Nejnovější komentáře

Autor: blacks30.05. 21:44
Autor: Petr Dlouhý25.05. 17:47
Autor: Jan Kohout10.04. 16:46
Autor: Kateřina Pírková05.04. 16:15
Autor: Klára Kušková28.03. 09:04

BB - najdi si svou akci...

<Červenec '24>
poútstčtsone
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031
     závod      promítání      koncert      přednáška      ostatní      párty      dětská akce      víc akcí

Boulder s.r.o
U Výstaviště 11, Praha 7
telefon: 605 700 816

OTEVÍRACÍ DOBA - STĚNA

1. 7. - 1. 9. 2024
Pondělí - Neděle

9:00 - 22:00 bez omezení

OTEVÍRACÍ DOBA - POHYBOVKA

Sobota - Neděle 
9:00 - 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA - BAR

Pondělí - Neděle
9:00 - 22:00

Vstupné:
Dospělí - 180 Kč

Kompletní ceník
Kontakt a mapa
 

praha
foto

02.10.2019 09:03

Finálové kolo BoulderZávodů a 3. kolo BoulderDětí ve Slaném

foto

Slánský trojboj - tři závody ve třech dnech. Plné náměstí, super atmosféra, parádní bouldery, letos žádný déšť - prostě sluncem zalitý víkend! :)O pohár Královského města Slaný

Všechno začalo už v pátek večer (ono to vlastně začalo už cca o týden dřív stavbou závodní scény) open závodem O pohár Královského města Slaný. Lezlo se celkem osm boulderů, kluci i holky v jeden čas. Holek se nakonec zúčastnilo 6, kluků 24. Bojovalo se o věcné ceny, ale i o divokou kartu do sobotního závodu (a modří už vědí, že přesně tohle se jedné bomberce skutečně vyplatilo ;) ).
Výsledky závodu najdete ZDE.

Finálové kolo BoulderZávodů

Aby se závodníci mohli vůbec do finálového kola dostat, museli si postup vybojovat v předchozích kolech, anebo v pátečním závodě. Předchozí kola se odehrála v Praze na Výstavišti a v Teplicích nad Metují na fesťáku.

Z předchozích dvou kol mělo šanci do finálového kola postoupit prvních 22 ČR závodníků plus zahraniční lezci do 22. místa.
Postupující byli:
Muži
Ženy

Finálový závod se odehrál v sobotu. Měl standartně dvě kola - kvalifikaci a finále, ale obojí v jiném formátu, než obvykle. Konkrétně v kvaldě se lezly 4 bouldery na OS, nejdříve ženy, pak muži. Finále se lezlo svěťákovým způsobem.
Motivace dostat se do finále byla hned dvojnásobná - super atmosféra, kterou slánské náměstí pravidelně má, a taky zajímavé prize money, které společně s věcnými cenami čekaly na vítěze.
Do dopolední kvalifikace nastoupilo celkem 17 žen a 17 mužů. U holek nakonec pro postup do šestičlenného finále stačily dva topy, u kluků tři. A bojovalo se neskutečně. Přece jen lézt systémem OS je tak nějak zodpovědnější :), než klasický flash formát.

Finálová sestava nakonec byla následující:
Ženy - Veronika Scheuerová, Nikola Králíková, Klára Halmo, Jana Ondřejová, Dominika Dupalová a Petra Růžičková
Muži - Vojta Trojan, Martin Dvorský, Kuba Hlaváček, Rishat Khaibullin, Roman Kučera a Martin Stráník.Po celý den na Masarykově náměstí probíhal doprovodný program spojený s akcí Rožnění uherského býka. Přestávku mezi kvalifikací a finále nám tak zpestřila například parkour exhibice, taneční vystoupení nebo koncert kapely The Basketles (Beatles revival).

Večerní finále bylo top. Přesně takové, jaké to (slovy Jirky Žáka) "slaneňáci" umí! Plné náměstí, dj a hlavně boj o topy jaksepatří, napínavý do posledního okamžiku.

Finálovým večerem skvěle prováděl moderátor David Bernatský, který měl připravenou stylovou zónu na rozhovoryKdo nakonec zabojoval nejvíc? Mezi ženami vystoupala na stupínek nejvyšší Domča Dupalová, která se do sobotního závodu nominovala doslova na poslední chvíli pátečním závodem. Stříbro vybojovala Péťa Růžičková a bronzovou příčku Verča Scheuerová. Vítězem mezi muži se stal favorit závodu Marťas Stráník, kterému ale ve finále hodně šlapal na paty nakonec druhý Roman Kučera. Bronz putoval na krk jistému olympionikovi Rishatovi Khaibullinovi.

Celkové výsledky kvalifikace i finále najdete ZDE.

3. kolo BoulderDětí
Neděle patřila nejmladším. Ze všech koutů ČR se sjely boulderděti, přesně 132 závodníků a závodnic. Bojovalo se o umístění v závodě, ale i v celkovém pořadí série, v němž se nejhorší ze tří výsledků škrtal. A být jedním z první tří v kategorii znamená jediné - vstupenku na listopadové soustředění s Adamem Ondrou! Může být snad něco víc? :)

Lezlo se už od samého rána, kdy závod otevřela kategorie U8. Početně sice nejmenší, rozhodně jim ale nešlo upřít odhodlání, se kterým někteří znovu a znovu nastupovali do bouldrů. Následující U10 už čítala násobně víc závodníků. Celkem 35 holek a kluků. Celý závod byl krásnou směsí těch nejčistších emocí - euforie, smutek, vztek, radost. Tohle je na dětských závodech asi to nejhezčí.
trénink na dospělost? :)

Odpoledne přišel čas dvou nejstarších kategorií, U12 a U14. Čtrnáctek přijelo úplně nejvíc - 55 bomberů a bomberek, takže jako jediní lezli holky a kluci zvlášť. Bouldery je potrápily stejně jako tomu bylo u mladších dětí, ale čím dál častěji už lze v U12 a U14 vidět skutečně vyzrálý lezecký projev závodníků. Radost na ně koukat!

Celkové výsledky všech kategorií BoulderDětí jsou k vidění ZDE.

Seriál BoulderDěti 2019 měl letos tři kola. V Praze, na Fesťáku a ve Slaném. Závodníci za každý závod získali body dle svého umístění , které se započítávaly do celkové pořadí, přičemž do celkového pořadí se započítávaly pouze dva závody. Tedy ten, kdo byl na všech třech závodech, měl výhodu, že se mu nejhorší výsledek škrtal.
Soutěžilo se nejen o celkové prvenství v seriálu, ale především o jízdenku na soustředění s Adamem Ondrou, které se uskuteční 16. listopadu 2019 na lezecké stěně Hangar v Brně.

Zlatý lístek obdrželi první tři závodníci z každé kategorie:

Dívky U8 - celkové pořadí
1. Natálie Šalková, 2.Tereza  Sýkorová, 3. Liliana Šromová

Chlapci U8 - celkové pořadí
1. Miroslav Bodanský, 2. Martin Torres Crespo, 3. Vilém Forst

Dívky U10 - celkové pořadí
1. Adéla Bodanská, 2.Sára Capandová, 3. Pavla Junaštíková

Chlapci U10 - celkové pořadí
1. Adam Paar,  2. Dan Školař, 3. Vítězslav Řehák,

Dívky U12 - celkové pořadí
1. Natálie Paarová, 2. Malgorzata Kurek, 3. Katarína Hollá

Chlapci U12 - celkové pořadí
1. Jan Štípek, 2. Lukáš Uherec, 3. Adam Bernard

Dívky U14 - celkové pořadí
1. Barbora Bernardová, 2. Tereza Sejnová, 3. Anna Mihalčíková

Chlapci U14 - celkové pořadí
1. František Danda, 2. Stanislav Junaštík, 3.  Boris Řehák

Všichni výherci dostanou informace emailem a budeme se na všechny těšit v Hangáru :). Moc gratulujeme!Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kdo jste na letošní BoulderSérii jezdili. Ať už na závody pro dospělé, nebo pro děti. Je to pro nás velkou motivací k tomu, co děláme. Obrovský dík patří celé ČSL crew, která se na závodech podílí a tvoří je. Díky za podporu a příští rok zase na viděnou!Aktuální informace o závodech, workshopech a dalších aktivitách Českého sportovního lezení najdete na webu ceskelezeni.cz

Děkujeme ještě jednou partnerům závodu, kterými byli:
 

      
 

 

   
 
 
 


A kdo v sobotu ve Slaném nebyl, tak má možnost shlédnout záznam, který připravili kluci z vysilameonline.cz:

Přidat komentář
Autor:  Pro vložení komentáře je nutné být přihlášen
Text:  

reklama