Nejnovější komentáře

Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04
Autor: Karin Slunečková27.01. 21:06
Autor: Petr Černocký22.01. 13:13

BB - najdi si svou akci...

<Květen '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA
KVĚTNOVÉ SVÁTKY

1. a 8. 5. : 9 - 22
Lezecká i pohybová hala
BEZ OMEZENÍ

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

Pondělí - Čtvrtek
9:00 - 14:30 & 17:45 - 22:00
Pátek
9:00 - 14:30 & 16:45 - 22:00
Sobota - Neděle
9:00 - 22:00

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

sobota 4. 5. .: 9:00 - 14:00
neděle 5. 5. .: 9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

28.06.2019 23:43

Hudební tipy 26

foto

Songy dělší dobu nebyly, o to víc jsou nabité novými jmény, jenž se chystají počastovat naši krásnou zemi návštěvou. Užijte si hudbu i start léta.
SVEN VÄTH. Cocoon. Pacha 2018.
DJ, producent a společně s Carlem Coxem jeden z největších průkopníků a legend světové techno a elektronické scény! Majitel Cocoon recordings, stejnojmenné akce a dříve i stejnojmenného klubu. Za svých 35 let na scéně spolupracoval Papa Sven se všemi, které si dokážete vybavit a hrál všude kde to jen šlo. Navíc stále hraje z vinylů. Kdo jej prpásl na jaře v Praze, bude mít druhou šanci 4. 7. na Beats for Love festivalu  v Ostravě.
 


Beached - Orbital
Orbital má na konte deväť štúdiových albumov a za sebou tri desaťročia na elektronickej scéne. Ich vystúpenia pred obrovskými festivalovými davmi sú kritikmi i fanúšikmi považované za legendárne. Singel Chime z roku 1989 sa stal hymnou rave scény a každý ďalší singel, album či remix otvoril poslucháčom úplne nové priestory v elektronickej hudbe.Orbital patrí medzi najzásadnejšie mená elektronickej hudby. Paul a Phil Hartnollovci sa po druhej kapelnej pauze dali v roku 2017 opäť dokopy a minulý rok vydali deviaty štúdiový album Monsters Exist. So svojím nezameniteľným zvukom a veľkou svetelnou show 10. októbra po prvýkrát roztancujú Brno a 12. októbra, po siedmich rokoch, navštívia Prahu. 10. 12. Zoner Bobby Hall + 12. 12. Fórum Karlín Praha
 Manic Street Preachers - Motorcycle Emptiness
Třicet let, 13 alb, 11 cen NME, 4 Brit Awards, 2 nominace na Mercury Prize a miliony fanoušků po celém světě – to je v několika číslech kultovní velšský trojlístek Manic Street Preachers. Naposledy se kapela postavila před zdejší publikum před pěti lety, kdy jí tleskal zaplněný Velký sál Lucerny. Teď se James, Nicky a Sean zastaví na RFP. Málokterá britská kapela se pyšní tak dlouhou historií se stabilními úspěchy, kde nechybí nostalgie, pokora, ale i chuť držet krok s dobou. A to za pomoci kytar, s politickými hesly, ale zároveň s písničkou na rtu. Jak Manic Street Preachers dokazují, odolali vlně shoegazeu, britpopu, trip hopu, acid houseu a zdá se, že ani teď je žádné trendy neomezí. Rock for People 4. - 6. 7.
 


Charli XCX - Boom Clap
Tvorba Charlotte Aitchison aka Charli XCX je rozkročená mezi tou nejexperimentálnější a nejmainstreamovější stranou popu. Pro letošní rok chystá dlouho očekávané třetí album: „Bude obsahovat patnáct skladeb s celkem čtrnácti hosty… Jsem z něj nadšená a popsala bych ho jako emocionální, klubové, něžné a agresivní zároveň,“ prozradila Charli na svém instagramu. V pražské Roxy vystoupí 14. listopadu. Vstupenky budou v prodeji od 21. června na naší stránce.
 


Billie Eilish - Ocean Eyes
Billie Eilish, nejdiskutovanější teenager na planetě, jak ji označil britský magazín NME, má být zároveň hudebnicí, které bude patřit rok 2019. Na kladně přijaté EP „Don’t Smile at Me“ z roku 2017 navazuje Billie deskou „When We All Go To Sleep, Where Do We Go?“, jež vyšla 29. března a bude obsahuje i skladbu „Burry a Friend“, kterou za první týden na YouTube vidělo více než 30 milionů fanoušků. Ještě před ním se zpěvačka připomněla skladbou „When I Was Older“, jež je inspirovaná oceňovaným snímkem „Roma“.
 


Mall Grab - Liverpool Street In The Rain
Mall Grab, jinak známý i pod svým občanským jménem Jordon Alexander, nedělá věci polovičatě. Tento mladý australan se za poměrně krátkou dobu stihl vyšvihnout z pozice nadějného nováčka na mezi dominantní sílu současné undergroundové scény. S nekonečným arzenálem klubových bangers, Jordonova paleta se vyvinula do zralého zvuku, který posílá do světa skrze svůj vlastní label Looking For Trouble a po strop narvané parties. Jordan nikdy nestaví. Jeho svět se tak točí po ose labelové rodiny Steel City Dance Discs, která překračuje žánry a ohromuje všechny příznivce neutuchajícím proudem kvality. Je je strůjcem pár nejvíce přehrávaných setů radia Rinse FM či populárního Essential Mixu. Největší zásah stejně mají živá vystoupení jako na Boiler Roomu nebo Dekmantelu, kdy jeho největší síla plyne z vlastních nevydaných tracků. Žádný set není stejný. To vše spojuje to hlavní: syrová energie.  27/9 ROXY
 


Tangerine Dream - Love on a Real Train
Společně s Kraftwerk jsou považováni za základní kameny elektronické hudby a několikrát byli nominováni i na Grammy. Tangerine Dream již bohužel ztratili svého zakladatele Edgara Froese, který zemřel náhle před čtyřmi lety. Nicméně v odkazu ikonické skupiny pokračují tři zbývající členové včetně Edgarovy manželky Biancy Acquaye, kteří v roce 2017 vydali zatím poslední desku Quantum Gates, která se v plejádě více než 100(!) studiových a živých alb rozhodně neztratila a byla velmi dobře hodnocena kritiky i fanoušky. Edgar Froese se vždy obklopoval špičkovými hudebníky a vizionáři. Přibližně dvanácti různých sestav prošlo postupně obdobími od rané Kosmische Musik, formováním kraut rocku, přes první záchvěvy New Age až po syntetizátorový zvuk, který byl s odstupem nazván elektronickou hudbou. Tangerine Dream byli vždy inovátoři a k pochopení jejich odkazu je třeba daleko více než jen opakovaný poslech alb. Je třeba proniknout do poutavého experimentálního hudebního příběhu. Jeho další kapitola se bude psát 23. října v pražském klubu ROXY.
 


Nick Murphy - Dangerous
Vůbec poprvé do Prahy zavítá jeden z nejcharismatičtějších zpěváků současné generace Nick Murphy fka Chet Faker. Těšit se na něj můžeme 12. října ve Velkém sále Lucerny. Na kontě má spolupráce s producenty jako jsou Bonobo, Kaytranada nebo Flume. Největší hitovku Gold vidělo na YouTube více než 180 milionů fanoušků a na letošní rok chystá návrat a druhou dlouhohrající desku Run Fast Sleep Naked (Downtown Records / Future Classic / Opulent), na kterou láká výpravným videem ke skladbě Sanity. 
 


KADEBOSTANY - SAVE ME
Nezpochybnitelní vládci popového impéria Kadebostany ohlašují vydání svého žánry definujícího alba nazvaného “MONUMENTAL” a 25.listopadu ho představí živě v pražském Futurum Music Baru. Kapela Kadebostany je dílo DJ/producenta Guillaume de Kadebostanyho známého jako Prezident Kadebostánu. Písně Kadebostany dosáhly dohromady přes půl miliardy streamů na Youtube. “Castle in the Snow” získalo přes 20 milionu zhlédnutí, přes 50 milionu mělo “Early Morning Dreams”, stejně tak i “Crazy in Love”. Dalších 15 milionu pak “Mind if I Stay”.
 


Laura Mvula - Overcome
Metaforicky bývá nazývána Ninou Simone moderní doby – styl její hudby mísí soulové, jazzové a R&B prvky způsobem, který má blízko k současné hudební univerzálnosti. Debutové album „Sing to the Moon“ (2013) ukázalo mimořádnost jejího talentu, následující deska „The Dreaming Room“ (2016) upevnilo pozici Laury Mvuly jako zásadní umělecké osobnosti, již je dobré sledovat. Zpěvačka, skladatelka a klavíristka Laura Mvula s každým novým projektem objevuje nové hudební světy. Vystupuje sólově a se svou kapelou, stejně jako s věhlasnými symfonickými orchestry v prestižních koncertních sálech. Jejím uměleckým partnerem pro orchestrální projekty je dirigent a aranžér Troy Miller, pod jehož vedením odehrála Laura Mvula koncert s Londýnským symfonickým orchestrem v Barbican Hall. Pod jeho taktovkou vystoupí osobitá umělkyně také na svém pražském debutu 15. 10. ve Foru Karlín.
 


A to je vše přátelé, další příště

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama