Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

24.06.2016 09:00

Hudební Tipy

foto

Tento víkend bude plný hudby a ta se skrze Hudební Tipy tlačí i k vám. Duo partnerských festivalů United Islands & Metronome rozhýbe Pražská zákoutí a my doufáme že i vás u pc. Zatímco United Islands bude tradičně zdarma a zaměřený na spíše nové objevy evropské scény, Metronome nabídne prověřená jména v čele s Iggy Popem. V Tipech mrkneme na oba.
United Islands 23. - 26.6. Kinského zahrada, Střelák a další místa

L'aupaire - Rollercoaster Girl
V roce 2013 naložil zpěvák a multiinstrumentalista Robert Laupert všechny své věci do auta a odstěhoval se do Budapešti. Výsledkem dočasné dobrovolné izolace byla kupa nových písniček a EP Rollercoaster Girl. S hlasem “někde mezi Bobem Dylanem a Tomem Waitsem” zpívá působivé příběhy, které balí do bluesové jednoduchosti i silných, někde až popových melodií.
 


Get Your Gun - Call Me Rage
Album The Worrying Kind vyšlo v roce 2014 s půlročním zpožděním i na britské respektované značce Louder Than War a slévají se na něm prvky temné psychedelie, zamlženého folku, energického stoner rocku a post-metalových hlukových stěn. Emotivní kytarové hymny se ale neutápějí v obvyklých schématech a znějí občas až nakažlivě. Přesto se pověst kapely opírá především o hypnotické mantry, kterými posluchače vtahují do svého potemnělého světa.
 


Leyya - Butter
Elektro-popové duo z Vídně staví na protikladech: ženský přístup proti mužskému, chaos v kontrastu s rutinou, umění versus pop. A na experimentu postavená kombinace melancholie, zasněného zpěvu a elektronických beatů pak umožňuje kolizi i prolínání dvou odlišných hudebních světů. Výsledná hudba i zvuk jsou tak na jedné straně sféricky čisté, příjemně “zaoblené” a zvolna plynoucí, a na druhé mohou být i impulsivní a nepostrádat momenty agresivity.
 


Brodka - Horses
V šestnácti vyhrála polský Pop Idol, ale o dvanáct let později je už Monika Brodka úplně někde jinde. O vzrůstajícím nadšení z polské zpěvačky jasně svědčí i to, že ji kromě United Islands of Prague do svého programu letos zařadili i katovický Off Festival, varšavská Red Bull Academy, brightonský Great Escape Festival nebo Colours Of Ostrava. Květnové album Clashes, které po obrovském úspěchu předchozích polských nahrávek poprvé nazpívala v angličtině, se z části se nahrávalo v Los Angeles a vyšlo na respektované značce P.I.A.S..
 


St. Tropez - Order
Každý máme nějaké svoje místo snů a představu, že právě tam bychom byli šťastní. Pro čtyři kluky z Amsterdamu je to zjevně četníky proslulé městečko na Francouzské Riviéře. I proto jim možná média dávají žánrovou škatulku “tropical punk”, zatímco oni sami se drží poetičtější značky “yacht-punk”.
 


Golan - Breathe In | Live Session (feat. Helen)
S cenou Best Electro Award z roku 2014 a titulem nejlepší rumunské kapely roku 2015 se představili i na respektovaném evropském showcasu Eurosonic v nizozemském Groningenu. Otevírali poslední vídeňský koncert Roisin Murphy a celý letošní březen strávili s čerstvým EP jako support na evropském turné s Parov Stelar. Trio z Bukurešti vytváří jedinečný zvuk, ve kterém spojuje odlišné kořeny všech svých členů, ať už jde o klasiku, house, jazz nebo současný R´n´B, a zručně míchá živé nástroje jako je trubka či flétna s taneční elektronikou.
 


METRONOME 25. - 26.6. Výstaviště

Iggy Pop - Home
S kapelou Stooges zavinil vznik punku, sólovou dráhu zahájil albem Idiot, vynalezl skoky do publika a do Prahy přiveze čerstvou postpopovou depresi!
 


FOALS - What Went Down
Řízné kytary, nekompromisní bicí, rozechvělé varhany… melancholie, která nakopává jako energeťák s vodkou uzemněný panákem nefalšované kozí krve!
 


The Kooks - Naive
Podivíni a cvoci – The Kooks vznikli v rámci projektu na Brighton Institute of Modern Music. První hit složil jejich frontman už ve svých 15 letech! A od té doby nepolevil!
 


Crystal Fighters - Love Natural
Fascinující slitina angloamerického folku, hispánské a africké hudby, punku, techna a dubstepu, se zvukem kouzelně pulzujícím mezi dřevěným xylofonem a elektronikou.
 


Ghostpoet - Meltdown
Obaro Ejimiwe je britský hudebník známější pod uměleckým jménem Ghostpoet. Pestrá škála vlivů a záliba v experimentování dává dobré základy jeho temným, až abstraktním skladbám.
 


Matt Simons - Catch & Release
Hvězda evropských hitparád, americký zpěvák Matt Simons, je posledním potvrzeným interpretem festivalu METRONOME! Jeho hit Catch & Release zabodoval ve více než 10 zemích – na internetu i v rádiích.
 


Malinko jsme to natáhli, místo obvyklých 10 máte 12 klipů, ale ničemu to nevadí. Pokud nebudete o víkendu na skalách, což vzhledem k avizovaným vedrům, se může snadno stát, vyražte na Ostrovy, bude to fajn. Další porce hudby na boulder.cz za za týden.

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama