Nejnovější komentáře

Autor: Jirous18.07. 21:55
Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

15.12.2014 09:30

Daniela Kotrbová

foto

Opět jsem se snažil dopátrat nějaký rozhovor s Dandou anebo více infos o ní. Nic moc jsem nenašel a tak to s ní vezmeme od začátku, protože tím pádem nikdo o ní moc neví a rádi ji poznáme :).
Pohybuje se na pražských stěnách a učí od nejmenších plazivců až po dospělé. Pohodlně se usaďte ve svém kokpitu. Projedeme to hodně rychle. 

Odkud jsi a kde momentálně žiješ?
Pocházím z Prahy a i tady stále žiju.

Kolik ti je a další povinné míry :)?
Je mi 24 let a měřím 163 cm.

Máš sourozence? A lezou? A co rodiče? Lezou x sportujou?
Mám staršího bráchu, který chvíli lezl, ale pak dal přednost volejbalu, ve kterém se úplně našel. Rodiče nelezou, ale máma začala cvičit jógu a táta hraje hokej a dřív běhal.

Jaký jsi měla dětství? Pořád na hanbě nebo s knížkou pod peřinou či věčně někde na stromě?
Řekla bych, že ani jedno. Rodiče jsou od mých pěti let rozvedení, ale máma se nám vždy snažila všechno vynahradit a já ji za to neskutečně obdivuju, že to všechno zvládla. Škola byla priorita, ale k tomu jsem měla množství různých aktivit, takže to bylo docela vyvážené a všechno se to dalo docela dobře skloubit.

Který sporty jsi aktivněji vyzkoušela a který tě fakt baví?
Dřív jsem vyzkoušela snad od každého sportu něco, od plavání po softball, ale většinou jen v rámci tělocviku. Taky jsem chvíli závodně běhala a několik let jsem hrála závodně volejbal, ale přece jenom nepatřím k nejvyšším a i časově se to už nedalo moc stíhat, takže lezení u mě zvítězilo :).

Studuješ nebo pracuješ? Co kde, kdy, jak a proč :)?
Studuju VŠE a současně pracuju na lezeckých stěnách, kde hlavně učím.

Jsi jedna z mála holek, která se probila do 8aček. Jak moc trnitá cesta to byla?
Mám naopak pocit, že mi to trvalo dlouho, několik let jsem se neodvážila přes hranici 9-, do toho ještě přišla nějaká zranění, ale člověk se s tím vším musí nějak poprat.Kdy jsi začala lézt? Co jsi měla poprvé v ruce :)? Plastik nebo real rock?
Začala jsem ve 14 na stěně na Ruzyni a na skály jsem se dostávala jen 2x do roka? Velikonoce a podzim v Arcu.

Vem od začátku, jak to opravdu šlo, první rok, druhý rok...a kdy padlo první 8ajdo?
První dva roky jsem lezla 3x týdně na Ruzyni, pak jsem se postupně osamostatňovala a od té doby si jedu už jen to svoje :). První 8a padlo až loni, ale musím se přiznat, že jsem je do té doby ani moc nezkoušela..

Jaký to byl pocit? Měla jsi to jako sen/cíl anebo kam až míří tvé sny a plány v obtížnostním lezení?
Určitě super, byl to vlastně jeden z mých cílů. Ráda bych to postupně posunula na 8b, tak uvidíme, jak to půjde...

Jaký pocity jsi na začátku z lezení měla? Co byl hlavní důvod, že jsi se do lezení pustila? Co tě motivovalo nebo kdo?
Lezení mě chytlo a bavilo mě to už od začátku, hlavně asi to, že jsem si postupně posouvala tu svojí pomyslnou hranici dál a dál.  

Jak to vidíš v dnešní době :)? Změnilo se něco? Jak vnímáš lezení po těch letech a co si z něho bereš a co ti dává?
Myslím, že lezení se stalo už vlastně mojí součástí a jsem za to ráda. Dále to je pro mě příležitost, jak pracovat v tom, co mě baví.

Udělala jsi dobře, že jsi zůstala u lezení :)?
Určitě jo:)

Kdo je tvůj největší lezecký parťák? Nebo kdo jím byl v minulosti a kdo v současnosti?
Já asi ani nemám stálého lezeckého parťáka, protože mi to častokrát ani časově nevychází kvůli škole nebo kurzům na stěně. Jinak relativně často lezu s Áňou nebo s Petrem, který mě k lezení vlastně přivedl.

Mám tady pár otázek od Anny Šulcové přímo pro tebe :) Tak prosím o jejich odpovědi.Máš nějaký "styl" lezení, který ti obecně vyhovuje? Jestli máš, vybíráš si podle toho své cesty nebo se spíš snažíš lézt to, co ti nejde?
Většinou si vybírám převislejší cesty silovějšího charakteru, ale v poslední době jsem lezla hlavně mírně převislé cesty, takže těžko říct :)

Které vylezené cesty si nejvíc vážíš? Každá cesta asi nešla hned, jak se motivuješ, když se ti zrovna nedaří?
Nejvíce si asi vážím cesty Infiziert 9+ v Juře, dala mi totiž zabrat asi po dobu tří víkendů po sobě a pokaždé jsem si musela pozměnit program, protože jsem buď nedosáhla a nebo jsem měla mokré chyty a pořád jsem měla pocit, že už to padne, ale stále nic.. A pak se to naštěstí už ale povedlo.

Vlastnost, které si vážíš u spolulezce? U lidí obecně?
Ke spolulezci musím mít 100% důvěru, jinak nejsem schopná lézt na své hranici. U lidí si obecně nejvíce vážím upřímnosti, která bohužel v dnešní době není u některých lidí tak častá.

Hodně jsi teď na podzim lezla venku na laně, na závodech tě ale zase vidíme skoro jen na boulderech, máš pro to nějaký důvod, nebo to prostě tak vychází?  Čemu dáváš prioritu?
Na podzim jsem se snažila konečně jezdit pravidelně ven na skály, protože na jaře mi to časově nevycházelo. Na závody jezdím hlavně na bouldery a je to spíš proto, že to tak prostě vychází než že by to byl záměr. Já jinak lezu hlavně s lanem, i když to tak moc nevypadá :-D.

Měříš 163cm, to občas nevystačí na nějaký ten delší nátah, jakou radu bys dala kratším lidem k překonání takové překážky?
Prostě musíme být silnější a umět dobře skákat :).

Byla jsi v české reprezentaci a na několik závodů jsi jela. Je nějaký, který tě opravdu nadchl nebo naopak poskytl velmi špatnou vzpomínku?
Pár závodů jsem se účastnila, většinou nic moc výsledky, ale nejsilnější vzpomínku mám asi na Evropský pohár mládeže v rakouském Linzi, kde jsem nevědomky odstoupla za pásku a rozhodčí mě nechali lézt dál, dokud jsem nespadla, a teprve pak mi oznámili, že jsem hned u nástupu šlápla mimo. To mě hodně zamrzelo.

No a zpátky na "moje" otázky :)
Na stěnách se pohybuješ dost často, protože vedeš lezecké kurzy. Koho učíš nejčastěji? Vidíš tam nějaké lezecké talenty? Budoucí bombery?
Na stěně jsem prakticky denně. Nejčastěji učím děti různého věku a občas se mezi nimi nějaký ten talent najde :).

Sama určitě hodně trénuješ a holky stopro bude zajímat, jak často a kdy a zdali jedeš podle nějakého jízdního řádu, který ti pomáhá se zlepšovati.
Snažím se lézt 3 - 4x týdně a řídím se dost podle svého individuálního stavu, jak se cítím a na co bych se měla zaměřit, prostě takový individuální jízdní řád :)Momentálně se tedy nacházíš v jakém lezeckém období? Zaměřuješ se na něco konkrétního?
Momentálně se nacházím v sezónní pauze, kterou vždy zařazuji před Vánoci, takže se to dá označit jako vánoční pauza, takže se zaměřuju nejvíce na svařák a cukroví.

Boulderuješ nebo lezeš s lanem? Kde a jak často?
Obojí, na laně většinou na skalách a na stěně, bouldery hlavně jen na závodech.

Holky pořád kňučí, jak jsou slabé :). Jak jsi na tom ty? Co je pro tebe nejhorší a čemu se ráda vyhneš :)?
Myslím, že silově na tom nejsem nejhůř, ale vždy je co zlepšovat, takže jsem ve výsledku vlastně slabá :). Na rozdíl od většiny holek se naopak docela ráda vyhýbám kolmicím.

Co pískovcové lezení? Objevila jsi v sobě tuto ouchylku a pouštíš se na prvním střemhlav nahoru?
Spíš ne, párkrát jsem na písku lezla, ale dávám přednost sportovkám na vápně.

Spáry, komíny? Maglajs?
Spárám a komínům se vyhýbám, maglajzu ne.Jaký oblasti máš ráda?
Samozřejmě Frankenjuru a vlastně téměř jakékoliv vápno.

A kde to bylo letos nejvíc super?
Letos jsem byla prakticky jen v Juře a tam je to super vždycky.

Ty jsi byla nějaký čas v Rakousku, že jo? Pročpak?
Byla jsem tam studijně na Erasmu od února do června.

A lezla jsi tam? V Rakousku je moře oblastí.
Lezla jsem tam jen na stěně, na skalách bohužel ne.

Tuším, že s Ančou jste brouzdaly po Emérice. Kde jste byly a proč? A lezly jste?
Byly jsme měsíc v Kalifornii v San Diegu, protože Áňa odtamtud vlastně pochází a já tam byla jako výpomoc. Lezly jsme tam v okolí Bishopu (Buttermilk, Pocketopia, Rock Creek), podívaly jsme se do Yosemit a do některých větších měst jako Los Angeles, San Francisco a Las Vegas.Amerika je dobrej vidlákov, co? Tam je to jeden buranosaurus vedle druhýho :). Nebo jaký jsi z amíků měla pocit?
Myslím, že zrovna Kalifornie je docela odlišná část, ale jinde v Americe jsem nebyla, tak nemohu srovnávat. Asi největší rozdíl mi přišlo to, že jsme byly prakticky odkázané na auto, pěšky se tam skoro nikde nedá dostat a vzdálenosti jsou všude dlouhé.

Plánuješ se tam ještě vrátit?
Jestli bude příležitost, tak ráda.

Co je tvoje vysněná cesta do zahraničí? Kam bys fakt chtěla, ale ještě to chvíli potrvá, než se tam dostaneš?
Ráda bych se podívala na delší dobu do Španělska, byla jsem tam jen v Rodellaru a jen cca deset dní, takže bych se ráda mrkla i do dalších oblastí. Ještě se chci podívat na Sicílii a možná někdy v budoucnu do Thajska.

A jakou vysněnou skalní cestu máš? A je v Juře :)?
Vysněnou cestu asi zatím nemám, moc jsem o tom zatím neuvažovala.

Jura je tvoje oblíbená oblast, že jo :)? Ještě aby ne. Kousek od Prahy a moře lezení. Každý pátek nebo sobotu tam jezdí docela dobrej spoj :). I když teda v zimních měsících jsou výpadky.
Jo jo, tenhle spoj mám moc ráda a pravidelně ho využívám :).

Kdy jsi byla v Juře naposledy a co jsi lezla? Nechala jsi tam nějaké rozpracované projekty nebo jsi to letos smrkla všechno a na příští rok už jsou jen papírový plány?
Naposledy jsem tam byla v polovině listopadu a bohužel se mi nepodařilo vylézt, co jsem chtěla, takže na jaře je pro mě Stalingrad Dir. 8a jasná volba. Ještě jsem si tam zkusila jednu 10-, takže do té bych se také ráda vrátila.

Co nejtěžšího jsi zkoušela nebo to nebylo ani nejtěžší, ale prostě tě to zatím nepustilo? Nebo uteklo něco o kousek a je to jasná volba na příští rok?
Těch těžších cest jsem vlastně ani moc nezkoušela, takže to na mě teprve čeká. Jednou jsem omylem nalezla do 10-/10 v domnění, že to má být 9, ale nějak se mi to nezdálo a zdárně jsem si to celý proseděla :-D

Je pár holek v ČR, který v Juře zapsaly čistou desítku. Předpokládám, že bys ráda k nim do party :)
Pokud mě k sobě pustí, tak moc ráda :).Už máš nějakou vyhlídnutou? Ale je jasný, že od 8a k 8b je docela boulder :)
Ještě nemám. Plánuju si to rozdělit ještě o meziboulder k 8a+.

Bylo by fajn se zmínit ještě o závodech, protože se na nich objevuješ často. Jezdíš na oboje, že jo? Nebo i na rychlost?
Jezdím hlavně bouldery a lano, rychlost jsem párkrát zkoušela, ale to bylo spíš jen ze srandy, nikdy jsem na ní netrénovala.

Jak to vidíš příští rok? Pojedeš boulder pohár?
Chtěla bych jezdit víc do skal a vylézt nějakou 10-. Sérii boulderového poháru bych také ráda zvládla.

Jak se na závody připravuješ? Jsi na závodech nervózní? Pokud jo, tak jak to zvládáš odbourat.
Před samotným závodem dva dny nelezu a během závodu většinou nervózní bývám, ale už s tím umím pracovat mnohem lépe než dřív, tak snad už to není tak znát.

Nějaký rituál? :)
Obouvám si levou lezečku jako první.Kolik uděláš shybů?
Před pár lety cca 20 shybů, teď nevím.

A na jedný? :)
Zatím žádný, ale netrénuju to.

Kdo je pro tebe lezecký vzor, inspirace? A jaký kluk tě v lezení baví nejvíc :)? Od nás a ze zahraničí.
Každý, kdo si jde za svým cílem a snem. A jinak Adam je samozřejmě velikou inspirací asi pro každého.

Co bys doporučila začínajícím bábovkam, které tuší, že lezení je to pravý kešuový?
Ať se dál drží toho, co je baví.

Na co mají dát na začátku bacha a kterým klukům se vyhýbat :)?
Nevím, jestli zrovna já jsem ten nejlepší kandidát na odpověď, já se jim totiž asi úspěšně vyhýbám neustále...:)

Koho bys doporučila na příští rozhovor?
Terku Svobodovou


Jaký je tvůj životní cíl?
Ráda bych se stala inspirací pro druhé.

Pokud je cokoliv, co bys ráda sdělila světu, tak sem s tím :)
Nikdy nepodceňujte malou holku :).

Sponzoři?
Coolich, Ferrino

Poděkování?
Chtěla bych poděkovat především své rodině a přátelům za jejich podporu a trpělivost, dále pak sponzorům a i všem lezkyním a lezcům, protože bez nich by lezení nebylo to, co nyní je :).

No a já díky tobě za čas a za odpovědi :) Ať to leze a drží zdraví.
Oliváč

Deníček na Lezec.cz
Profil na FB

Minule slibovaný hokus pokus jsem do rozhovoru nyní přidal. Otázky nahodil i někdo jiný a budu v tom pokračovat. Máte-li zájem se do "otázek tvorby" zapojit, tak pište. Až bude dotažený MEGA projekt zde na webu, tak se vše rozjede snadněji a bude to jeden velký rozhovor :). Já bejt váma, tak se těším :).
Jinak vánoce za dveřma a já pořád balím dárek pro prcky v hale 25. Snad už to tenhle týden bude a pustíme to do světa. A taky už se plynule přesunujeme i do poslední rozpracované části haly - tělocvičny. Tam už roste pro změnu hračka pro dospělé. Víte, co to bude :)? Na FB padla odpověď campus board. Je to skoro tak, ale jedno anglický slovíčko tomu chybí. Anglicky zažíná na "P" a česky na "K". A pozor :) tip Květáka (pussy) to néjni :)!
Jo a zima v hale? Je a není. Úhel pohledu. Nicméně dorazí další topidla! Doteď jsme testovali, jak co bude fungovat. Test provoz ještě chvíli poběží než se vše usadí a zjistí, co je nejlepší.


Najdi IKS plus jeden rozdíl :)

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama