Nejnovější komentáře

Autor: Jirous18.07. 21:55
Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

01.06.2016 23:33

Přelezy týdne 22

foto

Takže co dodat k dnešním Přelezů týdne? Urodilo se a dvaadvacáté číslo je tu. Adam opět ukázal, že je prostě vosolená topina s česnekem a my můžeme být hrozně nafoukaní, že ho máme. 
Bouldristům se votepluje, ale jejich top akce se bleskurychle blíží...
Dost řečí a jdeme to proletět. 

Míša Drlíková Bass Temperature L1 8a sektor La Ramirole, Verdon
"Po roce opět ve Verdonu, tentokrát v trošku lepší formě, taky teploty příznivější. Pokud nepřijdou vedra, určitě se vrátíme a snad padnou i nějaké pořádné cesty. Zatím jsme se drželi při zemi, v prvních délkách... na čtyřicet (minimálně) metrů v tom šíleném převise je třeba si trošku zvyknout."Míša Drlíková

Ivana Řezníková Bongo Bongo 8A, Bor
Report od Foxíka: "Po pátečním ranním přejezdu z vlhké Solné díry na Bor se If během hodinky podařilo zvednout zadek a hlavně udržet lištu v této jednokrokovce. Nutno podotknout, že to vůbec nedrželo. Takže máme radost :)"


Ivana Řezníková


Ondra Ďoubal  Adorácia 8b, Belá


Najdi Ďoubika!

Honza Novák Střepy 8A, Peperek
 


Jaro Šelleng Ultra plus 8b, Vernár
A akční bonz od kamárata :)
"Ahoj. Dnes preliezol na Vernári mladoženáč Jaro Šelleng Ultra plus, svoje prvé 8b. V sobotu sa oženil a hneď pri prvej príležitosti to tam poslal. A vraj že po svadbe je s každým amen."


Jaro Šelleng

El Condor Pasa 10, FA, RP, COCHAMO - PATAGÓNIA 2016

Informace o akci najdete ZDEAdam Ondra L'ultima pietra 8c+ (FA), Arco a Geocache 9a+, Frankenjura
"Takže jsme měli takovej vejletík Police - Jura - Arco. V průběhu závodu jsem si skočil na Ostaš, ale nějak mě každej boulder shazoval z vršku, tak se žádný převratný zápis do deníku nekonal. Pak jsme to vzal na Juru, v neděli bylo krásných 30 stupňů a brutální vlhkost, tak jsem si s klidem dal resťáček a počkal si na další den, kterej měl být podle Norů jen o něco málo chladnější. Geochache je jasná volba, tak vstávám v 6, jdu se rozpinknout na Steinerne Stadt na bouldříky, zatímco moje milá polovička ještě spí, a pokračujem na Geocache. Prolezu to a myslím, že by to mohlo jít. Teplota se zaplaťpánbůh drží celkem dole a nakonec (což vůbec netušíme), se udrží na 14 stupních celej den. V čemž jsem teda pěkně chyboval, protože samozřejmě po 12.hodině je vždy o něco větší síla, ale já měl strach, že ve 12 už bude 25 stupňů. Dám tam pár rychlých pokusů, a ve 4.pokusu padám dost nepochopitelně z vrchních madel, což je úlet. Zaimprovizoval jsem, v posledním težkým kroku jdu do díry levou a pak to nemám nazkoušený, když jsem v té díře levou. Visím tam dlouhý sekundy, hledám nohy, síla rychle ubývá a moje tělo se pouští. Jsem grogy, do toho pokusu jsem dal všechno. Tak čekám až na večer, kůže už pálí, ale nějak přemluvím tělo, aby pracovalo a pošlu to naštěstí tam. Cesta má tak 10m, od pohledu žádná krása, ale krokově bomba. Je to v podstatě 12 těžkých kroků za sebou. V rámci šetření energie jsem měl 3 bbmatky a cvakal jen 3. a 4.nýt. Je to taková omáčka do težkého 6.kroku za backhand, kterej je dost specifickej a být vyšší pomůže. A pak to ještě nepustit, ale stejně se mi to dvakrát povedlo. Težko hodnotit, Alex to neoklasifikoval, pro mě je to spíš lehčí 9a+, nikdy jsem žádný za den nedal, ale pro menší je to 9a+ určo a docela poctivý.
Potom jsme přejeli do Arca na dva dny, měli jsme natáčení videa s Heinzem Zakem. Měli jsme vyhlídnutej projekt od Davida Lamy v Hotel Olivo (je to fakt lezecká obast, nejen hotel). Je to absolutní pecka lajna, ale bylo to dost špinavý a klíčovéj krápník se neustále vydroloval a potřeboval by trošku zpevnit. Tak jsem se na to vyprdl a nechal to jindy, ale Heinz potřeboval nějaký pořádný lezení, tak poslední projekt v Massone byl jasnej. Nepochopitelně o něj neměl do té doby nikdo zájem. Vede to Pietrou Muratou tak 10m pod hranu převisu a pak mírně vpravo. Je to v podstatě o jednom bouldru na hraně střechy, pod kterým je dobrej rest. Ale kroky jsou to asi nejtěžší v celé jeskyni a přece jen je to po 35m lezení. Težkej krok za patu a fingerlock. Pak jsem zkoušel ještě spojení Under Vibes do tohoto, což by bylo 9a+, i když už dost vynucený. Pokus byl dobrej, ale těsně se ubránila v už mírně lehčím kroku."


Adam Ondra

Skvělý rozhovor s Ajdamem udělal Standa Mitáč na Emontaně

No je to dneska kratší, ale věřím, že jste si to i tak užili. Zabudol som na niekoho? Veď pište a práskejte!

Jinak v BB se chystá další kolo Boulder Boje. Stavěči jdou opět k veslům a začnou montovat. Máme novinku, která by především měla oslovit bombery a kruto lezce. Rádi bychom vás nalákali na nová či ustálená stavěčská jména. Červené bouldery totiž od teď dál bude stavět jeden stavěč a především lezec s velkým EL. Očekáváme nálož deseti vypečených problémů, které vás budou nesmírně bavit :). 
Zda-li se tak stane, ale musíte přijít prostě vyzkoušet. Váše zpětná vazba pro nás klíč na další kola. Následující kolo červených boulderů nyní bude v režii Štěpána Stráníka
Od soboty můžete zkoušet :)
Mějte se vy bando jedna!
Oliváč


Stavěčí v akci při tvorbě minulého kola.

Komentáře

  • Autor: Štěpán Nosek02.06.2016 15:32
    No, Ádo, konečně pořádná fotka! :)) Jo, a díky za vždy vyčerpávající report!
    Reagovat

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama