Nejnovější komentáře

Autor: Karin Slunečková27.01. 21:06
Autor: Petr Černocký22.01. 13:13
Autor: Petr Černocký22.01. 13:11
Autor: Karina13.01. 10:20
Autor: Petr Černocký11.12. 16:13

BB - najdi si svou akci...

<Únor '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
26272829
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder Boj 2024

22.01.Bboj č.2Výsledky
19.02.Bboj č.3Výsledky

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

sobota 13. 1. .: 9:00 - 19:00
neděle 14. 1. .: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:

Dospělí
180 Kč

Děti
130 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa

Nutné přezuvky s sebou!
 
praha
foto

24.09.2014 08:50

Přelezy týdne 18

foto

A jsme plnoletý :) Jupííí. Odteď už titulek jedu arabskejma a ne římskejma :). Můžeme kalit ofiko a všelijak různě dovádět. Počasí mega! To byl slejvák co :) Je podzim a tetička už zavařuje...
Obdivuju a závidím všem, kdo poslední dobou lezou po skalách. Chci takýýý :) Bů, škyt, fňuk.
Ale dost kňučení a pojďme na borku a borce, kteří to za nás všechny minulý týden dávali.

Zuzana Štefanská si užívá na Kalymnosu.  
"Na Kalymnose v sektore Grande grotta som vyliezla cesty Zawinul syndicat 7c/c+ a Aegialis 7c, obe OS. Kto pozna Grottu tak vie, ze je to cista vytrvalost s dobrymi oddychmi na krapnikoch, na ktorych sedis, alebo zalozis hlavu, koleno, rameno... Obe maju 35 metrov. Aegialis je slavna, najfotografovanejsia cesta na svete. Tomu zodpoveda aj vyklzanost. Celkom som musela zabojovat, lebo sa mi nedalo moc oddychnut, trebalo nacriet do utrob vytrvalosti. Zawynul Syn. je naopak moc nelezena cesta, hned susediaca Aegialisu. Perfektna, dlha, s oddychmi a dvoma cruxami. Urcite stoja za vyskusanie, lebo to clovek tak lahko v inych oblastiach nezazije. Zajtra uz odchadzame, ale este by som chcela stihnut jednu takuto voyage :)"


Odmena po dlhoooom 7c/c+ onsajte

Pavel Bohuněk bombí Panel Fiction XI.a, Tisá
"Poprvé jsem to zkoušel letos v březnu a vůbec jsem se v tom nehnul. V létě bylo méně času na lezení, protože se nám narodila dcerka Julie, tak jsem začal chodit alespoň na campus. No, a abych měl nějakou motivaci, tak jsem si dal za cíl, že ten Panel letos vylezu. Začátkem září jsem se do toho šel podíval a už jsem to zkrokoval. Minulý týden jsem to v rámci rodinného výletu do Tisý šel jen tak zkusit. Podmínka nic moc, ale k večeru se zlepšovala. Dvakrát jsem to prolezl na TR, a pak jsem to prvním ostrým dal RP. Jinak plánů je hodně. V Labáku mám ještě rozlezený Halloween a Hard Core, tak snad něco z toho ještě letos klapne. "


Pavel Bohuněk, Besteller Xa, Labák

Lavička Karel  The Big Hat, Low Start 8A, Panský Les
"Nevím zda je o čem psát...  je to v podstatě domáci oblast, na tom šutru Legenda je více bouldrů, které mají společný začátek a různé dolezy, pár výjezdů letos jsem zkoušel, ten den to šlo na druhý pokus. Podmínka celkem dobrá. Rozhodně větší rozpětí lezce (výška) je výhodou...Rozlezených mám pár věcí na Ostaši a rád bych pozkoušel NES1 u Bechyně. Záleží na podmínách a volném času, to má asi každej tak...."


Karel Lavička

Oliver Vysloužil ze Slovenska Stalker on the horizon 8A, Rocklands
"Popri spoznávaní krás JAR a Namíbie sme strávili aj 12 dní v Rocklands. Tento farebný svet nám naplno učaroval. V snahe precítiť špecifiká krajiny naplno, užívali sme si dovolenkový bouldering. V rámci snáh sa zadaril aj prelez pomerne zašitého skvostu Stalker on the horizon v sektore Rhino, ktorý tu prežíva na vzdialenom kameni v tieni nosorožca. Boulder ponúka parádne lezenie po chytoch v mohutnom previse, kde sa dá krásne pracovať s nohami. Problém sa láme zhruba v polovici. Tu na vás čaká veľmi skromná lišta, z ktorej sa robí poskok do madla. Viac ako lišta mi prelez mierne komplikoval vytrvalostný aspekt bouldra."


Oli Vysloužil

Robert Luby SR dal Hypoxia 8b, Krpcovo
"Uz som pisal na Climb tak to okopirujem: Hypoxia je čisto bouldrová cesta. Začína sa liezť od druhej presky a po šiestu v podstate ani nejde namádžovať, čistá silovka. Lišta tam v ťažkej časti nie je ani jedna, vlaste jediný kladný chyt je oblina pri konci, inak ide o samé bočáky, spoďáky stisky a zápory.. Skúšal som ju dokopy 3 dni a štvrtý som to prvým pokusom poslal. Išlo mi to lepšie ako Staroba, tam mi chvíľu trvalo kým som sa dostal na túto úroveň a takéto bouldrove cesty mi asi idú lepšie. Ide o druhý prelez, prvý tohto roku urobil Peťo Zingor, čiže v podstate nová cesta"

Video z přelezu:


Štěpán Stráník Tytanovy Pudzian 8A, Solna Jama
"Jeskyně Solna Jama mě mile překvapuje, parádní převis po slušných chytech a materiál super luxusní vápno. Po delší době se mi podařilo vylézt za jeden den nějaká 7Céčka a jedno vytrvalostní 8A, je zde hodně startů a výlezů, takže o kombinace není nouze, nejvíce se mi líbila linie Pudzian 7C+, krásný silový boulder, nejtěžší je že jsi v slušných chytech, máš zaháklé špičky a musíš vypustit a udržet tělo na skále. Dále 7B+ Herkules, takovej campus, to se mi podařilo na fleš a právě pokoušel jsem se o spojení tohoto 7C+ a 7B+ s tím, že uprostřed je kvalitní odpočinek, ale nepodařilo se mi nikdy postatečně pořádně odpočnout, abych slavil druhé 8A za den, tak snad příště"


Štěpán Stráník

Martin Stráník Tytanovy Pudzian 8A, Gniociarz 8A+/B, Solna Jama
"Solná Jáma - Jedná se o krasovou jeskyňku, lezení v převise po relativně dobrých chytech. Je tam asi 6 začátků a 6 výlezů, což znamená že se dá hodně kombinovat. Mám to kousek z Chocně, tak jsem tak hodně jezdil minulý rok, teď už není moc co lézt, nejtěžší směry jsou již vylezeny, nicméně za špatného počasí se dá alespoň tréninkově kombinovat a kombinovat..."
Více infos o boulderech najdete u Martina na jeho Blogu.


Martin Stráník

Josef Šlapák přidal Peklo Forever 8A, Panský Les
"Tenhle boulder jsem měl v hlavě už dávno. Je to v podstatě spojení dvou směrů traverzu, kdy nejprve lezeš Peklo Reloaded a pak zpět boulderem Peklo. První je 7C a druhý 7B+. Na jaře jsem to párkrát zkusil bez nejtěžších prvních kroků a celkem se to zdálo reálný, teď na podzim jsem tam byl asi 3x, ale moc pokusů dát nejde, protože materiál u Humpolce je poměrně hrubý a celý boulder má k 50 krokům, což je na kůži docela mazec. Takže jsem si přelezl takový projektík z "mládí". Co se klasy týče uvidí se, ukážou další přelezy."


Josef Šlapák

Kuba Hlaváček zapsal Halloween 8b, Frankenjura
"Halloween je parádní cesta, která vždycky byla o dost těžší, než bych potřeboval. Nicméně tuhle sobotu jsem se jí vydal zkontrolovat. Počasí nebylo nic moc a chyty byly mírně zavlhlé, ale možná právě kvůli tomu mi ty díry a sklopené chyty nějak začaly držet. V druhém sobotním pokusu jsem vypad z hrany převisu, takže jsem se pak (v tom třetím pokusu) snažil lézt ještě rychlejc. To naštěstí zabralo, i když jsem to málem znovu nestih."


Jakub Hlaváček

Jan Kříž se stal juniorským Mistrem světa mládeže v lezení na rychlost.     
"Od 19-22.9.2014 probíhalo juniorské MS v Nové Kaledonii, na které jsem se přes prázdniny velice přípravoval i přes to, že jsem od 1.7 do 20.8 nemohl lézt kvůli natrženému poutku na prsteníčku pravé ruky. I přesto že jsem byl zraněn, tak jsem nic neponechal náhodě a věnoval můj tréninkový čas na atletickém stadionu s olympionikem ve skoku dalekém Štěpánem Wágnerem. Atletické tréninky se Štěpánem byli dynamického rázu. Pomohl mi rozvinout moji výbušnost a frekvenci. Mimo atletiku jsem přes prázdniny také plaval. Plavecké trénink byli spíše vytrvalostní. Za hodinu jsem v průměru naplaval 2,5km. Měl jsem to štěstí, že ke konci prázdnin se otevřela nová brněnská stěna v Komárově na které byl mimo jiné také rychlostní profil. Tudíž jsem si zde postavil rychlostní cestu podle parametrů IFSC. Hned jak byla cesta postavená, tak jsem začal z rychlostním tréninkem (21.8). Prst jsem pomalu rozlézal. Lezecké začátky po zranění byly nejtěžší. Dostat se zpět do formy ve které jsem byl před zraněním se mi nakonec povedlo. Poslední trénink před odletem na MSJ jsem konečně pokořil hranici 6s (5.98s). Cesta do Nové Kaledonie byla velice naročná. S přesedy trvala okolo 30h a hodně nás vyčerpala, ale i přes únavu jsme se rozhodli další den prohlédnout a okusit místní stěnu. Ráno jsme se šli rozlézt na místní bouldrovku. V dalších dnech před závody jsem stihl prozkoumat i místní krajinu. V Nové Kalednii mají zrovna zimu, ale pro nás je to léto. V průměru je tady asi 25 °C a vysoká vlhkost. Den před závody jsem se lehce zaktivoval, krátkým 20minutovým během a rozhybováním na hrazdě. Den D začal. Nejprve začal practise time, ve kterém jsme se rozběhali na rychlostní stěně. Chyty zde byli o něco menší než jsou oficiální, tudíž naše časy byli o něco horší než v tréninku, nebo osobáků ostatních závodníků z jiných závodů. Nebyl to jen můj názor, ale shodli jsme se na tom i s ostatními závodníky a soupeři. Kvalifikace začali. První pokus jsem běžel na levé straně. Nebyl to vyrovnaný pokus, protože jsem několikrát chyboval, čas jsem měl okolo 7s, chtěl jsem víc, protože jsem věděl, že na finále potřebuji minimálně pod 7s. Druhý pokus se mi povedl a časem 6.62 jsem "si řekl" o účast ve finále. Nastal malý problém. Polák, se kterým jsem šel druhou kvalifikační cestu, podal protest, že čas při startu - mezi ready a pípnutím byl více než 2s (v pravidlech je 0,6-2s). Protest mu byl uznán a museli jsme jít znovu. Takže Můj čas 6.62 byl vymazán. Ale i přes tento problém jsem ukázal, že jsem v roli favorita a zopakoval jsem znovu skvělý čas a to 6.67s. Do finálové šestnáctky jsem postupoval z druhého místa za rusem Luzhetskiim. Můj první semifinálový souboj byl proti korejci, ktrého jsem s přehledem porazil a postoupil jsem dál do finálové osmičky, ve které jde už více o nervy. V dalším kole mě čekal statný rus Bogomolov, se kterým byl pro mě tento souboj nejtěžší. V tomto roce jsem ho už jednou ve finálových soubojích potkal, a to na ME v Edinburghu, kde mě vyřadil, protože jsem tam chyboval. Ale tady na MS to bylo vše jinak a štěstí přálo mě. Bogolomova jsem porazil a postoupil do dalších vyřazovacých kol! Zbývali jsme už jenom čtyři. V souboji o to, kdo bude bojovat o 1, 2.místo, nebo 3 místo mě čekal dvojnásobný juniorkský mistr světa, Ruslan Faizullin (RUS). Běh byl vyrovnaný jako ostatní moje finálové pokusy a Ruslana jsem porazil! Teď už jsem věděl že budu mít medaily na MSJ. Nervy spadly a už mě jen čekal souboj o zlatou, nebo stříbrnou medaily. Finále o zlatou medaily jsem šel opět ze zástupcem ruské reprezentace a to s Luzhetskim, který postupoval z kvalifikace z prvního místa. Start. Souboj byl od začátku vyrovnaný a napínavý, postupně jsem však Sergeje předběhl a sepl tlačítko v čase 6.50 sekund a vybojoval titul Mistra Světa! Tento závod bude pro mě nezapometulný! Atmosféra jak tady jsem nikdy nezažil. Ihned po doběhnutí posledního souboje mě čekali rozhovory do novin, rádia, podpisy, společné fotky, gratulace.. Něco úžasného a nezapometulného! Děkuji všem co mě podporovali, hlavně moje rodina, bez té bych to nikdy nezvládl."

Report z MS mládeže Noumea 2014 na Lezci.


A kdo je Mistr? Jan KřížNo a na konci vždy nějaká ta perlička :) To přece nesmí ve správném bulváru chybět, ne?!
Tentokrát mám dvě! Minulý týden byly super závody Adidas Rockstars a naprosto velkolepý duel svedl kanaďan Sean McColl, který famozně topoval o setiny před korejcem Chon Jongwon. Koukněte se na to sami :)


O druhej bulvárek se opět postaral Malý Velký Sean McColl, který se zúčastnil soutěže American ninja warrior. Ten je tam rozbil jak malý smrady :)
Velice zábavné pokoukání...Zkoukněte ZDE!

Perte do mě vše co uslyšíte a uvidíte. Díky za každé infos, které mi posíláte. Každý tip je vítaný a nebojte se vypíchnout i přelezy, které nedosahují rádoby "výšin". Všichni tady kromě Adámka a Martina lezeme kulový s nudlema, ale je prostě super si o tom přečíst a pokecat o tom. Dyk vo tom to přece je, ne?
Tak to řekni! Tadydádydááá...No tak vidíš :) A příště už to budeš umět jako Pája!
Oliváč

Pondělí Rozhovory
Středa Přelezy
Ostatní pravidelný news ZDE

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama