Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červen '24>
poútstčtsone
 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

so + ne: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

15.02.2017 21:13

Přelezy týdne 7

foto

Coože? Sedum? Jenom sedum?!
Ale za námi...stojí Přelezy týdne?!
Cože? Přelezy týdne...Ale to znamená, to znamená, že jsi...Otesánek!
Posluchači Rádia 1 vědí :).
Přelezy týdne v plné polní ready do vašich kukadel. Jdeme na to? Ouuu jééé :)
Rozjdeme to boulderisty, protože tihle hoši nejezdí pro Přelezy daleko a mají kolty proklatě nízko! Brutus.

Martin Stráník Back-flip 8B/8B+, Bahratal
"Pracovní cesta na Antarktidě se trošku protáhla a hned jak jsem se vrátil tak se razím ven vyvětrat do Bahratalu. V plánu je parádní převislá hrana Back Flip 8B/+, docela dlouho se prokousávám betou a zjišťuju co funguje a co ne, pak pálím ostrýma a po hodince pokusů dolézám do závěrečného 7A+ a tam už to hlídám. Pak se přesunuju k projektu – narovnaná boulderu Z ledu roste květina od Džanglose. Zkrokováno je celkem rychle, ale Back flip ubral hodně sil a tak dostávám několikrát tvrdej direkt pod Topem."

Další infos na blogu 


Martin Stráník

Štěpán Stráník a Lukáš Skála TNT 8B, Kosmodrom 8A, Hohnstein
Lukáš píše: "V sobotu dopoledne vyrážíme do Saska v bandě. Jako první jdeme na strop TV Show. Rozlezeme se a já si zkouším Sprint za 7C+, jestli jsem ho z minula nezapomněl (dolez boulderu TNT) a po pár pokusech jsem byl v madlech u finiše, tak zkoušim Plastikmanna 8A+ (start boulderu TNT). Ten moc nejde, ale po chvíli jsem doletěl madlo a lezu dál, přímo na konci v madlech, ale padám při vyndavání špiček, viz pokus na videu. Hned na to pod převis dovalí Magnus a Štěpa. Magnus lenoch vubec nelezl a Štěpán šel taky pokusovat TNT. Dalším pokusem se znovu opakoval pád na konci, to jsem byl docela vysilenej :) Plastik mě zas trochu trápil, ale třetim pokusem kdy jsem měl šanci to vylízt, jsem už na konci v madlech naštěstí nevypadl ..takže první 8B! :) Štěpa sesílá samozřejmě taky s krutou silovou převahou v dolezu :) přesouváme se o kousek vedle na Kosmodrom 8A a ten oba dáváme po pár pokusech. Parádní den! Mám mega radost :)"
 


Štěpán píše:
"V sobotu jedem s Magnusem opět směr Sasko, mám tam nevyřízený účty s trhavinou - TNT. Nejvíc se bojím co počasí. Je to nahraně, ale naštěstí sníh netaje a je pod mrakem asi -1. stupeň. Nejdříve zkoušíme K Frage, hustej krok za malou lištu, kterej prostě nedáme, klobouk dolů Svene. Další zastávkou je zajímavý traverz Fanberlehre, těžký dynamo s trefením do dvojprstovky nám dává stopku. Je po obědě a u Tv Show se potáváme s Vasilem, Tomem a jeho partou. Vasil tady buší TNT, krásně leze spodního Plastika, ale bohužel dvakrát padá v úplném závěru celého boulderu. Je super, že to nevzdává a jedním z dalších pokusů, může slavit. Já si zvopakuju kroky ve Sprintu a jdu ladit Plastika. Opět se utvrzuju v tom, že krok do madla je hustej. Z paty a velmi špatné nohy je skok těžkej jak sviňa, protože nohy vylítnou hrozně dozadu a udržení následného kyvu mi zabere necelou hoďku. Držím se v madle a v klidu namaglajzuju, pokračuju Sprintem, kde mám obrovské štěstí, při nátahu do dobrého chytu špatně pravačkou trefuji, proto se vracím a krok opakuji, tentokrát chyt trefuju přesně a s vypětím sil doshybuju trhlinou do topu. Krásný pocit uvolnění a štěstí přichází.
Jdeme s Vasilem vedle na Kosmodrom, který pouští docela rychle, jedná se o parádní obliny. Máme ještě čas, tak s Magnusem přejíždíme do Čertovy Vody na Dagra. Pusa mě docela padá, je to bomba linka v čistým stropě, podle nás nejhezčí 8A v ČR! Kroky nám docela jdou, mně se podaří spadnout až z topového bočáku, jelikož mi pravačka ujede pod tíhou mokré ruky, škoda, jaký jsem měl štěstí v TNT, tady mega smůla. Magnusovi to jde taky pěkně, škoda, že už nemáme čas, je to dlouhý a chce to větší odpočinky, tak třeba někdy..."


Další info na blogu
 


Libor Břicháček Stepní Vlk 8A/8A+, VlčíKopec Let Se Zelim 8A+, Jesenicko
Darebák nelapen...

Jakub Lyčka Slopery 8A, Držková
"V sobotu jsme jeli na držkovou se podívat na nové ajdo od štěpana Stráníka "Slopery"  hodil jsem ho do deníku smrdět asi na 7 pokus, ale s klasou si nejsem úplně jistý, jestli to není nějaké 7C. Uvidíme až to někdo další vyleze. Každopádně jsou to pěkné kroky."


Jakub Lyčka

A z šutrů na delší šutry. Adámek to zase zkosil a i když únor, tak žně v plném proudu!

Adam Ondra American Hastle 8c OS, Happy Day 9a/9a+, Crimptonite 8b+ OS, Nunca Doy Un Paso Atrás 8c OS, Rollito Ninja 8c FA,OS, Oliana
Ajdam napsal minule a nyní už z něho víc nevydoluju :).


Adam Ondra s Ivčou

Iva Vejmolová Gorilas En La Niebla 8b+, Oliana
"Ja jsem 2x spadla v kroku do madla pred zaverecnou plotnou. Nastesti pri 3.ostrem pokusu az k retezu :)."

Na FB Ivča píše: "Today I've sent my first 8b+! I'm so happy that I've chosen Gorilas en la Niebla in Oliana! Dekuji vsem, kteri pri mne v lonskem roce stali, protoze lonska sezona byla opravdu velkou zkouskou. Necht je rok 2017 pro nas vsechny lepsi nez rok 2016."


Iva Vejmolová

Petra Růžičková Memorias de una sepia 8a flash, La ardilla roja 7c+ flash, Siurana
Peťu s Editkou lapit na psaný text je peklo těžký. Takže report budete mít ode mě. Takže Péťa nejdřív jeden den lezla tu "Roju". Leze, leze a myslí si, že leze 7b+ :). Vyleze a diví se jak to bylo těžký. A ono ejhle...7c+ flash :). No a pak strávím pár hodin (naštěstí "jen") s nima v jednom sektoru. Samé chichichi a šepity šepty šept... Nevím co mi irituje víc :), protože ještě ke všemu lezou bomby! 
Jééé to je ale lištička...au au...Vamos...pojď Makíííína....A bum Peťa flash osma...Spustit a chi chi chi...blah blah blah :).  Editka to pak pošle na druhej nebo tak nějak. Prostě pohoda den :).


Péťa Růžičková a radost po přelezu :) foceno přes Olifsonův mobil 

Edita Vopatová Memorias de una sepia 8a, Siurana
Viz text výše:)


Editka Vopatová foto: Vojta Fröhlich

Ondřej Beneš 2x30 8b+ (8c), Siurana 
"Čas se mi tu v Katalánsku pomalu krátí, to znamená zase trochu zabrat. Jedna z cest na mém must do listu byla 2x30. Takové lehčí 8c, kde první klíčová půlka je společná s Pati Noso 8c+. Na 6.pokus jsem si konečně zařval a dotáhl to až nahoru. Teď nás čeká trochu Margalefu, více délky Monserratu a pak poslední dva týdny v Siuraně a návrat zpět do reality všedního života..."


Ondra Beneš foto: Vojta Fröhlich

Martin Jungling Acariciando lo aspero za 8b+, Kurfil 8b, Siurana
"Tak tedy Siurana. Tentokrat absolutne bez pripravy a je to znat. Vytrvalost zadna,odolnost vuci bolesti mizerna. Ale bojuju :).
Zatim v kabeli Kurfil. Celkem solidni bejdo s tezkym hned prvnim krokem (skokem) a pak nejiste lezeni pres vyklopene dirky. Od ctvrteho hotovo. Parkarat davam spatne nohu na stup a krok pred vylezenim frcim k zemi. Nakonec asi na paty pokus se stestim...
Zatim nejvetsi radost a zarez je Acariciando lo aspero za 8b+. Brutalni silovka aneb spoďák rallye. Pet kroku ze spodaku do spodaku s mizernyma nohama je crux. Pak jeste uzmoulat dve krysy a hotovo. Tady ze zadarilo celkem rychle. Druhy den po restu a cca na sesty pokus.
Nic vic zatim neni, ale snad se blizi :)"Martin Jungling foto: Vojta Fröhlich

Jiří Oliva Migranya Profunda 8b+, Patí pa mí 8b, Siurana
"Sláva nazdar výletu, konec je tu a už jsme tu. Siroška je boží místo a chce to víc. Splnil jsem si sen vylézt tenhle endůrenc festival a Profunda se houpe na sedáku. Radost veliká a nejvíc chrochtání v madlech :). Vřele doporučuje všem milovníkům dlouhých tahů a chytů co se skoro nevejdou do ruky. Jednou jsem to mrsknul na konci boulderu, kde se sléza do madla a dalším jsem si to už pohlídal. 
Ještě ten den jsem poladil Patí pa mí a druhý den poslal na párty do deníku. Je to parádní cesta i když asi v ranku lehčí. Nicméně průvodce mluví jasně a to se počítá."Jiří Oliva, foto: Vojta Fröhlich

Matěj Svojtka Renegoid 8b+, Pa tí pa mí 8b, Per nota 8a OS, Siurana
"Renegoid je pěkná nezáludná vytrvalostní kolmička, žádnej výrazně těžkej krok, zkrokoval jsem to hned a pak už stačilo v cestě trochu zdomácnět a najít místa, kde se dá trochu odpočinout. V půlce se leze přes včelí hnízdo, takže je potřeba trochu taktizovat a počkat si na chladnější počasí, kdy včely přestanou řádit a zalezou do hnízda. Jinak španělskej výlet už se pomalu nachýlil ke konci, je čas vrátit se zpátky do Šedozemě."

Jen k Matějovi dodám, že leze kudlu jako sviňa! Velká paráda to vidět a je evidentní, že se v budoucnu máme na co v Přelezech těšit. 


Matěj Svojtka, foto: Vojta Fröhlich

Michal Škvara Patí pa mí 8b, Siurana
"Cestu som rozliezol spoločne s Matejom S. a s ním hneď po sebe aj vyliezol. Je to celkom pekná cesta a rozhodne urobila radosť. Človek si v nej nájde všetko... No každopádne boulder za lištičky a potom už to chce len vydržať."


Mišo ošiM :), foto: Vojta Fröhlich


Silný číslo a pro mě silné zážitky. Opět mega dík Vojtěnovi za bájo fotky. Zájezd super, kabelky naplněné a fíí domů. Přelez cesty je naprosto dokonalej pocit. Je to přesně to, co nás žene do dalších pokusů v příštím projektu. Hotovej orgáč. Ten pocit na nástupu...pokaždé jiný. Někdy naprostá samozřejmost a jindy totální nervozita. Držet přelez za pačesy a cítit sílu okamžiku je famozní. Cvaknutí řetězu a uvolnění všeho. Přeju všem ať se vám plní vaše (nejen) lezecké sny. Gou for it mééén.

Mějte se a DRŤTE
Oliváč

P.S.
Jo a ještě mám takovej malej bonusík. Bohužel mi během nahrávání někdo volal :) a projevilo se to i na kvalitě záznamu. Možná to někdy předělám, ale aspoň je to autentický. 
Snad vás taky pobaví jako nás :) Čao.
 

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama