Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

11.01.2015 10:24

Hudební tipy

foto

Cz díl rekapitulující loňské desky byl fajn, ale je na čase, se hned zkraje, mrknout i do předu. První část roku 2015 slibuje zajímavá jména, která bude možno shlédnout v ČR, a tak tuto nahozenou rukavici zvedáme a přinášíme tipy co poslechnout a co vidět live, a že jich je dost, najdete místo 10 klipů, rovnou 11.

Festival Spectaculare
Jednou z hlavních, nejen hudebních událostí ledna je festival Spectaculare, který bude probíhat od 21.ledna do 6.února. Hlavní náplní festivalu je hudba a její propojení s pohybovým divadlem či baletem, videoartem, videomappingem či filmem a fotografickým uměním. Festival je jedinečný i co se týká výběru lokací, počínaje vynikajícími koncertními sály a konče site specific či jinými neotřelými prostory. Dramaturgie festivalu je velice pestrá. Pohybuje se na poli současné elektronické i akustické hudby, soudobé podoby ambientu, post-rocku, jazzu či moderní vážné hudby. Festival rozšiřuje nabídku novodobého umění v Praze a propojuje zahraniční scény se scénou domácí - plodem takovéto spolupráce je například společně připravené vystoupení na festivalu. Součástí Festivalu Spectaculare jsou workshopy, výstava a filmová představení.

Lawrence English- Forgiving
22.1. 19:30 Centrum současného umění DOX
Room40 byla britská organizace zabývající se během první světové války analýzou nepřátelských kódovaných zpráv. Ve světě současné experimentální hudby je ale toto jméno vyhrazeno australskému labelu, který od počátku tisíciletí vysílá do éteru vlastní šifrované poselství zvukové ambientní avantgardy. Na Festival Spectaculare přijedou oslavit patnáct let existence Room40 jeho zakladatel Lawrence English, John Chantler a Heinz Riegler.


Quentin Sirjacq - Jaillissant De Mon Oeil
QUENTIN SIRJACQ /FR + Beata Hlavenková /CZ + <))) visionfactory, 26/01/2015 19:30, Kostel u Salvatora
Unikátní prostory Evangelického chrámu u Salvátora na pražském Starém Městě rozezní v rámci Festivalu Spectaculare tvorba pařížského skladatele Quentina Sirjacqa. Jeho delikátní klavírní improvizace spojují komorní hudbu a avantgardu s náladovým ambientem či postupy filmové hudby. Domácím zástupcem večera bude cenami ověnčená jazzová pianistka a skladatelka Beata Hlavenková známá například z projektu Eternal Seekers.
 

Alex Banks - All You Could Do feat. Elizabeth Bernholz
ALEX BANKS /UK + DARK SKY /UK - Monkeytown label showcase + VJs Pavel Karafiát, Aeldryn, 28/01/2015 19:30, Palác Akropolis
Málokterý label posledních let zosobňuje ducha berlínské taneční kultury tak dobře jako Monkeytown Records. Značka, kterou v roce 2009 založili Gernot Bronsert a Sebastian Szary z populárních Modeselektor, si drží vysokou laťku ve vydávání inovativní elektronické hudby, která stojí jednou nohou na tanečním parketu a druhou v experimentech. Monkeytown Records ale rozhodně nejsou jen oni, jejich boční projekt Moderat nebo třeba slavní Mouse on Mars. Přesvědčí nás o tom showcase Monkeytown na Festivalu Spectaculare, kam dorazí aktuální hvězdy chytré elektroniky: anglický DJ a producent Alex Banks a londýnské trio Dark Sky.
 


Dark Sky - Be Myself
Do končin elektronické hudby s lidským srdcem míří i londýnské trio Dark Sky (Carlo Anderson, Matthew Benyayer, Thomas Edwards). Pánové se před pěti lety potkali na vysoké škole a rozhodli se společně vstoupit do bublajícího podhoubí postdubstepových experimentů. Vydali vinylové singly na Tectonic, Ninja Tune nebo 50Weapons a remixovali The xx, Kelis nebo Bombay Bicycle Club. Dlouhohrající album Imagin míchá hypnotické rytmy klubových stylů se zvláštní postrockovou atmosférou a příležitostnými vokály.
 

Poppy Ackroyd - Roads
POPPY ACKROYD /UK + Zabelov Group /CZ + VJ Lumen, 29/01/2015 19:30, Velký sál, Palác Akropolis
Skotská nujazzová úderka Hidden Orchestra se už v České republice stihla v posledních letech dostatečně proslavit. Na Festival Spectaculare posílá svého zástupce - zakladatelku tělesa, skladatelku, klavíristku a houslistku Poppy Ackroyd. Její sólové vystoupení doprovodí přední anglický koncertní vizualista VJ Lumen.
 


Biosphere - The Third Planet
BIOSPHERE /NO + THE MACULA Visuals /CZ 05/02/2015 19:30, Hvězdárna a Planetárium Praha
Ambient je žánr, který existuje mimo čas a všechny trendy a norský elektronický mág Geir Jenssen vystupující jako Biosphere je jednou z jeho největších legend. Na začátku devadesátých let stvořil specifickou formu ambientu propojující náladové kompozice s elektronickými beaty. Jeho nahrávky jako Microgravity (1992), Patashnik (1994) a hlavně Substrata (1997) obohatily žánr o specifickou atmosféru zamrzlých severských dálav a vžilo se pro ně pojmenování "arktický ambient". Pro Jenssena to ale byl jen počátek pozoruhodné kariéry zvukového experimentátora překračujícího hranice škatulek. V následujících dekádách se etabloval mezi přední tvůrce experimentální hudby a věnuje se také filmovým soundtrackům. V novém tisíciletí spojil Biosphere svoje jméno s londýnským vydavatelstvím Touch a začal prozkoumávat také oblasti minimalismu, drone music či post-jazzu. Jednu z nejdůležitějších postav experimentální elektronické hudby posledního čtvrtstoletí doprovodí na Festivalu Spectaculare proslulý pražský VJský tým The Macula.


Tak to by byl festival Spectaculare, který všem, zejména hudebním experimentátorům, co se poslechu týče, vřele doporučujeme. A teď hurá na další koncerty.

ENTER SHIKARI - Anaesthetist
Enter Shikari / UK, 13.1. 20:30 Lucerna Music Bar Praha
Anglická crossoverová kapela přijede v rámci turné k novému albu The Mindsweep. Support The Hacktivist. Koncert je ale bihužel vyprodán.
 Touch and Go - Would You Go To Bed With Me
TOUCH AND GO /UK +TEA JAY IVO /CZ 19:30, Velký sál, Palác Akropolis
Na některé písničky se prostě nezapomíná. Když se v listopadu 1998 ozval do energického jazzového groove svůdný dívčí hlas s větami I've noticed you around. I find you very attractive. Would you go to bed with me? následovaný splašeným sólem na trumpetu, otřásly se pod útokem hitu globální hitparády. Singl si tehdy koupilo půl milionu lidí!. Dodnes se hraje v klubech, v televizních reklamách i seriálech - naposledy třeba v americké verzi série Queer As Folk. Po úspěchu singlu vydali Touch and Go celé album I Find You Very Attractive s dalšími klasikami jako Straight to Number One nebo Tango in Harlem. Od té doby se svým mixem latinskoamerického jazzu a elektronických beatů koncertují po celém světě.
 


Che Sudaka - Mentira politika
Che Sudaka, 25.1. 21:00, Lucerna music Bar Praha
Barcelonská kapela CHE SUDAKA je považována za vlajkovou loď žánru mestizo music. Kdekoliv se dva argentinští bratři Leo a Kachafaz společně s kolumbijskými kámoši Cheko a Jotou objeví, jejich fůze cumbia, ska a punku garantuje rozjetou párty až do rána. Jejich expresivní sociokritické texty odstraňují ideologické nebo psychologické hranice a snaží se bránit lidskou koexistenci proti politickému a mediálnímu tlaku. Dřívější ilegální imigranti z barcelonských ulic mají za sebou festivalová vystoupení ve čtyřiceti různých zemích a odehráli více jako 1500 koncertů po celém světě. Jejich hudební kořeny vycházejí z jihoamerické populární kultury a legendárních kapel jako The Clash, Mano Negra a Los Fabulosos Cadillacs. Ohromující energie, kterou dávají svým diváků, je jejich hlavní značkou.
 


FaltyDL - New Haven
29.1., 21:00, Lucerna Music Bar Praha
FaltyDL, vlastním jménem Drew Lustman, je producent z New Yorku vydávající od roku 2011 na labelu Ninja Tune. Jeho tracky plné nostalgické atmosféry starého New Yorku a Chicaga jsou charakteristické rafinovaným mixem hiphopu, dubstepu, garage, soulu a junglu. Písničky FaltyDL zdobí taneční parkety a radiové hitparády po celém světě. Už jeho první album Love Is a Liability mu zajistilo pozornost u fanoušků i hudební kritiky. V srpnu 2014 vyšlo Faltymu u Ninja Tune nové album In The Wild. Deska vznikla ve spolupráci s vizuálním umělcem Chrisem Shen a Falty ji charakterizuje jako kolekci zvuků a prostorových efektů.
 

Tricky - Sun Down feat. Tirzah
Tricky / UK 31.1. Lucerna Music Bar
"Pojmenováním desky Adrian Thaws říkám, že mě vůbec neznáte," říká Tricky, když popisuje svou jedenáctou desku. "Tolikrát mě už lidi zkoušeli odhadnout, ale já se s každou novou deskou vydávám úplně jinam." Adrian Thaws je barevná poutavá kolekce písniček, které přecházejí od hip hopu k house, od jazzu k blues, od rocku k reggae. Bylo nahráno v Trickyho domácím studiu v Londýně, kam opět přesídlil po téměř dvou desetiletích v New Yorku, Los Angeles a Paříži, a podílela se na něm celá řada mezinárodních spolupracovníků: Francesca Belmonte, Nneka, Mykki Blanco, Bella Gotti, Tirzah, Blue Daisy a Oh Land. Je to deska, která se musí poslouchat pořádně nahlas.
 

That´s all. The End. Konec filma a tak, prostě další příště. Zítra rozhovooooorrrrr.

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama