slyšet...

Ondra Slezák Sonce v očeh 8a+, Gilotina 8a, Osp
"Letošní prázdniny jsme se vydali s celou rodinou ulovit nějaké trofeje na skalách. Velmi jsem se těšil na skály po zimě a vybral si Sonce v očeh, byla to cesta, která mě jen tak nepustila a někdy i pořádně potrápila. Pokusil jsem se vyběhnout i Gilotinu, padla na druhý pokus. Velmi mě potěšilo, když jsem prodal svoje schopnosti v těchto cestách a mohl odjet s čistým svědomím."


Ondra Slezák

Český pohár v lezení na obtížnost Brno
Report je na Lezec.cz

Adam Ondra 1.místo
"Hezkej závod na dobré stěně. Ráno rozlez v kvaldách, rychle přejezd do Sloupu, 45min na lezení. Stihnu novinku od Martina Švece Smrad dálek 8A a zkouším nový napojení do Kosova, což je 8c+ s nástupovým bouldrem za 8A+. Zkouším zatím ze stoje, což bude 8B, ale dvakrát se mi podaří spadnout shora. Ze sedu to bude parádních 15 mega intenzivních kroků za tvrdých 8B+. 45min bohužel uteklo jak nic a musím zpět. Večerní finálovka celou dobu spíš lehčí, dost odpočinků, poslední tři kroky z maximálně 8a+ udělají 8c. Trochu se zachvěju, ale štěstí je při mě a topuju."


Stupně vítězů muži (foto Pavel Nesvadba)

Eliška Adamovská 1.místo
"Užasná atmosféra, skvělé cesty a velká konkurence :). Tyto závody byly proste super! A navic se mi podařilo snad poprvé ve finále zalézt do spokojenosti. Škoda, že top nepadl... :("


Stupně vítězů ženy (foto Pavel Nesvadba)

AAAA je to! 
Pořádná velikonoční nadílka, což? 
Nakoplo vás to?
Já si dofoukám loket a nemůžu se dočkat, až zase budu někde sedět a kvílet, jak jsem slabej :). 
Dopočítali jste se, kolik lidí bylo v tomhle dabl čísle? To je skoro rekord, ne? Za jak dlouho zarolujete odshora dolů? 
Máte už na Instáči přidanej Boulder Bar? 
A co Moonboard?

Jedno je jasný. Skály jsou nejvíc! Kdo nevěří, ať tam běží.
Mějte se a držte se vy bando jedna.
Oliváč

Komentáře

  • Autor: Jiří Oliva20.04.2017 06:49
    Jasně, že jsem na někoho zapomněl. A né jen tak na někoho :(. Napraveno a Štěpán Stráník je dodaný do reportu.
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama