Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

20.06.2019 07:00

Školní Boulder Pohár 2019

foto

Školní Boulder Pohár 2019 je minulostí. V pondělí proběhla poslední dvě kola (semifinále a finále) a několika měsíční maraton je pro letošek u konce.
Podařilo se zapojit 7 krajů ČR, 7 spolupracujících lezeckých center a téměř 1200 závodníků z II. stupně základních škol.

Celá myšlenka Školního Boulder Poháru (ŠBP) se zrodila v roce 2014, kdy v pražském Boulder Baru proběhlo první kolo, které zapojilo většinu základních škol z Prahy 7.
V následujících třech letech jsme počet škol rozšířili na celopražskou záležitost a velké grand finále proběhlo v roce 2017 na venkovní závodní scéně na Letné. V té době už se zformovala skupina lidí kolem spolku České sportovní lezení, která si vzala ŠBP do své režie a začala budovat celorepublikový závod.


finále ŠBP, Letná 2017

V roce 2018 závod přesáhl hranice Prahy a zapojily se tři další kraje. V letošním roce se přidaly další tři kraje a statistika mluví jasně:

Rok 2019
7 krajů (Praha, Středočeský, Pardubický, Plzeňský, Ústecký, Jihomoravský a Zlínský kraj)
7 lezeckých center (Boulder Bar, HO Pohodička, Aylla, V Tahu!, Jirkov Arena, Hangar Brno, Vertikon Zlín)
87 základních škol
1169 závodníků z II.stupně ZŠ
Příští rok plánujeme zapojit další kraje a během cca dvou let udělat ze Školního Boulder Poháru skutečně celorepublikovou akci. Roste ale nejen počet závodníků, ale i akce jako taková. Snažíme se, aby ŠBP držel co nejvyšší úroveň. A to jak z hlediska míst konání jednotlivých kol, tak závodních boulderů, zapojených stavěčů, použitých chytů, zázemí akce, cen pro vítěze a školy atd. Věříme, že se nám toto daří a ŠBP je akcí, která děti a učitele skutečně osloví. Kvalifikační kola dávají možnost se zúčastnit i dětem, které nelezou nebo s lezením teprve začínají a soutěž pro ně může být motivací ke sportovní aktivitě. Ostatní kola závodu dávají dětem příležitost porovnat se mezi sebou navzájem, školám možnost navázat nové kontakty. Semifinále a finále a jeho celkové pojetí pak dodává kredit samotným vítězům a vítězným školám.

Průběh závodu

Kvalifikace:
V každém kraji proběhlo kvalifikační kolo pro daný kraj ve spolupracujícím centru. Počet dní kvalifikace závisel na počtu zapojených škol v tomto kraji. Jednotlivé školy přicházely závodit na připravené bouldery a celý závod probíhal jako klasický velký závod. Tedy rozhodčí, pokusy, zóny, topy a v některých případech i bodované chyty. Jak už jsme zmínili, kvalifikačních kol se účastnili nejen žáci, kteří už s lezením měli zkušenosti, ale také ti, kteří se s lezením seznámili poprvé a bylo skvělé sledovat jejich nadšení a zápal pro soutěž. V Praze díky předchozím ročníkům již dávno ve školách opadla počáteční skepse učitelů k neznámému sportu a i v nově zapojených krajích a školách učitelé projevovali nadšení z nevšední akce, která závodníky bavila a hecovala ke skvělým výkonům.Zapojená centra a spolupracující oddíly, kterým patří náš velký dík:
Praha - Boulder Bar 
Středočeský kraj - HO Pohodička Slaný
Pardubický kraj - Aylla
Plzeňský kraj - V Tahu!
Ústecký kraj - Aréna Jirkov
Jihomoravský kraj - Hangar Brno
Zlínský kraj - Vertikon Zlín


kvalifikace Praha - Boulder Bar


kvalifikace Středočeský kraj - HO Pohodička Slaný


kvalifikace Plzeňský kraj - V Tahu!


kvalifikace Jihomoravský kraj - Hangar Brno


kvalifikace Zlínský kraj - Vertikon Zlín

Z každého kraje postoupilo do dalšího kola 15 holek a 15 kluků. Pouze z Prahy, díky velmi vysoké účasti závodníků, postoupilo 30 holek a 30 kluků.

Výsledky kvalifikačních kol:
 

Kraj Holky Kluci
Praha Holky Kluci
Středočeský kraj Holky Kluci
Pardubický kraj Holky Kluci
Plzeňský kraj Holky Kluci
Ústecký kraj Holky Kluci
Jihomoravský kraj Holky Kluci
Zlínský kraj Holky Kluci


Čtvrtfinále:
Čtvrtfinálová kola proběhla dvě. Jedno v Brně na lezecké stěna Hangar a druhé v Praze na venkovní stěně Boulder Výstaviště.
Postupující z kvalifikací se sloučili následovně:
1. čtvrtfinále Brno: Pardubický, Jihomoravský a Zlínský kraj
2. čtvrtfinále Praha: Praha, Středočeský, Plzeňský a Ústecký kraj

Pro brněnské čtvrtfinále se o stavbu boulderů postaral Štěpán Stráník, pro pražskou Ríša Pařil. Počet postupujících do semifinále byl určen dle počtu závodníků v jednotlivých kolech. Z Brněnského kola postoupilo 20 holek a 20 kluků a z Pražského kola 30 holek a 30 kluků. Díky shodám na 20. respektive 30. místě postoupilo o to víc závodníků.


čtvrtfinále Hangar Brno

Výsledky čtvrtfinálových kol:
 

Čtvrtfinále Holky Kluci
Brno Holky Kluci
Praha Holky Kluci


Semifinále:
Semifinále (i finále) se odehrálo v pondělí 17.6. na krásné venkovní stěně na pražském Výstavišti. Lezecká stěna se zázemím se podařila vybudovat díky velké podpoře Magistrátu hl.města Prahy a Výstavišti Praha. 
Celý víkend zde probíhaly BoulderZávody. V sobotu dospělí a v neděli BoulderDěti. V pondělí pak Školní Boulder Pohár.
Semifinále ŠBP bylo stejně jako čtvrtfinále rozděleno na dvě skupiny a závodníci lezli 8 boulderů, holky a kluci dohormady. Celé semifinále se odehrálo během dopoledne a děti soutěžily o postup do odpoledního velkého finále.Na semifinále i finále přijela s řadou žáků i fanouškovská základna v podobě dalších tříd z jejich škol. A když fanoušci zrovna nepodporovali své spolužáky, mohli blbnout ve skákacím hradu, lézt na mobilní stěně a Balvanu a taky trénovat parkour pod vedením parkouristů z Pardubic a jíst zmrzlinu :) A taky soutěžit - na mobilní stěně jsme uspořádali soutěž ve skoku a vítězové si odnesli stejné tričko, které dostali finalisté.Výsledky semifinále:
 

Semifinále Holky Kluci


Finále:
Vyvrcholením celého Školního Boulder Poháru bylo velké finále, které se odehrálo v pondělí 17.6. odpoledne. Probojovalo se do něj 8 nejlepších holek a 8 nejlepších kluků ze semifinále.Finále to bylo se vším všudy. Napětí, lezení na onsight, vypouštění závodníků z izolace, diváci, komentátor (který nás provázel celým dnem), super bouldery a taky závodní trička, která finalistům dodala firma Decathlon. Je úžasné, že si děti můžou vyzkoušet atmosféru pravých závodů se vším všudy. Kluci i holky lezli zároveň, pro každou kategorii byly postavené 4 bouldery, a to z chytů těch nejlepších značek.Vyhlášeni a oceněni byli 3 nejlepší žáci z každé kategorie a také 3 nejlepší školy, které dostaly od Decathlonu dárkové poukazy na nákup sportovního vybavení.
 

Pořadí Holky Kluci
1. místo Nikola Králíková Jonáš Kopecký
2. místo Emma Duroňová Štěpán Brendl
3. místo Julie Bouřilová Vojtěch Čehura

Celkové výsledky finále:
 

Finále Holky Kluci

Pořadí škol
Do pořadí škol se započítávají pouze výsledky prvních 30-ti závodníků (holky a kluci). Za každé umístění jsou přiřazené body, které se jednotlivým školám sčítají. Škola s nejvyšší dosaženou bodovou hodnotou vyhrává.
 

Pořadí Škola Kraj
1.místo Gymnázium Stříbro Plzeňský kraj
2.místo Gym. Nad Kavalírkou Praha
3.místo ZŠ Ústavní PrahaCelkové výsledky pořadí škol
 

Pořadí škol VýsledkyPartneři Školního Boulder Poháru 2019
Tímto bychom chtěli poděkovat všem partnerům této velké sportovní akce, kterými jsou:

                   
sponzor  sponzor  sponzor

sponzor         sponzor     


Plány na další roky:
Školní Boulder Pohár je závodní seriál velkých rozměrů, který navazuje na několikaletou tradici a neustále se rozvíjí. Cílem je vybudovat celorepublikový seriál, který pokrývá celou ČR a zapojuje co nejvíce škol ze všech krajů. V první etapě je snaha o zapojení základních škol s následnou druhou etapou zapojení středních škol a gymnázií.
V roce 2020 se do seriálu zapojí další nové kraje a celkově se bude jednat o minimálně deset účastnících se krajů. Cíle celorepublikovosti, tedy zapojení všech čtrnácti krajů, bychom rádi dosáhli nejpozději v roce 2021.

Díky všem za účast a těšíme se příští rok!

Pořadatelem Školního Boulder Poháru je České sportovní lezení.

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama