Nejnovější komentáře

Autor: Jirous18.07. 21:55
Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

06.10.2014 09:37

Dominika Dupalová neustále v pohybu

foto

Sice neplní deníček přelezy a nehrne jednu dardu za druhou, ale za to je to cácora, která prostě jede kudlu ve všech směrech. A ty přelezy vám brzo taky přiveze :).
Co všechno dělá, kde se potuluje a tak vše okolo se dozvíte v následujících řádcích...
Tak hrrr na to :) 

Věk, výška a další míry?
26, 169 a půl, zbytek je tajnej

Kde momentálně žiješ?
V Praze

Letos jsi dokončila studium. Jaký titul hrdě nosíš před svým jménem?
Byl to boj, ale nakonec mám Ing. arch. :)

Kolik let jsi studovala a na jaké škole jsi byla před vysokou?
Po gymplu jsem nastoupila na architekturu - ta je na 6 let, ale já si to protáhla na 7...už jsem toho měla na konci plný zuby a chtěla jsem mít konečně alespoň trochu víc volna (třeba na lezení), takže rozložení šesťáku byla jasná volba...

A momentálně jsi tedy zaměstnaná? A kde a co a na čem pracuješ :)?
Seznamuju se s architektonickou praxí (v jednom malým ateliéru) a s reálným drsným životem architekta/stavaře v prostředí mafiánů, úplatků a politikaření...

Na čem by jsi ráda pracovala? Co je tvůj sen jako architekty? Nebo už se něco takového splnilo či plní?
Moc bych si přála, aby stavařina přestala být tak zkažená a dostávali jsme za naší práci adekvátně zaplaceno.

Jsi z lezecké rodiny? Co na to doma říkali, když jsi lézt začala :)?
Rodiče sice nejsou lezci, ale jsou sportovci...a v každém sportu mě vždycky podporovali, za což jsem nejvíc vděčná.

Co brácha? Leze taky?
Kterýho myslíš? Mám 3...:) Neleze ani jeden, ale ten nejmladší doufám někdy bude...

Jak dlouho lezeš a kdy a proč :) jsi začala?
Už je to víc než 10 let!!! ....přijde mi to jako šíleně dlouhá doba na to, že furt lezu celkem tužku.Jaký byly tvoje začátky? Kde jsi se prokousávala a s kým a co tě na lezení chytilo?
Rodičů kamarádi jsou lezci a jednou nás vzali lézt a mě to mega bavilo...navíc jejich dcera - moje kamarádka, zrovna začala chodit do lezeckého oddílu (do Homáče), tak se uplně nabízelo, že to zkusím s ní. V tu dobu jsem dělala sportovní gymnastiku a už nějakou dobu jsem přemýšlela, že s tím seknu. No a přejít z kolektivu samých holek, kde se tvrdě trénuje a jde jenom o to být na závodech lepší než ty ostatní...do pohodový party, kde jsou i kluci (navíc pěkný a namakaný) a všichni ten sport dělaj, protože je to baví...to byla uplná pohádka :)

Z Homáčů vyrostla parádní parta lidí. S kým jsi tam začínala?
To teda! Nejlepší parta! Spousta těch lidí u lezení zůstala, což asi i něco dokazuje...v Homáči se mnou začínal třeba i Vilda, Džanglí, Vojťass, Mrožek, Knedlík a spoustu dalších, co teď lezou hustě...

Kdy a kde se formovala lezecká partička okolo tebe?
Moje první lezecká parta se vytvořila právě v tom našem slavným Homáči. Další parta se vytvořila kolem Hanky Dvorský, potažmo Lokalbloku. Pak jsme ve Fontáči poznali brňáky a pak už se to všechno tak propojilo a promíchalo, že nevím, koho znám odkud.

Jsi neuvěřitelně všestranná a pouštíš se do hromady dalších sportů. Tak pojďme to trochu rozpitvat :)
Takže slackline...Kdy jsi na ní stoupla poprvé a kdy přešla svojí první highlinu?

Krátkou lajnu těsně nad zemí jsem poprvé zkusila už někdy hoodně dávno s Homáčema...ale vždycky to pro mě byla jenom zábava a výplň lezeckých restdayů. To se trochu změnilo, když moje kamarádka z architektury, kterou jsem nejdřív zlákala k lezení, začala pozdějc jenom lajnovat a hajlajnovat. Začala lajnovat fakt hodně a je teď jedna z nejlepších na světě a všichni jí určitě znáte - je to Anča Kuchařová :) No a díky Aničce jsem se poprvé dostala k highlinám a k partě skvělých lidí kolem toho.

S Faith Dickey děláte v Ostrově ženskou slack lajn sešn. Hustý. Kolik vás tam jezdí a kolik toho nachodíte?
Díky Faith a akci "Girls only slackline festival" , kterou pořádá každý podzim, jsem si poprvé zkusila highlinu. Na prvním ročníku nás bylo asi 8, tenhle rok už něco kolem 30 holek z různých zemí (Švýcarsko, Německo, Polsko, Francie, Brazílie....). Jsou natažené 3, nebo 4 highliny, některé holky už po nich chodí běžně, většina holek to ale zkouší poprvý a snaží se překonat strach a samu sebe. Všichni si navzájem fandí a je skvělá atmosféra.

Říká o tobě, že jsi jediný člověk, kterého zná, který celý rok na highlajně nechodí a pak ji v pohodě přejde :).
Jak to děláš? Krom toho, že tedy jdeš po tý lajně :)?

Je pravda, že na highlinu vlezu jenom jednou za rok na "Girls only", ale poprvý ta akce byla už před 5ti rokama. Takže jsem to poprvé zkoušela už pěkně dávno a až letos jsem přešla celou highlinu. Asi na to zrovna byly ideální podmínky a fakt moc jsem to už chtěla dokázat. 

Co tě na lajně nejvíc baví? Jak se pereš se strachem, balancem a vůbec celým procesem než nakročíš a jsi sama uprostřed prostoru na kývajícím se popruhu?
Chození, po hajlajně je skoro nepopsatelnej zážitek. Neni to ani trochu podobný strachu při lezení, když je člověk pár metrů nad kruhem. Spíš než boj se strachem, je to meditace. Ale myslim, že kdo to nezkusí, fakt to nepochopí. Navíc to s každým dělá něco jinýho. Asi to není srozumitelný co píšu, bude lepší, když si přečtete nějakej článek od Anči, ta to rozhodně umí vysvětlit líp.
Jo jo. Moc fajne rozhovor s ní je ZDE.

Kde všude jsi už chodila a co jsou pro tebe nej zážitky?
Chodila jsem jenom v Ostrově. A to, že jsem přešla highlinu byl hodně silnej zážitek.Zimní sporty. Běžky, lyže, snowboard?
Přesně tak! "Běžky/lyže/snowboard?", to je moje klasický zimní dilema. Máme chalupu v Krkonoších, kde je to boží na běžky. Když jedeme do Alp, beru si prkno a lyže.Volejbal...
Beach, nebo šestkovej, obojí je pecka. Kdybych měla seřadit sporty podle oblíbenosti, aktuálně by asi volejbal vyhrál (lezení se nepočítá ;-))

Za jaký tým hraješ a co jsou vaše úspěchy? Jak často trénujete?
S nášim týmem Trosky bez budoucnosti začínáme hrát čtvrtý rok pražskou AVLku, což je amatérská volejbalová liga. Nicméně lidi se tam někdy hádaj, jako kdyby to byla extraliga - klasická česká vlastnost :). Jsme takovej rodinnej tým, známe se hodně dobře a každej hrací den je společenská událost a velká prča.

Voda?
Jasný, na vodu přece jezdí v Čechách snad každej! Jela jsem jednu řeku v Rakousku dokonce na kajaku, ale nějak se tý vody bojim...a to jsem přitom ryba!

Jsi Mistryně republiky v přírodním víceboji dvojic EPO Survival 2014. To je sakryš jako co :)?
Máš to v tom názvu napsaný, ale pro ještě lepší představu - EPO Survival 2014 byl třináctihodinový závod, se startem ve 3 ráno, kde se jezdí na kole, běhá po lese, do vrchu, leze, bruslí, střílí, plave, pádluje, slaňuje......

Ty se vůbec účastníš podobných výzev, že jo? Čeho ještě a kdo je většinou tvůj parťák?
Za všechno může Monika :) Kdyby mi neřekla, ať jedu s ní na survival, nikdy do toho sama nejdu. A hlavně nebejt jí, tak nikdy nejsem v ničem Mistryně republiky - ráda věci dělám na pohodu, ale když mě někdo vyhecuje, dokážu se zkousnout a makat. Na EPO Survivalu jsem makala jako nikdy a sáhla jsem si až na dno...o to lepší pocit člověk má, když to nakonec zvládne. 

Co dalšího tě ještě baví? Nééé že by toho teda bylo málo, ale tak nějak tuším, že tam ještě něco kromě lezení bude.
Přes Silvestra jsem si poprvé v životě zkusila serfovat na vlnách a to byla fakt pecka. Měsíc v teple u moře na pláži se serfem, to taky neni špatná dovolená :) Jinak v Praze sem tam zajdu na squash, bedminton nebo fotbálek s kamarádama. Jako malá jsem taky hrála tenis. Na plachetnici jezdit mě taky hodně baví. Tréninkově jsem chodila sem tam běhat, což mě ale nikdy vůbec nebavilo. Díky survivalu jsem si ale zkusila orienťák a zjistila jsem, že když člověk v lese hledá oranžový lampionky a u toho se párkrát ztratí, tak naběhá spoustu kiláků a vůbec to neni taková otrava jako normální běhání! Už jsem si koupila tenisky na běhání a začnu doufám i orienťákovat.Jak vůbec zvládáš ostatní sporty v kombinaci s lezením? Dá se to vůbec? Co je pro tebe nejvyšší priorita?  A v jakém období roku?
Je hoodně těžký, všechno stíhat. Ale baví mě, že sporty můžu střídat a nic z toho mě nezačne nikdy nudit. A beru to jako svůj tajnej trumf. Být všestrannej se hodí i při lezení. Na druhou stranu asi i díky tomu, že se snažim stíhat všechno jsem nikdy nic pořádnýho nevylezla nebo nevyhrála. Když chceš být v něčem nejlepší, musíš se tomu celej poddat, což mi moc nejde - nechci se vzdát ostatních sportů. Potom, když mě třeba někdo porazí v lezení, musim sama sebe utěšovat tim, že v deseti jiných sportech bych mu to stejně nandala.....ale je to trochu chabá útěcha...:-)

No a pojďme tedy na lezení :) Jsi víc boulderistka nebo lezec špagátový?
Teď zrovna asi spíš bouldristka.

Deníček máš sice založený, ale moc se tedy o něj nestaráš! Jak to? :)
Protože posledních pár let jezdim na skály žalostně málo a neni co zapisovat...ale to přijde, už to takhle dál nejde!!!

Na skály ale vyrážíš poměrně často. Co byl tvůj poslední lezecký trip? Kdy a kam a s kým?
Právě že nevyrážím! Dělala jsem letos diplomku a státnice a pak o prázdninách jsem poprvé pracovala fulltime. Takže jsem letos nebyla na ani jednom výjezdu! Je to uplně smutný, když si to uvědomim. Snad ještě ale něco stihnu před zimou..

Sedm céčka na laně a bépluska na boulderech. To jsou super bábovkovský přelezy. Tak nějak je ale vidět, že je v tobě o fous víc. Máš tah na těžší cesty, bouldery?
Díky za důvěru, jasně, že mám chuť lézt těžší cesty! Konečně bych chtěla vylézt něco pořádnýho. Věřim, že na to mám. Asi jako každej lezec prožívám výkonostní sinusoidu...chvíli lezu, pak přijde zkouškový/erasmus a forma jde dolu. Pak se člověk začne zase vracet do formy a přijde zranění/práce/novej přítel...:) Takových vln už mám za sebou víc. No a teď jsem zase v tý návratový části, mám motivaci trénovat, baví mě lezení a nezbejvá mi než doufat, že mi to ještě nějakou dobu nic nepřekazí a ty těžký cesty stihnu vylézt.

Co je tvůj ideální lezecký den a jak moc je pro tebe důležité zkusit nějakou těžší cestu?
Ideální je, když se dobře vyspím, nemám kocovinu, je pěkně teplo, svítí sluníčko a jsem na skalách s dobrou partou. Těžká cesta neni ani nutná, stačí pěkná, jsem požitkář.Jaký lezecký zájezd, den nebo přelez se ti vryl pod kůži? Jaký momenty máš na skalách nejraději?
Asi čekáš story o nějaký krutý cestě a to, co napíšu ti bude připadat trapný a patetický, ale prostě jsem si na to vzpomněla jako první. Takže jednou takhle v Ostrově jsem vzala kamarádku poprvé na skály. Vytáhla jsem Sluneční IV a začala jí dobírat. Děsně v tom supěla, ale jen tak to nevzdala a vyplazila se s vypětím všech sil za mnou. Až nahoře se poprvé rozhlídla a uviděla ten nádhernej výhled na údolí Ostrova. Zapadalo slunce a ona se z toho dojetím rozbrečela. No a mě nakazila taky. Prostě to byl kýč. A tyhle momenty stojí za to.
Pecka :)!

Lezeš na písku... Kde nejvíc?
Nejvíc asi v Ostrově...nějak se tam furt vracim, je to pro mě srdcová oblast.

Taháš sama cesty? Smyčkuješ? A v jaké cestě jsi se nejvíce na prvním vybála?
Snažim se tahat, ale když je příležitost vylézt si nějaký těžší cesty za nějakým pískařem, ráda toho hned využiju. V Ádru je pro mě dobrodrůžo i lezení na druhýho :)

Z jaký cesty / boulderu za poslední dobu máš radost?
Z Jízdy králů mám radost. Zkuste si to vylézt s nulovou vytrvalostí! Joo, to byly bandasky.
No a taky z Louise Armstronga, to jsem taky nečekala.

Máš nějaký provovýstup?
Nemám a asi mít ani nikdy nebudu.

Kterou oblast dobře znáš a doporučila bys ostatním?
Labák. Neznám to tam uplně nejlíp, vlastně dost málo, ale máme tu snad lepší oblast?

Jaký materiál ti sedí a jaký styl cest?
Spíš převislejší cesty po lepších chytech. Na bouldrech mám ráda dynamický gymnastický kroky.Ty i hodně cestuješ po světě. Na jaké zájezdy ráda vzpomínáš a kde se ti nejvíce líbilo?
Ráda vzpomínám na měsíční pomaturitní lezeckej trip s Martou po Francii. A na všechny fontáče s Karinou a s brňákama. A na plachetnicový dovolený v Řecku. Je toho hodně.

Hadi na Srí lance :) třeba?
Nojo, na to taky. Srí lanku jsme si s Karinou mega užily.

Taky jsi byla na delší čas ve Španělsku. Proč a kde?
Byla jsem rok studijně v Granadě - na Erasmu.

Takže španělština je tvůj druhý jazyk...Jakou další řeč máš zmáknutou?
Angličtinu, to je základ. Ještě jsem se učila německy a trochu i francouzsky. Když člověk cestuje, zjistí že jazyky jsou nutnost a baví mě, když si všude alespoň trochu pokecám :)

Jsi mimo jiné i instruktorka lezení. Jaký lidi vedeš a máš nějakou stálejší skupinu? 
U nás na bouldrovce v Lokalbloku vedu dětské kurzy, sem tam mám i nějaký individuál.

V tvým případě je jasný, že se musím zeptat na závody :). Ty jsi stálice českého závodního nebe! :)
Naštěstí "český holčičí závodní nebe"  neni tak nabitý jako to klučičí, takže jo, snažim se tam držet zubynehty :) 

Účastníš se převážně bouderových závodů. Proč? Lano tě neba?
Když jsem závodila za mládež, jezdila jsem i na závody s lanem! Teď už ale nemám vůůůbec vytrvalost, tak radši jenom ty bouldry.

S kým trénuješ a kde nejčastěji? Kolikrát týdně?
Po dlouhý době jsme na tom konečně s Karinkou podobně výkonostně, tak teď často trénujeme spolu (v Lokálu/v Bebesu). Na lano ale chodim radši s klukama, teď jsem párkrát byla na BW a taky to neni špatnej trénink.

A trénuješ :)? Jak probíhá tvůj lezecký den na umělce? Plánuješ přípravu?
Snažim se trénovat, ale zatim v tom moc systém nemám. Pracuju na tom.

Probíjíš se na bednu a jsi stále lepší a lepší! Tvůj parťák Karina je Mistr ČR :). To tě musí motivovat. Nakopl tě její úspěch k dalšímu trénování?
Jsme lezecký parťačky a nejlepší kámošky, takže si navzájem nejvíc fandíme a Karině nejvíc titul přeju. Ale přiznávám, že když se mi podaří jí porazit, mám z toho fakt radost. Teď mám motivaci trénovat, abych jí porážku z MČR vrátila na Mejcupu...V boulder závodech se může stát cokoliv :).
Přesně...a to mě na tom právě baví. Nikdy nevíš, kdo vyhraje...(pokud zrovna nepřijede Adámek :))
Jasně :). Ten by to asi holkám natřel...:)

Do české špičky se dere spousta mladých holek. Jak je vnímáš :) Jste kámošky, rivalky?
S Karinou se ze srandy sázíme, která z těch mladých "přežije" pubertu a dospívání. Hodně holek v 16ti leze skvěle, ale v 17ti jim naroste zadek, začnou randit, pít pivo a z lezecký naděje neni nic :) Tohle období zvládnout neni jen tak, vím o čem mluvim. Nicméně, když bude víc holek závodit a dávat nám na frak, bude to jenom dobře - donutí nás to  alespoň víc trénovat :)

Co zranění? Vyhýbají se ti? Máš na to nějaký recept?
Naštěstí se mi zranění celkem vyhýbají, ale nechci to zakřiknout, už taky nejsem nejmladší ;-)

Cvičíš mimo lezení? Myslím tím jogu, kompenzační cvičení, posilovna?
Ne, ale mám poslední dobou problémy s kolenama a s ramenem, tak s tím chci něco začít dělat. Jdu pozítří na rehabilitace, tak mi snad poradí co a jak.

Jak nyní probíhá tvůj klasický týden a jak má podle tebe probíhat ideální lezecký týden :)
Klasický týden chodím každej den ráno do práce a vracim se domů kolem půlnoci, málo spim, nic nestíhám. Někdy stihnu trénink, někdy pivo, někdy jenom tu práci. Ten ideální lezecký týden by hlavně neměl zahrnovat práci a stres...

Kam bys ráda na podzim či v zimě zmizela? :)
Na podzim bych chtěla na Kalymnos nebo do Špáňa, v zimě do Asie serfovat. Nebo do Alp lyžovat.

Kolik času v roce lezeš na překližce a kolik na skalách?
Na překližce celkem hodně (tim, že pracuju na stěně), na skalách bohužel málo. Příští sezonu to doufám bude lepší.Co je pro tebe hlavní motor na lezení?
Chuť se zlepšovat.

Kdo tě v lezení motivuje/inspiruje? Máš nějaký česko/zahraniční vzor? Nejen v lezení...
Vždycky se mi líbil Sharma, teď mě už ale moc neba. Jako vzor mám Lynn Hill.

Co vlastně tvůj lezecký partner? Trochu bulváru bychom měli taky vnést na konec :)
Nemám, hledám :)
Ho ho hooo :) tak to bude smršť nyní! Připrav si raketu na odpalování nápadníků :)

Je pro tebe lepší mít kluka, co leze nebo naopak co neleze?
To já bohužel furt nevím, ale doufám, že to brzy zjistím!

Plánuješ prcka do blízké budoucnosti :)? Bude lézt po skalách?
Jako všechny otázky dobrý, ale tahle je trochu mimo Oliváči! :D
Když bulvár tak bulvár :)

No a nejde nezmínit tvůj kladný vztah k pivu a jiným zábavným radovánkám :) Jaká značka patří do top tenu :)

Krom Plzeňský klasiky? Svijany a Krakonoš :)
Díky za čas a za pokec
Oliváč


Deníček na Lezci
Profil na FB

Ha a je to. Pondělní milá povinnost odškrtnuta. Kdo bude příště? Stále nahazujte vaše tipy. I když je nad slunce jasný, že vlastně skoro nikdo nezůstane ušetřen :) Čistá statistika :).
Minulý týden jsem vám sliboval BB Mega novinku a už je to onlajn. Nahoře jede Fotka s Bobem a díky za podporu při rozšiřování Bébesa. Se teda jako dooost těším. Prostor je parádní!
Mějte se fajne a ve středu čus.

Komentáře

  • Autor: Iris Vural06.10.2014 13:04
    Díky za super rozhovor. Přidávám odkaz s trochou lezeckého bulváru z Domčiných sladkých 17ti let aneb Homáči neseděli od mala jenom na bouldermatce. http://www.lezec.cz/clanky.php?key=3859 (v diskuzi hledej komentář "Málo adrenalinu;-))" a potom komentář od "Oli" :))
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama