Nejnovější komentáře

Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04
Autor: Karin Slunečková27.01. 21:06
Autor: Petr Černocký22.01. 13:13

BB - najdi si svou akci...

<Duben '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
2930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

 

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

sobota 6. 4. .: 9:00 - 19:00
neděle 7. 4. .: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

23.05.2016 21:34

Eva Uvízlová

foto

Evča byla na seznamu už delší čas, který nyní uzrál. Na boulderech se pohybuje s ladností a člověk si dycky řiká, kde se v těch křehulinách bere ta brutál síla! V následujícím pokecu vám Evu malinko představíme a celkový obrázek si udělejte sami až se s ní někde potkáte :). Adam mi zmizel strašně daleko a proto jsem si na pomoc vzal pár květinek. A nééé jen tak ledajakých! Bordel mamááá Olše mi s tím píchla a dala do kupy slušnou nálož qvesčnů od holek co jedou kudlu. Takže jdeme na to béééjby...

Rozjedeme to krapet netradičně.

Simča Ulmonová: 

Co tě v lezení motivuje a jaké pocity si nejradši odnášíš ze skal?
Nejvíc mě asi motivuje, když vidím sama na sobě nějaký posun, když vylezu boulder, který mi několikrát předtím nešel a najednou to jde. Ze skal si nejradši odnáším pocit aktivně stráveného dne s lidmi, které mám ráda a pokud se podaří i něco vylézt, tak to je ta třešnička na dortu :).

Vybíráš si bouldry které ti sedí anebo lezeš vše?
Většinou bouldery vybíráme s Ríšou a je pravda, že je příjemnější si vybírat ty, které mi sedí, ale snažím se lézt a zkoušet všechno, co je v mých možnostech.Jsi vystudovaná pediatrička. Budeš se svému oboru věnovat a jak myslíš, že se to bude dát skombinovat s aktivnějším lezením?
Určitě mám v plánu po rodičovské začít pracovat a už se začínám i těšit. Zároveň si uvědomuji, že bude hodně těžké odejít od Ondíka do práce, protože je s ním čím dál větší sranda a je to takový mamčin miláček a taky že už nebude tolik času na trénink. Ale nevěším hlavu, protože vím, že mám obrovskou podporu v Ríšovi a rodině, takže věřím, že to zvládneme :).

Terka Píšová: 
Kdy bude mit Onda dalsiho sourozece? ;)

Tak to ví asi jenom Bůh :)

Chytá už lezení i Onďu?
Nooo zatím se to dá těžko odhanout občas na stěně nebo ve skalách se dožaduje, že chce lézt „bódr“, ale pak když už jsme třeba druhý týden ve skalách, tak při cestě ke skalám říká bódr neee!Jste na skalách skoro furt! To by člověk i záviděl :) Mluvili jste o Rocklands, vyrazíte tam v létě? Nebo kam se letos všude chystáte?
Je pravda, že se snažíme tu moji rodičovskou využít maximálně, takže jezdíme hodně, ale neboj za chvíli budu mít útrum :) Jooo o Rocklands jsme mluvili, ale nakonec to nedopadlo a nějaké větší plány zatím nemáme. Určitě budeme jezdit tady u nás po česku.

Eliška Handlířová: 
Jakým způsobem ovlivnilo narození malého Ondi tvoje lezení a trénink? :)

Než se vůbec Ondik narodil, tak já jsem s lezením a tréninkem v podstatě začínala a pak přišlo těhotenství a hodně předčasný porod do toho státnice, takže dost hektické období, ale to jsme všechno zvládli a pak nastalo období výjezdů a tréninku a to mě nakoplo v lezení hodně dopředu.

Co bys doporučila čerstvým maminkám při návratu k lezení?
Holky nevěště hlavu, i když to ze začátku nepůjde a uvidíte, že chyty, které jste předtím udržely v pohodě teď ani náhodou, tak to všechno se poddá. Doporučila bych hlavně se řídit tím, co vám říká vlastní tělo a být psychicky v pohodě a pak je samozřejmě obrovská výhoda mít podporu partnera a rodiny. Protože bez lidí ochotných občas pohlídat to jde rozhodě hůř.  :)

Jaké sporty jsi dělala před lezením? Máš nějakou gymnastickou či jinou průpravu, kterou bys v nynějším tréninku urocila?
Já jsem v podstatě sportovala od malička, ale všechno rekreačně (gymnastika, tenis, lyže…). Mamka vždycky říkala, že je dobré umět od všeho něco a že si pak vyberu sama a tak to vlastně i dopadlo.

Jaké jsou podle tebe nejúčinnější tréninkové prostředky?
Toho je hodně, ale já sama cítím velký posun od toho, co jsem začala cvičit jógu a pak samozřejmě visy a kampus jsou taky potřeba.Jaké jsou tvoje silné stránky a kde musíš naopak zamakat?
Myslím si, že jsem hodně zapracovala na síle v prstech ( i když je pořád hodně co zlepšovat) a pak mi docela jdou fixy. Měla bych hodně zamakat na síle v těle, ale to bude asi ještě dlouhý proces.

Leze se ti líp s holkama nebo klukama? Nebo to neřešíš?
Já to ráda střídám, protože jak od holek tak od kluků je pořád co se učit. U holek hlavně technika a flexibilita, kluci zase vymýšlí silovější a pro mě často délkově limitující bouldery.

Kdy ses naposledy opila a proč?
Naposledy na oslavě ségřiných osmnáctin to byla doslova panáková smršť a já nejsem moc zvyklá páč v době studií na párty nebyl moc čas a teď už taky není…

Káťa Zímová:
Máš nějaký přelez, kterého si nejvíce ceníš? Čím je pro tebe důležitý?

To je těžko říct, protože každý boulder je jiný a každý má své krásy, ale asi nejvíc si cením boulderu Powerstrips 7C  v Chíru a boulderu Pravej 7A na Ostaši. Powerstrips byl můj první boulder v této obtížnosti a ze začátku se to zdálo nemožné přelézt, ale nakonec za podpory Ríši to vyšlo a byla velká radost. No a Pravej to je taková místní klasika, kterou jsem zkoušela snad pokaždé, co jsme tam byli a dlouho mi to nešlo a přelézt se to podařilo až letos.Jak ti v tréninku nebo při přelezech pomáhá/motivuje Ríša?
Ríša je pro mě největší oporou v lezení. Chystá mi tréninkové plány, radí i co a jak by bylo nejlepší lézt. Bez něj bych zdaleka nebyla tam, kde jsem teď.

Inka Matoušková:
Ja bych se chtěla zeptat na kuchyni: Jak to vypadá když doma varíš a jak když jste na cestách? A v jaké výživě tkví tvá síla?

Máme to rozdělené, já vařím doma a Ríša na výjezdech. Žádnou speciální dietu nemáme, jíme všechno, takže v čem tkví má síla těžko říct možná večerní čokoláda a brambůrky u televize :)

Jak funguje ta vaše sprcha v autě?
Nic složitého jen dětský bazének, plachta a sprcha z Dekáče.

Čokoláda nebo brambůrky?
Obojí

Víno nebo pivo?
Víno

Jak by vypadala tvá dokonalá dovolená?
Asi každá ve skalách a pak mám hodně ráda moře, takže jednou ročně se vždycky s dětmi vydáme na týden do Chorvatska a tam se týden válíme a nic neděláme :)

Jana Olšárová: 
Máš nějakou motivační písničku? Hraje ti něco v hlavě když lezeš, nebo tam máš ticho?

Motivační písničku asi nemám někdy mi hraje Don´t stop me now od Queenů, ale většinou je ticho nebo můj vnitřní hlas křičí Zaber!Jak prožíváš radost z přelezu? Popř. bývá i nějaká oslava?
Většinou velkým hurá a pak hned následuje pusa pro Ríšu. Na oslavu si dáme skleničku vína, sedíme před autem a kocháme se výhledem do přírody…

Péťa Tefelnerová
Jaké máš plány do budoucna?

Začít pracovat, udělat atestaci a pak bych hrozně ráda měla soukromou praxi, ale to je ještě hódně daleko. Věnovat se Ondíkovi, byla bych moc ráda kdyby i on lezl, ale to se taky teprve uvidí třeba bude raděj hrát na housle :) A i nějaké lezecké plány jsou…

S kým se ti nejlépe leze?
Pokud čas a děti dovolí, tak s Ríšou a poslední dobou hodně trénuju se Sabčou Večeřovou.

Holky nasypaly spoustu otázek a velký díky za pomoc! 
Já bych to doplnil ať tě lépe poznáme i my ostatní :)
Takže vele důležité a naprosto základní otázka!
Bicák?

Tak to nevím.

No dobře. Takže..Odkud jsi, kolik ti je a kdy jsi se k lezení přimotala?
Jsem z Prostějova a je mi 27. S lezením jsem začala někdy na gymplu měli jsme tam na dnešní poměry malou stěnu, ale pro nás tehdy to bylo něco. Tam jsem se seznámila s místními lezci a ti mě vzali poprvé na lano. 

Co jsi vystudovala a co by jsi ráda dělala? Nebo co jsi dělala před mateřskou?
Vystudovala jsem medicínu a chtěla bych být pediatr. Ondík se narodil během státnicového roku a pak už jsem zůstala doma.Zatím se profiluješ jako boulderistka a objevuješ se v Přelezech týdne. Lano tě neláká?
Lano mě určitě láká a taky na něj jezdíme, ale určitě míň než na bouldery a jak píšeš dál je to prostě s dětmi takhle jednodušší.

Bouldering je na lezení s prckem fakt dobrej. Rychlej pokus během hlídání. U lana je to složitější a časově náročnější. Kras máš ale nedaleko ne?
Jo do Krasu to máme kousíček. Je pravda, že Kras není úplně moje srdcovka, ale poslední dobou se mi tam začíná líbit. Ale pokud si můžu vybrat, tak jedu radši boulderovat. Kdybych měla za barákem sněžník, tak budu radši.

Bojíš se na prvním? Taháš cesty? Jaké cesty jsi v Krase přelezla :)?
Bávala jsem se hodně, ale teď už se to zlepšilo. Občas něco tahám, ale pořád mám spíš to lezení s lanem jako doplňkový trénink k boulderingu. Zatím se tak rozkoukávám…

Co za cesty tě láká?
Když jsme byli teď na jaře v Arcu, tak jsme lezli plno cest mírně převislých po malých chytech a to se mi hodně líbilo, takže tímto směrem mě to hodně láká.

Žiješ s Korbičkou a máte malého prcka. Kolik je Ondovi?
2,5 rokuKolik vás doma vlastně je?
4

Korba dává na FB videa ze svých domácích posilovacích sešns. Zapojuješ se taky do nich? 
Někdy jo, ale samozřejmě nejsem vůbec schopná ani zdaleka napodobit to, co zvládá on.

Jaký jeho mučidlo tě nejvíc baví a který ti jde?
Kampus a závěsná lištovka to jsou mé favoritky.

Co všechno vám doma visí a po zemi se povaluje :)?
Toho je hodně kampus, lištovka, činky, hrazda, válec no prostě taková malá tělocvična.

Máte dvě stěny. Flash bar v Brně a Flash wall v Olomouci. Kde nejčastěji trénuješ?
Nejčastěj lezu na bouldrovce v Brně. Do Olomouce jezdíme v zimě na lano a pak když jsem s malým u našich, tak to mám blíž tam. 

Zapojuješ se do provozu stěn? Máš v celém procesu funkci?
Máme na Flashi v Brně kroužek pro rodiče s dětmi, který mám na starosti. Schází se nás tam už taková sehraná partička. Děti si pohrají a my lezeme, prostě pohoda :).Jak dlouho budeš na mateřské dovolené? A bude po jejím skončení start nové :)?
Na mateřské budu asi ještě rok dokud nevezmou Ondíka do školky. Další dítě hned určitě neplánujeme…

Jak často jsi ve skalách?
Jezdíme většinou jednou týdně do Krasu a pak o víkendech někam dál.

Kde to máš nejraději v Čechách?
Sněžník, Bor, Ostaš

A v zahraničí?
Toho je moooc Chíro, Fontáč, Arco, Saint Leger….

Holky už se sice ptaly = kam se chystáte v létě když budou vedra? 
Jak jsem už psala, chystáme se odpočívat u moře a když budou velká horka, tak je jasná volba chalupa na vysočině. Jinak nikam do zahraničí za lezením se nechystáme, budeme jezdit po česku.

Docela jezdíš i na závody. Která holka tě motivuje do tréninku? Kdo je tvůj závodní vzor? 
Jooo závody jezdím, ale pořád se mi nedaří, jak bych chtěla, ale zase mě to vždycky namotivuje do dalšího tréninku. Závodní vzor nemám.

Sami na Flashi pořádáte několik závodů do roka. Účastníš se všech kol? 
JasněStavíš i bouldery? Závodní nebo "jen" ty pro lidi.
Ne závodní bouldery nestavím, na to si netroufám. Někdy něco postavím na flashi, ale mám pocit, že na to nemám to správné oko.

Jaký profil tě baví? 
Asi pětačtyřicítka.

Jaké chyty ti jdou a naopak, kterým se ráda vyhneš?
Myslím si, že mi jdou lišty a malé chyty. Nejdou mi obliny a stisky.

Znáš se s Ifou? Přijdete mi v lecčem podobné. Čerstvé maminy, které jedou kudlu v boulderech. 
Jooo s If se známe, leze výborně takovou sílu v těle a prstech jsem dlouho neviděla. Kdybychom nebydlely jedna v Brně a druhá v Liberci, tak bych s ní ráda trénovala :).

Sleduješ její výkony a způsob tréninku?
Její výkony sleduju a inspiruju se. Jak trénuje nevím, ale předpokládám, že hodně :)

Jak často v týdnu lezeš / trénuješ?
Během týdne mám většinou dva resty a pak kombinuju lezení, jógu a doplňkový trénink.A trénuješ systematicky? Máš jízdní plán?
Tréninkový plán mi chystá Ríša a snažím se ho dodržovat, ale znáš to pak nejde dítě přes oběd spát a je všechno jinak… 

Jak se dá trénink zvládnout s chodem domácnosti a malým (a velkým :)) neposedou?
Dá se to, ale jsem prostě celý den v jednom kole.. 

Ideální den ve skalách?
Sluníčko, teplo a hodné dítě

Co máš ráda vyjma lezení? 
Běh, jóga, lyže. Hrávala jsem na kytaru, ale na to teď taky nemám čas, ale ráda bych to zase oprášila.

Která ze světových lezkyň tě baví?
Shauna Coxsey 

Jaký lezec tě baví :)?
Ten můj :)

Koho by jsi doporučila na příští rozhovor?
Hodně by mě zajímal rozhovor s Eliškou Vlčkovou.

Díky za odpovědi. A Eliško :)! Na tebe se připravuje nálož. 
Oliváč


HA! A pak že rozhovory v pondělí nebudou. Máte smůůůlu. Budou, heč! 
V BB se chystáme na letní úder a mazlíme si zahrádku. Bude plná novinek a moooc se na ní těšíme. Věříme, že se vám bude taky líbit a rádi na ní posedíte. Počasí všechny táhne ven do skal, ale BB nevynechávejte ze hry. 
Mějte se a držte seee.

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama